Wtórna plastyka nosa w Tunezji

cena za wtórną plastykę nosa 1
Napisany przez Erika

Coraz więcej pacjentów podróżuje do Tunezji na wtórną plastykę nosa, po prostu dlatego, że operacja kosztuje o wiele mniej. Szacuje się, że każdego roku w Tunezji przeprowadza się prawie 10 000 operacji chirurgii plastycznej u pacjentów z całego świata.

NajlepszaKlinika.com informuje o wtórnej plastyce nosa w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena wtórnej plastyki nosa w Tunezji

Średni koszt wtórnej plastyki nosa w Tunezji wynosi 1 900 EUR. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 3 godziny. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 6 miesięcy.

Rodzaj zabieguCena Tunezja
Wtórna plastyka nosa1900 €

Co to jest wtórna plastyka nosa?

Rynoplastyka wtórna, znana również jako rynoplastyka rewizyjna, to zabieg chirurgiczny mający na celu skorygowanie wyników poprzedniej rynoplastyki.

Istnieje wiele powodów, dla których pacjenci mogą poddać się wtórnej plastyce nosa. Najczęstsze z nich to

 • Niezadowalające wyniki pierwszej operacji;
 • Problemy z oddychaniem spowodowane deformacjami nosa;
 • Lub życzenia estetyczne, które nie mogły zostać spełnione.

Innymi słowy, celem jest poprawienie wyglądu lub funkcjonalności nosa. Niestety, operacje te są często bardziej skomplikowane, ponieważ pierwsza operacja pozostawiła wewnętrzne i zewnętrzne blizny na chrząstce.

Dla kogo przeznaczona jest wtórna plastyka nosa?

Wtórna plastyka nosa to operacja rekonstrukcyjna, dostępna dla każdego, kto przeszedł pierwszą plastykę nosa, ale jej wyniki nie były zadowalające. Muszą być jednak spełnione pewne kryteria:

Po pierwsze, pierwotna plastyka nosa musi być wykonana co najmniej 12 miesięcy wcześniej. Jeśli tak nie jest, chirurg może odmówić operacji. Wynika to z faktu, że całkowite zagojenie się nosa może trwać do 12 miesięcy, więc nie można go operować, dopóki nie zostanie to zrobione.

Pacjenci muszą mieć ukończone 18 lat. Jednak pacjenci z poważnymi problemami zdrowotnymi mogą wyjątkowo przejść drugą operację.

Na koniec należy zauważyć, że wtórna plastyka nosa nie zawsze jest zalecana dla wszystkich pacjentów i konieczne jest omówienie z doświadczonym chirurgiem, czy ta procedura jest najlepszą opcją.

Dlaczego warto wybrać Tunezję na zabieg plastyki nosa?

Nie ulega wątpliwości, że Tunezja oferuje wiele korzyści w zakresie operacji chirurgii plastycznej.

Kraj francuskojęzyczny

Przede wszystkim należy zauważyć, że Tunezja jest krajem francuskojęzycznym. Oznacza to, że komunikacja z chirurgami i zespołem medycznym jest łatwa. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ wszyscy muszą być w stanie zrozumieć się nawzajem, aby wynik był jak najlepszy i spełniał oczekiwania pacjenta. To samo dotyczy obserwacji pooperacyjnej. Instrukcje muszą być zrozumiałe i przestrzegane co do joty, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji.

Doświadczeni chirurdzy plastyczni

Tunezja jest również pełna doświadczonych i dobrze wyszkolonych chirurgów plastycznych. Wielu z nich studiowało we Francji. Tunezja ma również bardzo rygorystyczną politykę zdrowotną, a jakość opieki jest często bez zarzutu.

Nowoczesna infrastruktura i najnowocześniejsze szpitale

Wreszcie, istnieje dobry powód, dla którego Tunezja stała się w ostatnich latach ulubionym celem operacji kosmetycznych. Pacjenci przyjeżdżają z całej Europy, aby poddać się operacji. Powodem tego jest ultranowoczesna infrastru ktura i sale operacyjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Jakie są zalety wtórnej plastyki nosa?

Istnieje wiele zalet wtórnej plastyki nosa.

Pacjenci odzyskują nos, na który czekali

Z jednej strony rhinoplastyka wtórna koryguje wygląd n osa, dając znacznie bardziej naturalny i harmonijny efekt. Pacjenci odzyskują twarz, którą lubią i nos , którego oczekiwali od samego początku. A to jest bezcenne.

Poprawia funkcjonalność nosa

Poza wyglądem, wtórna plastyka nosa, która może mieć charakter etniczny, ma również na celu przywrócenie struktury i kształtu nosa, aby ułatwić pacjentom cyrkulację powietrza, a tym samym oddychanie. Niestety, często właśnie to motywuje ich do zgłoszenia się na konsultację.

Przywrócona pewność siebie

Wreszcie, pierwotna plastyka nosa, która nie powiodła się lub została uznana za niezadowalającą, może często skutkować traumą dla pacjentów. W końcu nos znajduje się w centrum twarzy i może szybko powodować kompleksy. Na szczęście zdecydowana większość osób poddających się operacji korekty nosa odzyskuje pewność siebie po udanej operacji.

Jak przebiega operacja?

Zabieg odbywa się w 3 etapach:

Pierwsza konsultacja

Często wymagane są aktualne zdjęcia profilowe i notatki medyczne z pierwszej operacji, aby chirurg mógł jak najlepiej się przygotować. Podczas pierwszej konsultacji chirurg przeprowadza wywiad z pacjentem w celu omówienia problemu. W tym przypadku :

 • Co wydarzyło się podczas pierwszej operacji;
 • Dlaczego pacjent chce mieć drugą operację i rozważa operację;
 • Jakie są oczekiwania i życzenia pacjenta?
 • Jakie rozwiązania są dostępne.

