Przeszczep włosów w Hiszpanii

przeszczep włosów hiszpania 1
Napisany przez William

Proszę skupić się na przeszczepach włosów w Hiszpanii! Jaka jest średnia cena w Barcelonie lub Madrycie? Nasze porady dotyczące udanego przeszczepu włosów w Hiszpanii.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat przeszczepów włosów w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena przeszczepu włosów w Hiszpanii

Kliniki włosów w Hiszpanii są ekspertami w transplantacji włosów. Koszt operacji przeszczepu 2500 przeszczepów włosów w Madrycie lub Barcelonie wynosi od 3500 do 4000 euro. Zalecana jest metoda FUE lub DHI. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 4 do 8 godzin. Zalecany jest 7-dniowy pobyt w szpitalu.

ProceduraCena w euro
Przeszczep włosów w Hiszpanii3500 €

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to technika chirurgii kosmetycznej, która polega na usunięciu istniejących włosów z obszaru głowy, często z karku lub boków, a następnie przeszczepieniu ich na łysiejący obszar. Wyludnione obszary to zazwyczaj zatoki skroniowe, wierzchołek i przednia linia czaszki.

Obecnie dostępne są 3 rodzaje operacji:

Metoda FUT

Polega ona na usunięciu paska skóry o szerokości około 1 cm i długości od 12 do 23 cm. Cebulki są następnie pobierane z tego paska i wszczepiane w obszar biorczy. W wyniku tej procedury można uzyskać do 1500 przeszczepów, a średnio 1300 przeszczepów, czyli 3000 włosów.

 • Zalety: Tańsza, szybsza
 • Wady: Bardziej restrykcyjna, dłuższy czas rekonwalescencji, pozostawia widoczne blizny

Metoda FUE

Jest to najbardziej zaawansowana technika, ponieważ nie pozostawia widocznych blizn po operacji. Chirurg najpierw goli głowę pacjenta, a następnie pobiera jednostki mieszkowe jedna po drugiej, pamiętając, że każda jednostka może generować od jednego do sześciu włosów. Po ekstrakcji chirurg wykonuje nacięcia w obszarze recepcyjnym, tj. łysym obszarze, który pacjent chce pokryć.

 • Zalety: Bardzo dyskretny, włosy odrastają naturalnie
 • Wady: Pozostawia mikro-blizny

Metoda FUE-DHI:

Procedura ta umożliwia przeprowadzenie przeszczepu włosów poprzez ogolenie tylko bardzo małej części głowy pacjenta. Przeszczepy są pobierane z określonego obszaru dawczego i nie pozostawiają blizn.

Metoda ta jest idealna dla pacjentów, którzy nie potrzebują dużej liczby jednostek mieszkowych. W przypadku innych osób nadal lepiej jest stosować standardową metodę FUE.

 • Zalety: Nieinwazyjna, bardziej dyskretna, w 100% naturalny rezultat
 • Wady: Droższy

Dla kogo przeznaczony jest przeszczep włosów w Hiszpanii?

Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów. Czasami jest ona tymczasowa, ale w niektórych przypadkach może być trwała.

 • Łysienie plackowate związane z chorobą autoimmunologiczną, która atakuje mieszki włosowe;
 • Utrata włosów związana z łysieniem androgenowym u mężczyzn;
 • Brak równowagi hormonalnej, najczęściej u kobiet;
 • Oparzenia itp.

Każdy pacjent może poddać się przeszczepowi włosów w Hiszpanii, o ile ma ukończone 18 lat, cieszy się dobrym zdrowiem i ma wystarczającą ilość włosów do zabiegu.

Należy jednak zauważyć, że idealny wiek to między 30 a 40 rokiem życia, ponieważ wcześniej układ hormonalny pozostaje niestabilny, a brak równowagi może wymagać nowej operacji.

Zobacz także: Przeszczep włosów w Stambule

Dlaczego warto wybrać Hiszpanię na przeszczep włosów?

Przeszczepy włosów zaczęły stawać się popularne w Hiszpanii w latach 90. i od tego czasu nadal przyciągają pacjentów z całej Europy. Istnieje kilka powodów tej atrakcyjności:

Bliskość i w obrębie UE

Wielu Europejczyków wybiera się w tę podróż każdego roku, ponieważ ceny są często niższe, a przekroczenie granicy jest bardzo proste. Nie tylko dlatego, że Hiszpania jest częścią Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo opieki zdrowotnej

Opieka zdrowotna w Hiszpanii należy do najlepszych na świecie, a protokoły higieny są bardzo surowe i rygorystyczne.

Najnowocześniejsze placówki medyczne

Placówki medyczne są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i ultranowoczesne sale operacyjne.

Wykwalifikowani chirurdzy i personel medyczny

W Hiszpanii pracuje wielu wykwalifikowanych, doświadczonych i przeszkolonych chirurgów plastycznych. Innymi słowy, pacjent jest w dobrych rękach.

