Etniczna plastyka nosa w Tunezji

Cena rhinoplastyki etnicznej 1
Napisany przez Melissa

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o rynoplastyce etnicznej w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej etnicznej plastyki nosa w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o rhinoplastyce etnicznej w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje plastyka nosa w Tunezji?

Średni koszt plastyki nosa w Tunezji wynosi 2 200 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1800 euro do 2600 euro. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 3 godziny. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 6 miesięcy.

ProceduraCena Tunezja
Etniczna plastyka nosa2200 €

Przewodnik po rhinoplastyce etnicznej w Tunezji

Jeśli istnieje jedna cecha fizyczna, która charakteryzuje przynależność do grupy etnicznej, jest to nos. Istnieją znaczące różnice między nosami Europejczyków, Azjatów, Afrykanów, Amerykanów, Afroamerykanów, Latynosów i mieszkańców Orientu. W zależności od pochodzenia etnicznego, nos może być zbyt płaski, zbyt spiczasty, zbyt szeroki lub zbyt długi. Może to prowadzić do konieczności przeprowadzenia operacji rekonstrukcyjnej w celu zmiany kształtu lub projekcji nosa.

Jest to tak zwana rhinoplastyka etniczna w Tunezji, chirurgia plastyczna twarzy mająca na celu zmianę kształtu nosa. Jest to jedna z najtańszych operacji kosmetycznych, które można przeprowadzić w ramach pakietu turystyki medycznej.

Czym jest rhinoplastyka etniczna?

Rynoplastyka etniczna to zabieg chirurgii plastycznej polegający na korekcie nosa u osób z określonych grup etnicznych. Biorąc pod uwagę kształt ich nosów, wymagają one dość specyficznych procedur plastyki nosa. Podczas operacji rekonstrukcyjnej i estetycznej na nosie etnicznym, niektórzy pacjenci będą chcieli mieć nos, który jest nieco bardziej kaukaski, inni będą chcieli zmniejszyć skrzydełka nosa lub po prostu zmodyfikować kilka cech, zachowując swoją tożsamość.

Na przykład,operacja nosa umożliwi

 • Zwiększenie projekcji grzbietu nosa
 • Podniesienie zbyt płaskiego nosa
 • Poprawić zbyt szeroki czubek nosa
 • Zmniejszenie rozwarcia nozdrzy lub długości nosa itp.

Wszystko to wymaga specyficznych technik medycyny estetycznej, które chirurdzy zajmujący się rhinoplastyką etniczną w Tunezji opanowali do perfekcji.

Dla kogo przeznaczona jest etniczna plastyka nosa w Tunezji?

Jak sama nazwa wskazuje, rhinoplastyka etniczna jest przeznaczona dla określonych grup etnicznych: afrykańskich, azjatyckich, latynoskich, indyjskich, chińskich i arabskich pacjentów, którzy chcą zmienić kształt nosa z powodu kilku niedoskonałości.

 • Afrykanie, którzy mają mały grzbiet nosa, raczej bulwiasty czubek, raczej grubą skórę nosa i dość szerokie nozdrza itd.
 • Latynosi, którzy mają bardzo charakterystyczny garb nosowy, raczej opadającą lub zwisającą końcówkę itp.
 • Azjaci, którzy mają płaski grzbiet nosa i lekko wystający, często zaokrąglony czubek itp.
 • Arabowie z dość szerokim profilem nosa charakteryzującym się dużym garbem i opadającym czubkiem itp.

Operacja plastyczna nosa jest dostępna zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, ale zaleca się, aby ta operacja rekonstrukcyjna nie była rozważana przed ukończeniem 18 lub 20 roku życia. Zwykle w tym wieku piramida nosa kończy swój wzrost.

Jak przeprowadza się rynoplastykę etniczną?

Etniczna plastyka nosa w Tunezji jest przeprowadzana przez doświadczonych chirurgów estetycznych, którzy opanowali różne techniki chirurgii nosa dla pacjentów etnicznych. Jest ona przeprowadzana w renomowanej klinice estet ycznej oferującej kompleksową opiekę. Zagraniczni pacjenci rozważający operację pla styki nosa w Tunezji skorzystają z kompleksowej opieki podczas pobytu medycznego. Należy zauważyć, że operacja zmiany kształtu nosa wymaga hospitalizacji przez 2 do 3 dni.