Dobra komunikacja jest niezbędna, jeśli chirurg plastyczny ma w pełni zrozumieć życzenia pacjenta. Pozwoli mu to ocenić, co jest możliwe, a co nie, w celu opracowania planu działania.

Z drugiej strony, chirurg musi być w stanie uspokoić pacjenta i komunikować się z nim tak dobrze, jak to tylko możliwe, aby oboje nadawali na tych samych falach.

Niestety, niektóre oczekiwania nie zawsze są możliwe do spełnienia, w zależności od następstw pierwszej plastyki nosa.

Dzień operacji

Przede wszystkim pacjent jest zapraszany do wybranej tunezyjskiej kliniki estetycznej w celu poddania się operacji. Cały zespół jest pod ręką, aby zapewnić pacjentowi spokój. Operacja wtórnej plastyki nosa może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym (najczęściej) lub znieczuleniu miejscowym, w zależności od złożoności zabiegu chirurgicznego. We wszystkich przypadkach operacja jest bezbolesna.

Operację przeprowadza wyspecjalizowany tunezyjski chirurg, któremu mogą towarzyszyć inni specjaliści. Ponownie, wszystko zależy od złożoności i problemu, który ma zostać skorygowany.

Plastyka nosa trwa zazwyczaj od 1 do 3 godzin, chociaż wtórna plastyka nosa często trwa nieco dłużej, ponieważ niektóre tkanki zostały zmienione podczas poprzedniej operacji.

Wreszcie, operacja jest czasami przeprowadzana w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że pacjent pozostaje w placówce medycznej tylko kilka godzin. Ogólnie rzecz biorąc, operacja wymaga jednak noclegu w szpitalu, po którym pacjenci mogą wrócić do domu.

Faza pooperacyjna

Po operacji na nos zakładany jest opatrunek gipsowy, który jest usuwany po około tygodniu. Może wystąpić uczucie dyskomfortu, a twarz może spuchnąć lub stać się nieco bardziej wrażliwa. Jest to normalne. Zwykle trwa to tylko kilka godzin.

Podobnie, siniaki i obrzęk często pojawiają się wokół oczu i nosa, ale jest to tymczasowe i powinno trwać od 7 do 10 dni. Następnie nos będzie się stopniowo opróżniał, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Zaleca się również, aby nie schylać się ani nie pochylać w ciągu pierwszych kilku dni po operacji, nie wydmuchiwać mocno nosa i nie wystawiać nosa na działanie promieni słonecznych przez kilka miesięcy. Ważne jest również, aby postępować zgodnie z instrukcjami chirurga plastycznego dotyczącymi pielęgnacji ran i przyjmowania leków.

Środki ostrożności, które należy podjąć

Wtórna plastyka nosa może być złożonym zabiegiem chirurgicznym, a przed i po operacji należy podjąć pewne środki ostrożności.

Przed operacją

Na początek chirurg ma obowiązek poinformować o wszystkich środkach ostrożności, które należy podjąć przed operacją. Na ogół obejmują one:

 • Niepicie i niepalenie przed operacją;
 • Oczyszczenie twarzy, zgolenie brody lub wąsów itp;
 • Proszę nie przyjmować leków przeciwzapalnych ani przeciwzakrzepowych.

Po operacji

Przyjęcie ostatecznego kształtu nosa zajmuje zazwyczaj od 3 do 12 miesięcy. Dlatego wymagana jest cierpliwość.

 • Pierwsze kilka dni: zaleca się płukanie jam nosowych, aby uniknąć zatkania nosa. Pacjenci mogą na ogół wznowić codzienne czynności następnego dnia, bez nadmiernego wysiłku. Aktywność zawodową można wznowić zaraz po zdjęciu gipsu, ale nie wcześniej.
 • Pierwsze kilka miesięcy: Zaleca się, aby nie angażować się w żadną aktywność sportową, ponieważ może to spowodować wzrost ciśnienia krwi. Należy również unikać czynności, które mogą powodować wstrząsy.

Jakie jest ryzyko wtórnej plastyki nosa w Tunezji?

Nie ma czegoś takiego jak zerowe ryzyko. Wtórna plastyka nosa może czasami prowadzić do szeregu powikłań, szczególnie związanych ze znieczuleniem lub samą operacją. Nieregularności konturu, infekcje, asymetria nosa, nieestetyczne blizny, postępujące deformacje..

Powikłania są dość rzadkie, ale zdarzają się. Dlatego ważne jest, aby pacjenci byli z wyprzedzeniem informowani o wszelkich niepożądanych skutkach.

Ile kosztuje operacja plastyki nosa w Tunezji?

Faktem jest, że ceny operacji plastyki nosa w Tunezji są bardzo atrakcyjne i czasami mogą być nawet 3 razy tańsze niż w Europie. Dlatego też każdego roku tysiące pacjentów decyduje się na taką podróż. Ceny wahają się od 1 900 EUR do 2 500 EUR, w zależności od wybranej kliniki, złożoności operacji i doświadczenia chirurga.

Ostatnie słowo

Przeprowadzanie wtórnej plastyki nosa w Tunezji staje się coraz bardziej powszechne. Jest to atrakcyjna destynacja ze względu na bardzo niskie koszty operacji plastycznych, a pacjenci nie wahają się już odbyć tej podróży.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator pomoże Państwu bezpłatnie, aby zapewnić powodzenie Państwa operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️