Cena septorhinoplastyki w Tunezji

septorhinoplastyka tunezja cena 1
Napisany przez Erika

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o septorhinoplastyce w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej septorhinoplastyki w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o septorhinoplastyce w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena septorhinoplastyki w Tunezji

Średni koszt septorhinoplastyki w Tunezji wynosi €2,800. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €2,200 do €3,400.

ProceduraCena Tunezja
Septorhinoplastyka2800 €

Co to jest septorhinoplastyka?

Septorhinoplastyka w Tunezji to rodzaj operacji plastycznej mającej na celu korektę i rekonstrukcję przegrody nosowej (mostka) w celach estetycznych i medycznych. Jest to różnica między rhinoseptoplastyką a prostszą rhinoplastyką (która ma na celu wyłącznie poprawę estetyki nosa) lub septoplastyką (która koryguje i rekonstruuje nos wyłącznie w celach medycznych). Procedura ta daje najlepsze rezultaty, jeśli chodzi o zmianę kształtu i delikatną rekonstrukcję nosa.

Do czego jest wykorzystywany?

Z czysto medycznego punktu widzenia, septorhinoplastyka w Tunezji jest zazwyczaj wykonywana w celu leczenia wszelkich problemów związanych z odchyloną przegrodą nosową. Inne potencjalne problemy obejmują

  • trudności w oddychaniu spowodowane niedrożnością spowodowaną odchyleniem przegrody nosowej
  • trudności z zasypianiem
  • suchość w ustach spowodowana oddychaniem przez usta
  • wyciek z nosa (częste krwawienia z nosa)

Z estetycznego punktu widzenia, każdy rodzaj wady może zostać skorygowany; istnieje kilka rodzajów estetycznego powiększania nosa.

Jak to działa?

Przed operacją otrzymają Państwo znieczulenie miejscowe lub ogólne.

Na etapie septoplastyki chirurg wykona nacięcie w Państwa przegrodzie nosowej. Jeśli przebudowa jest dość prosta, chirurg będzie w stanie zmienić położenie przegrody bez konieczności jej wcześniejszego przesuwania. W przeciwnym razie chirurg będzie musiał usunąć przegrodę, wyprostować ją i ponownie umieścić w nosie. Następnie chirurg zszyje nos.

Plastyka nosa może być zabiegiem zamkniętym (przez nacięcie wewnątrz nosa) lub otwartym (przez nacięcie u nasady nosa). Po operacji na Pana/Pani nos zostanie założony zewnętrzny opatrunek gipsowy, który zostanie usunięty mniej niż tydzień po zabiegu.

Jak mogę przygotować się do operacji?

Przed operacją powinien Pan/Pani

  • Zaplanować wizytę u chirurga w celu omówienia operacji, oczekiwanych wyników i historii medycznej;
  • Wykonać EKG, pomiar ciśnienia krwi, badanie krwi i badanie moczu;
  • Jeśli Pan/Pani pali, rzucić palenie i przyjmować leki przeciwzakrzepowe oraz inhibitory agregacji płytek krwi, aby uniknąć powikłań (takich jak krwawienie z nosa) podczas operacji.

Opieka pooperacyjna

Po operacji będzie Pan/Pani hospitalizowany/a przez jeden dzień. Pełna rekonwalescencja może jednak potrwać kilka miesięcy (w niektórych przypadkach od trzech miesięcy do pełnego roku). Często zdarza się, że odczuwa Pan/Pani ból w nosie i ma kilka krwawień z nosa w ciągu tygodnia po operacji.

Powinien Pan/Pani unikać palenia tytoniu w dniach następujących po operacji. Należy również unikać forsownej aktywności fizycznej, trzymać głowę uniesioną podczas snu i uważać, aby nie wydmuchiwać nosa przez pewien czas po operacji.

Może Pan/Pani wrócić do pracy po około tygodniu od septorhinoplastyki w Tunezji. Chirurg plastyczny zazwyczaj zaleca okresowe wizyty kontrolne w celu monitorowania procesu rekonwalescencji.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️