Plastyka błony dziewiczej w Turcji

Hymenoplastyka 1
Napisany przez Émilie

Hymenoplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na odtworzeniu lub zszyciu pękniętej błony dziewiczej przy użyciu tkanki lub biomateriałów.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temathymenoplastyki w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje hymenoplastyka w Turcji?

Średni koszt tureckiej hymenoplastyki w Stambule wynosi 1,100 €. W zależności od Pani potrzeb, cena może wahać się od 950 € do 1250 €.

ProceduraCena Turcja
Plastyka błony dziewiczej1100 €

Co to jest hymenoplastyka?

Hymenoplastyka w Turcji to operacja przywrócenia pękniętej błony dziewiczej. Błona dziewicza jest symbolem czystości w wielu kulturach, podczas gdy dowody naukowe sugerują, że ta cienka błona miała na celu zapobieganie infekcjom pochwy. Chociaż błona dziewicza jest oznaką dziewictwa, może pęknąć z przyczyn innych niż seksualne, takich jak bieganie, skakanie lub jakakolwiek inna forma aktywności sportowej; niektóre kobiety urodziły się nawet bez błony dziewiczej!

Nasze 2 kliniki partnerskie znajdują się w europejskiej części Stambułu. Jest to 15 minut jazdy od lotniska. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez ginekologów w asyście specjalistów od znieczulenia.

Hymenoplastyka może być wykonywana na dwa sposoby:

  • Jeśli pozostałości błony dziewiczej są obecne, można je zszyć z powrotem.
  • Druga opcja obejmuje rekonstrukcję nowej błony dziewiczej przy użyciu tkanki z własnego ciała pacjentki. Oprócz odtworzenia błony dziewiczej, można również zacieśnić ściany pochwy. Operacja ta naprawi błonę dziewiczą, ale będzie Pani odczuwać krwawienie i dyskomfort przy następnym jej przerwaniu.

Chociaż wiele konserwatywnych społeczeństw nalega na dziewicę, procedura ta zyskała ogromną popularność w mniej konserwatywnych społeczeństwach, takich jak USA i Europa.

Jak przebiega hymenoplastyka w Turcji?

Przede wszystkim należy umówić się na konsultację z ginekologiem, aby omówić operację i jasno i precyzyjnie przedstawić mu swoje oczekiwania. Lekarz przedstawi Pani ogólny zarys operacji oraz instrukcje dotyczące przygotowania się do hymenoplastyki w Turcji.

Podstawowa technika – Jeśli pozostały jakiekolwiek resztki błony dziewiczej, można je z powrotem zszyć. Podane zostanie znieczulenie miejscowe lub czasami ogólne, aby zapobiec bólowi i dyskomfortowi. Następnie chirurg zszywa rozerwane części – szwy są rozpuszczalne. Zabieg trwa około 30 do 40 minut i zazwyczaj wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych.

Technika alloprzeszczepu – Technika ta jest stosowana, gdy pozostałości nie mogą zostać z powrotem zszyte. Chirurg wprowadza do pochwy biomateriał, który pełni rolę błony dziewiczej. Zabieg ten trwa około dwóch godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Rekonstrukcja bł ony dziewiczej – w tym zabiegu chirurg tworzy nową błonę dziewiczą przy użyciu tkanki z wargi pochwy. Metoda ta wymaga jednak powstrzymania się od stosunków seksualnych przez co najmniej trzy miesiące.

Kto powinien poddać się hymenoplastyce w Turcji?

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety proszą o hymenoplastykę z powodów kulturowych i religijnych. W większości przypadków kobieta utraciła dziewictwo podczas stosunku płciowego i chce je przywrócić przed ślubem. W niektórych przypadkach dziewczyna mogła utracić błonę dziewiczą w wyniku aktywności nieseksualnej, ale ponownie, z powodu norm religijnych lub społecznych, uważają one za konieczne naprawienie błony dziewiczej.

Idealne kandydatki

  • Panie, u których doszło do przerwania błony dziewiczej w wyniku stosunku płciowego lub innych czynności.
  • Kobiety w wieku powyżej 18 lat.
  • Panie, które cieszą się dobrym zdrowiem i nie cierpią na żadne poważne choroby.

Wymagane jest również badanie ginekologiczne w celu ustalenia, czy błona dziewicza może zostać przywrócona.

Kto nie kwalifikuje się do zabiegu?

Jeśli kobieta cierpi na raka narządów płciowych lub chorobę weneryczną, tylko wtedy nie kwalifikuje się do leczenia.

Czy występują jakieś skutki uboczne?

Potencjalne skutki uboczne hymenoplastyki w Turcji obejmują:

  • Obrzęk i ból
  • Siniaki pooperacyjne
  • Krwiaki i krwawienie
  • Przebarwienia błony dziewiczej
  • Drętwienie

Są to jednak niewielkie skutki uboczne, a zespół medyczny podejmie wszelkie środki ostrożności, aby ich uniknąć.

Obserwacja po zabiegu

Pacjentka będzie obserwowana przez kilka godzin na sali pooperacyjnej po zabiegu i jeśli nie wystąpią żadne powikłania, zostanie wypisana do domu. Pacjentka może wrócić do pracy po 3 do 4 dniach. Zaleca się jednak rozpoczęcie umiarkowanej aktywności dopiero po 10 dniach.

Należy utrzymywać obszar w czystości i przyjmować antybiotyki, aby zapobiec infekcji. Należy stosować ciepłe okłady i okłady z lodu, aby złagodzić ból i obrzęk. Będzie Pani mogła wziąć kąpiel 2 do 3 dni po operacji. Powinna Pani powstrzymać się od stosunków seksualnych do 8 tygodni po operacji.

Całkowite zagojenie trwa od 4 do 6 tygodni.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️