Przed operacją

Podobnie jak w przypadku każdej operacji chirurgii plastycznej, należy postępować zgodnie z protokołem.

– Środki ostrożności, które należy podjąć

Podobnie jak w przypadku wszystkich operacji kosmetycznych, pacjenci proszeni są o zaprzestanie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych na kilka dni przed wielkim dniem. Czasami wymagane są badania lekarskie, aby upewnić się, że pacjent jest w dobrym stanie zdrowia.

– Pierwsza konsultacja

Podczas pierwszej konsultacji medycznej chirurg i pacjent omówią między innymi:

 • Potrzeby i oczekiwania pacjenta
 • Zalecenia
 • Potencjalne komplikacje;
 • Możliwe rozwiązania.

Podczas operacji

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 3 do 5 godzin, w zależności od zastosowanej techniki i wielkości przeszczepu. FUE zazwyczaj trwa dłużej niż FUSS.

Jak przeprowadzana jest operacja

– Technika FUE

Technika ta nie wymaga wizyty na sali operacyjnej. Podczas operacji chirurg najpierw goli kark, a następnie usuwa cebulki za pomocą skalpela. Żarówki są następnie przeszczepiane tak ciasno, jak to możliwe, aby osiągnąć maksymalną gęstość. Operacja trwa zazwyczaj 5 godzin, czasem dłużej w zależności od liczby przeszczepionych włosów.

– Technika FUT

Pasek skóry jest pobierany z tyłu skóry głowy, w okolicy potylicznej, na całej długości między uszami. Płat skóry jest następnie wycinany w celu wyizolowania przeszczepów, które składają się średnio z 3 do 4 włosów. Na koniec przeszczepy są wszczepiane w wyłysiałe obszary, a skóra głowy jest następnie zszywana za pomocą zszywek.

Ryzyko i powikłania

Chociaż ryzyko jest minimalne, istnieje. Po operacji przeszczepu włosów mogą wystąpić pewne komplikacje:

 • Reakcja alergiczna na środek znieczulający;
 • Znaczna utrata krwi;
 • Przeszczep, który się nie przyjął;
 • Infekcja;
 • Utrata czucia w skórze głowy itp.

Po operacji

Po operacji pacjent powinien przestrzegać pewnych zaleceń:

Środki ostrożności, które należy podjąć

 • Bandaże są zwykle usuwane następnego dnia;
 • Może Pan/Pani umyć włosy szamponem dwa dni po operacji;
 • Pacjent może wrócić do pracy od 3 do 5 dni po operacji;
 • Szwy są usuwane po 10 dniach;
 • Pacjent może wznowić aktywność sportową po 3 tygodniach.

Przeszczep włosów w Hiszpanii nie wymaga hospitalizacji, a pacjent może wrócić do domu w ciągu dnia.

Ból pooperacyjny i blizny

Ból po przeszczepie włosów jest bardzo często umiarkowany, ale personel pielęgniarski systematycznie przepisuje środki przeciwbólowe, aby zapewnić pacjentowi jak najmniejsze cierpienie.

Podczas gdy blizny są niewidoczne podczas FUE, technika paskowa pozostawia bliznę z tyłu czaszki, na poziomie nacięcia, a włosy nie odrastają.

Wyniki przeszczepu włosów w Hiszpanii

Ostateczny wynik może czasami potrwać do 18 miesięcy. Wszczepione włosy mogą wypadać podczas procesu gojenia; jest to normalne. Następnie powinny odrosnąć normalnie, aż do uzyskania trwałego rezultatu.

Dzieje się tak, ponieważ włosy zawarte w przeszczepach naturalnie wypadają, aby zrobić miejsce dla nowych włosów. Gęstość nowych włosów zaczyna być widoczna po około 6 miesiącach. Jednak aby zobaczyć pożądany rezultat, należy poczekać od 8 do 12 miesięcy, a następnie około 18 miesięcy na ostateczny rezultat.

Po przeszczepie włosów w Hiszpanii pacjent :

 • Odzyskuje zdrową, gęstą skórę głowy, tak jak wcześniej;
 • Koniec z wypadaniem włosów;
 • Odzyskuje pewność siebie.

Ile kosztuje przeszczep włosów w Hiszpanii?

Koszt przeszczepu włosów w Hiszpanii zależy od kilku czynników:

 • Wybranej kliniki lub placówki;
 • Rodzaju operacji;
 • Technologii stosowanej na sali operacyjnej;
 • Doświadczenie chirurga.

Chociaż istnieją zabiegi zwalczające wypadanie włosów, przeszczep włosów jest jedynym rozwiązaniem, które zapewni trwałe rezultaty. Właśnie dlatego każdego roku tysiące pacjentów decyduje się na przeszczep włosów w Hiszpanii.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

William

Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️