Cena hymenoplastyki w Tunezji

Hymenoplastyka 1
Napisany przez Laura

Wszystko, co powinna Pani wiedzieć o hymenoplastyce w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej hymenoplastyki w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat hymenoplastyki w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych tunezyjskich chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena plastyki błony dziewiczej w Tunezji

Średni koszt hymenoplastyki w Tunezji wynosi €1,300. W zależności od Pani potrzeb, cena może wahać się od 1100 euro do 1500 euro.

ProceduraCena Tunezja
Plastyka błony dziewiczej1300 €

Co to jest hymenoplastyka?

Najpopularniejszą techniką hymenoplastyki w Tunezji jest naprawa tylnej błony dziewiczej, która obejmuje również nieznaczne zwężenie i zaciśnięcie pochwy i przedsionka.

Delikatne tworzenie się tkanki ziarninowej w przedsionku ułatwia krwawienie podczas pierwszej penetracji.

Zanim zalecimy Pani poddanie się tej procedurze, odbędzie Pani wstępną konsultację z lekarzem. Podczas tej konsultacji dokonamy również oceny Pani poprzez przeprowadzenie badania wewnętrznego. Otrzyma Pani szczegółowy kwestionariusz do wypełnienia. Po zidentyfikowaniu Pana/Pani problemu, oczekiwań i przeprowadzeniu obiektywnej oceny, zalecimy procedurę najlepiej dostosowaną do Pana/Pani potrzeb. Czasami może to obejmować połączenie różnych procedur. Kobiety zazwyczaj poddają się operacji obkurczania pochwy podczas zabiegu rewirginizacji. Laserowe odmładzanie pochwy i/lub chirurgiczne obkurczanie pochwy mogą być wykonywane w tym samym czasie co hymenoplastyka w Tunezji.

Technika hymenoplastyki

Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i/lub sedacji. Wykonuje się trójkątne nacięcie z podstawą w przedsionku sromu i wierzchołkiem w ścianie pochwy.
Naprawa rozpoczyna się od wierzchołka, aż do kolców błony dziewiczej.
Po dotarciu do kolców błona dziewicza jest zszywana obok siebie, tylna do tylnej, górna do górnej, brzuszna do brzusznej przy użyciu wchłanialnych szwów 4/0 (Vicryl, monocryl).

Średni czas operacji wynosi 20 minut. Pozwala również na zwężenie przedsionka, co ułatwia krwawienie podczas pierwszego stosunku płciowego.

Niewielkie krwawienie i ból są normalne po operacji. Przez 5 dni będzie Pani otrzymywać antybiotyki i leki przeciwbólowe (paracetamol, neurofen). Powinien Pan unikać uprawiania ciężkich sportów i podnoszenia ciężarów przez 1 miesiąc. Zgłosi się Pan/Pani na wizytę kontrolną drugiego dnia, po tygodniu i po miesiącu.

Często zadawane pytania

Co to jest hymenoplastyka?

Błona dziewicza znajduje się 2-3 cm od wejścia do sromu. Jest to fałd śluzówki, który może przybierać różne formy. Celem hymenoplastyki jest przywrócenie perforowanej błony dziewiczej do jej pierwotnego stanu i zapewnienie krwawienia podczas pierwszego stosunku płciowego.

Czy to to samo co rewirginizacja?

Tak, innym alternatywnym terminem jest hymenorrhaphy.

Czy będę potrzebować dodatkowej procedury?

Kobiety zazwyczaj przechodzą operację obkurczania pochwy podczas rewirginizacji. Laserowe odmładzanie pochwy i/lub chirurgiczne obkurczanie pochwy mogą być wykonywane w tym samym czasie co hymenoplastyka.

Technika hymenoplastyki w Tunezji

Najczęstszą techniką hymenoplastyki jest naprawa tylnej błony dziewiczej, która obejmuje również niewielkie zwężenie i zaciśnięcie pochwy i przedsionka. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i/lub sedacji. Wykonuje się trójkątne nacięcie z podstawą w przedsionku sromu i wierzchołkiem w ścianie pochwy. Naprawa rozpoczyna się od wierzchołka, aż do kolców błony dziewiczej. Po dotarciu do kolców błony dziewiczej tkanka błony dziewiczej jest zszywana obok siebie, tylna do tylnej, górna do górnej, brzuszna do brzusznej przy użyciu wchłanialnych szwów 4/0 (Vicryl, monocryl).

Jak długo trwa zabieg?

Średni czas operacji wynosi 20 minut.

Czy występują jakieś skutki uboczne?

Niewielkie krwawienie i ból są normalne po operacji. Nie występują jednak żadne długotrwałe skutki uboczne. Przez 5 dni będą Państwo otrzymywać antybiotyki i leki przeciwbólowe (paracetamol, neurofen).

Czy muszę podjąć jakieś środki ostrożności po operacji?

Przez miesiąc powinien Pan unikać uprawiania sportu i podnoszenia ciężarów.

Jakie badania kontrolne będą potrzebne?

Odbędzie Pan/Pani wizytę kontrolną na drugi dzień, po tygodniu i po miesiącu.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laura

Mam na imię Laura. Pracuję jako pisarz medyczny i naukowy od 2004 roku. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie posiadam rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie pisania, tłumaczenia i redagowania szerokiej gamy dokumentów, w tym artykułów naukowych i medycznych oraz materiałów konferencyjnych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️