Przed operacją

Podobnie jak w przypadku rynoplastyki medycznej, pierwszym krokiem w kosmetycznej operacji nosa jest umówienie się na wizytę u chirurga kosmetycznego. Ta wstępna konsultacja umożliwi mu określenie kształtu i struktury nosa oraz techniki plastyki nosa najlepiej nadającej się do jego korekty. Zalecone zostaną badania medyczne w celu określenia wszelkich powikłań, które mogą wystąpić w związku z operacją korekcyjną.

Ta wstępna konsultacja umożliwi nam również określenie procedur chirurgicznych i niezbędnych przygotowań do operacji. Wirtualna symulacja da Państwu wyobrażenie i obraz efektu końcowego po zabiegu.

Podczas operacji

W dniu operacji będzie się Państwem opiekował troskliwy i szybko reagujący zespół medyczny. Będzie Pani w rękach doskonałego chirurga plastycznego. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym na sali operacyjnej. Potrwa ona około 2 do 3 godzin, w zależności od złożoności zabiegu kosmetycznego.

W przypadku rynoplastyki etnicznej chirurg może zastosować różne techniki chirurgiczne, aby uzyskać najlepszy możliwy rezult at:

 • Przeszczep chrząstki w celu zwiększenia projekcji nosa.
 • Implant nosa w celu poszerzenia zbyt płaskiego grzbietu nosa.
 • Plastyka nozdrzy w celu zmniejszenia zbyt otwartych nozdrzy.
 • Szew chrzęstny w celu zmniejszenia zbyt szerokiego lub opadającego grzbietu nosa.
 • Resekcja chrząstki i kości w celu zmiany struktury kostnej grzbietu i czubka nosa.

Po operacji plastycznej chirurg plastyczny założy szynę wewnątrznosową, aby umożliwić “nowemu nosowi” naturalne ułożenie się.

Po operacji

Operacjarekonstrukcyjna dobiegła końca i przez jedną noc będą Państwo pod opieką lekarską. Środki przeciwbólowe są przyjmowane systematycznie, aby złagodzić skutki operacji, a także wszelkie bolesne odczucia. Mogą Państwo również odczuwać pewien dyskomfort podczas oddychania, ale nie ma to wpływu na jakość oddychania. Co więcej, operacja nosa nie wpłynie na Państwa funkcje oddechowe.

Okres rekonwalescencji trwający od 7 do 10 dni jest zalecany, aby pomóc pacjentom lepiej zregenerować się po operacji kosmetycznej. W ciągu 10 dni po operacji należy zmienić opatrunek oraz usunąć szwy i szynę.

Środki ostrożności, które należy podjąć po etnicznej plastyce nosa w Tunezji

Aby uzyskać zadowalające wyniki tej rekonstrukcyjnej operacji plastycznej, ale także dla lepszego gojenia się nosa, ważne jest przestrzeganie kilku środków ostrożności, takich jak:

 • Proszę nie drapać się po nosie, jeśli cierpi Pan/Pani na alergię.
 • Proszę unikać zbyt mocnego kichania lub, jeśli to możliwe, powstrzymywać kichanie.
 • Proszę przemywać nos specjalnym sprayem.
 • Proszę nie dotykać nosa i unikać jego zgniatania.
 • Proszę spać w specjalnej pozycji: z lekko uniesioną głową. Proszę unikać spania na brzuchu.
 • Proszę nie leżeć przez dłuższy czas.
 • W okresie rekonwalescencji i przez 3 miesiące po operacji proszę nie uprawiać intensywnych sportów.
 • Proszę nie nosić okularów przeciwsłonecznych i używać soczewek kontaktowych zamiast okularów korekcyjnych.
 • Proszę prowadzić zdrowy tryb życia: nie palić i nie pić alkoholu.

Jaka jest cena etnicznej plastyki nosa w Tunezji?

Cena plastyki nosa w Tunezji waha się od 1 800 do 2 600 euro. Cena ta obejmuje cały pobyt medyczny: zabieg chirurgiczny, leczenie, obserwację pooperacyjną, honorarium chirurga, transfer z lotniska do hotelu lub kliniki, pomoc medyczną i językową.


Prosimy poprosić nas o spersonalizowaną wycenę i pozwolić naszej agencji turystyki medycznej poprowadzić Państwa. Skontaktujemy Państwa z najlepszymi chirurgami.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Melissa

Nazywam się Mélissa i od 2014 roku pracuję jako autorka tekstów medycznych i naukowych. Mam bogate doświadczenie w pisaniu dokumentów regulacyjnych i medyczno-marketingowych obejmujących szeroki zakres obszarów terapeutycznych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️