Genioplastyka w Tunezji

genioplastie tunisie cena 1
Napisany przez Maria

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o genioplastyce w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej genioplastyki.

NajlepszaKlinika.com informuje o genioplastyce w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena genioplastyki w Tunezji

W Tunezji średni koszt genioplastyki wynosi 2 000 EUR. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 2-3 godziny. Czas pobytu wynosi 5 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Ostateczny rezultat jest widoczny w ciągu 3 miesięcy.

Genioplastyka w Tunezji2000 €

Co to jest genioplastyka?

Przede wszystkim genioplastyka jest operacją chirurgii kosmetycznej mającą na celu skorygowanie i zmianę wyglądu i kształtu podbródka w celu uzyskania bardziej harmonijnej twarzy.

Pacjenci zazwyczaj poddają się genioplastyce, jeśli cierpią z powodu zbyt cofniętego, zbyt wysuniętego do przodu lub krzywego podbródka, lub jeśli uważają, że ich podbródek jest zbyt duży, a zatem nieestetyczny.

Istnieją 2 rodzaje genioplastyki:

Genioplastyka korygująca zakrzywiony podbródek

Jeśli podbródek jest nieco zbyt wysunięty do przodu, konieczna jest genioplastyka, aby cofnąć podbródek i poprawić wygląd twarzy. Istnieją dwie możliwości: albo chirurg wyrówna szczękę, spiłowując dolną krawędź kości żuchwy.

Lub wycina się uwypuklenie, w którym to przypadku przednia część podbródka jest ponownie mocowana za pomocą metalowych płytek i śrub. Nazywa się to osteotomią.

Genioplastyka w przypadku cofniętego podbródka

Jeśli podbródek jest zbyt cofnięty, konieczna jest genioplastyka wyprzedzająca. Innymi słowy, chirurg przesuwa podbródek przy użyciu jednej z trzech metod:

 • Osteotomia zaawansowana, która polega na przecięciu kości szczęki w celu przesunięcia jej do przodu w poziomie;
 • Przeszczep silikonu w celu wypełnienia luki;
 • Przeszczep kości, w którym kość z ciała jest pobierana z miednicy, nosa lub nawet czaszki, a następnie przeszczepiana do brody. Jest to znane jako autoprzeszczep.

Wybór zależy od preferencji pacjenta i wskazań chirurga.

Kto może skorzystać z genioplastyki w Tunezji?

Zabiegowi genioplastyki może poddać się każda osoba w wieku powyżej 18 lat cierpiąca z powodu zbyt cofniętego lub zbyt wysuniętego do przodu podbródka.

Co dzieje się podczas operacji genioplastyki w Tunezji?

Jak każda operacja chirurgii plastycznej, genioplastyka przebiega w 3 różnych etapach:

Faza przedoperacyjna

Ta wstępna konsultacja jest idealną okazją do zadania pewnych pytań i wyrażenia swoich wątpliwości, obaw i oczekiwań.

Chirurg plastyczny zawsze jest w stanie uspokoić pacjenta i odpowiedzieć na wszelkie pytania, zanim pacjent wejdzie na salę operacyjną. Przede wszystkim jest to rozmowa mająca na celu znalezienie idealnego rozwiązania, zgodnego z potrzebami każdej osoby.

Operacja

Genioplastyka w Tunezji trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin, w zależności od złożoności operacji. Zazwyczaj wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, ale może być również przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym.

Jeśli w grę wchodzi proteza, jest ona wprowadzana endobuccalnie przez nacięcie o długości kilku centymetrów. Inną opcją jest wykonanie nacięcia w fałdzie pod brodą, aby nie pozostawiać śladów na twarzy pacjenta.

Po drugie, genioplastyka może być łączona z innymi operacjami chirurgii plastycznej, takimi jak na przykład plastyka nosa, a nawet profiloplastyka w celu uzyskania bardziej harmonijnej twarzy.

Wreszcie, zabieg wymaga pozostania na noc w szpitalu, chyba że personel pielęgniarski uzna, że pacjent może natychmiast opuścić szpital, w którym to przypadku zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym.

Przegląd procedury

Operacja :Genioplastyka
Cel operacji:Korekta szczęki
Rodzaj znieczulenia:Ogólne
Czas trwania operacji :1 do 2 godzin
Długość pobytu w szpitalu :1 noc
Długość pobytu :4 noce / 5 dni

Działania pooperacyjne

Ogólnie rzecz biorąc, blizny po genioplastyce są prawie niewidoczne. Ostateczny rezultat pojawia się około 1 miesiąca po operacji, co odpowiada zniknięciu obrzęku policzków i warg.

Wreszcie, ból jest zazwyczaj umiarkowany, a we wszystkich przypadkach pacjentom przepisuje się leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, aby zminimalizować ich cierpienie.

Jakie środki ostrożności należy podjąć?

Po operacji pacjentom zaleca się :

 • Proszę jeść miękkie pokarmy i unikać pokarmów stałych;
 • Utrzymywać doskonałą higienę jamy ustnej, płukać jamę ustną po każdym posiłku, aby uniknąć infekcji;
 • Unikać zbyt gorących, kwaśnych lub pikantnych potraw;
 • Unikać aktywności fizycznej przez 6 tygodni po operacji;
 • Proszę wziąć co najmniej dwa tygodnie wolnego w pracy.

Oczywiście chirurgia plastyczna nigdy nie jest pozbawiona ryzyka. W przypadku genioplastyki powikłania są rzadkie, ale nadal ważne jest, aby o nich wspomnieć.

Główne zagrożenia to :

 • Przemieszczenie implantu lub asymetria, co w rzadkich przypadkach może prowadzić do konieczności przeprowadzenia drugiej operacji plastycznej;
 • Niewielkie krwawienie;
 • Utrata wrażliwości dolnej wargi, dziąseł lub zębów. Problem stopniowo zanika;
 • Infekcja wymagająca antybiotyków;
 • Zmiany stomatologiczne, tj. korzenie zębów mogą zostać uszkodzone i wymagać leczenia, ale zdarza się to rzadko;
 • Ryzyko odrzucenia protezy, jeśli taka istnieje.

Dlaczego warto wybrać Tunezję do przeprowadzenia genioplastyki?

Tunezja wydaje się mieć wiele do zaoferowania w zakresie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Rzeczywiście, kraj ten był w stanie rozwinąć się w ciągu ostatnich kilku lat i obecnie przyciąga pacjentów z całego świata z wielu powodów:

 • Atrakcyjne, bezkonkurencyjne ceny;
 • Nowy, najnowocześniejszy sprzęt i sale operacyjne;
 • Doświadczeni chirurdzy, z których niektórzy szkolili się w Europie;
 • Bardzo rygorystyczne zasady higieny;

Ile kosztuje genioplastyka w Tunezji?

Średni koszt genioplastyki w Tunezji wynosi 2 000 EUR. Cena ta obejmuje koszty hospitalizacji, koszty obrazowania, takie jak zdjęcia rentgenowskie i skany, operację, znieczulenie i leki. Szacuje się, że we wszystkich przypadkach całkowity koszt jest 3 razy niższy niż w Europie.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator może bezpłatnie pomóc Państwu w pomyślnym przeprowadzeniu operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️