Przeszczep włosów dla kobiet w Turcji

kobieta przeszczep włosów Stambuł 1
Napisany przez Melissa

Proszę skupić się na przeszczepach włosów dla kobiet w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanego przeszczepu włosów u kobiet w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat przeszczepów włosów u kobiet w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Jaka jest cena przeszczepu włosów u kobiet w Turcji?

Średnia cena przeszczepu włosów u kobiet w Turcji wynosi 2,200 €, przy minimalnej cenie 1,500 € i maksymalnej cenie 2,500 €. Cena ta obejmuje koszty zakwaterowania i transportu. Przeszczep włosów trwa około 7 godzin i obejmuje znieczulenie miejscowe. Pobyt w Stambule trwa 5 dni. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 6 miesięcy.

Przeszczep włosów afro1700 €
Przeszczep włosów u kobiet2200 €
Przeszczep włosów DHI1900 €
Przeszczep włosów metodą FUE1800 €

Implantacja włosów jest obecnie dobrze znaną i uznaną formą chirurgii kosmetycznej. W Turcji przeszczepy włosów dla kobiet są oferowane w przystępnych cenach przez doświadczonych chirurgów, w nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie klinikach, a przede wszystkim za 70% mniej niż w Europie. To raj dla pań, które chcą znów układać włosy z pewnością siebie przed lustrem.

Wypadanie włosów czy łysienie?

Utrata włosów jest prawie nieunikniona u kobiet: w okresie dojrzewania, w czasie ciąży lub po porodzie, podczas karmienia piersią, ale także w okresie menopauzy. W przypadku niedoborów, niedożywienia lub niezrównoważonej diety pojawia się jako przypomnienie o przyjęciu zdrowszego stylu życia.

Une femme qui perd ses cheveux
Kobieta, która traci włosy

Wypadanie włosów to zupełnie inna sprawa. Charakteryzuje się wypadaniem włosów, które trwa dłużej. Prowadzi to do utraty gęstości i przerzedzenia włosów. Ponadto dochodzi do zmniejszenia linii włosów i w konsekwencji łysienia na skroniach lub przedziałku.

Zdjęcia przed i po

Przyczyny wypadania włosów u kobiet

Wypadanie włosów u kobiet może być dziedziczne, hormonalne, mechaniczne lub wywołane przez leki.

 • Dziedziczne: Znane jest jako łysienie androgenowe lub łysienie typu kobiecego. Najczęściej jest wynikiem wrażliwości mieszków włosowych, co prowadzi do zaburzeń w cyklu wzrostu włosów.
 • Hormonalne: Przez całe życie kobieta podlega wahaniom hormonów żeńskich i męskich. Odbija się to na kondycji włosów, które mogą być łamliwe, rozdwojone, suche lub przetłuszczające się. Jest to znane jako łysienie androgenowe.
 • Immunologiczne: Łysienie wynikające z choroby autoimmunologicznej nazywane jest łysieniem plackowatym. Charakteryzuje się okrągłymi otworami na czaszce. Bardzo często można je rozwiązać za pomocą odpowiedniego leczenia.
 • Mechaniczne: Mechaniczne wypadanie włosów jest wynikiem niewłaściwego traktowania włosów: zbyt ciasnych lub zaczesanych do tyłu fryzur, ciasnych warkoczy, nadmiernego stosowania prostownic, zbyt chemicznych produktów do włosów itp. Jest to znane jako łysienie trakcyjne.
Évolution de l'alopécie féminine
Ewolucja łysienia u kobiet

Ostateczne rozwiązanie problemu wypadania włosów

Wypadanie włosów u kobiet może wynikać z wielu czynników, ale może być nieodwracalne. Obecnie nie ma skutecznego leczenia farmakologicznego łysienia. Istnieje jednak jedno ostateczne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać kobiety, aby położyć temu kres: przeszczep włosów w Turcji.

Przeszczep włosów lub implantacja włosów polega na usunięciu mieszków włosowych z obszaru, który nadal ma włosy, a następnie wszczepieniu ich w łysy obszar.

Simulation avant et après une greffe de cheveux pour femme
Symulacja przed i po przeszczepie włosów dla kobiet

Przeszczep włosów to nieinwazyjna operacja wykorzystująca nowoczesne techniki transplantacji i najnowocześniejszy sprzęt. Wykonywany jest w klinice lub gabinecie kosmetycznym przez doświadczonego chirurga kosmetycznego.

Kliniki przeszczepu włosów w Stambule oferują najbardziej konkurencyjne stawki na rynku. Jeśli rozważają Państwo przeszczep włosów u kobiet w Turcji, prosimy o kontakt. Z przyjemnością opowiemy Państwu więcej o naszej ofercie. Osoby z HIV kwalifikują się do tej operacji.

Kiedy kobieta powinna mieć przeszczep włosów w Turcji?

W zależności od postępu łysienie u kobiet jest klasyfikowane przez naukowców wskali Ludwiga:

Echelle de Ludwig
 • Ludwig I: W skali Ludwig I jest to określane jako łagodne wypadanie włosów. Na tym etapie obserwuje się utratę włosów, która z pewnością przejdzie w rozproszoną utratę. Przeszczep włosów nie jest zalecany, ponieważ utrata włosów jeszcze się nie ustabilizowała.
 • Ludwig II: Na etapie Ludwig II występuje zauważalna utrata gęstości włosów. Wokół przedziałka pojawia się łysienie, które staje się coraz cieńsze. Na tym etapie przeszczep włosów jest już opcją.
 • Ludwig III: Na tym poziomie przeszczep włosów u kobiet w Turcji jest niezbędny. Zmniejszenie linii włosów jest bardzo zauważalne. Łysienie rozszerza się na skroniach, pozostawiając połowę górnej części czaszki prawie pustą.
Simulation avant et après d'une greffe de cheveux
Przed i po symulacji przeszczepu włosów

Łysienie trakcyjne lub bliznowaciejące

Oprócz rozproszonego i postępującego łysienia, przeszczep włosów u kobiety w Turcji można również rozważyć, jeśli cierpi Pani na łysienie trakcyjne: zmniejszenie linii włosów, które ma tendencję do cofania się i łysienia na skroniach.

Proszę przeczytać nasz artykuł: Przerzedzenie linii włosów w Turcji.

Osoby, które utraciły włosy w wyniku urazu, oparzenia lub wypadku są również dobrymi kandydatami do wszczepienia implantu włosów.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Istnieje pewne rzadkie ryzyko związane z przeszczepem włosów u kobiet:

 • Strupy lub sączenie;
 • Ból i swędzenie skóry głowy;
 • Zapalenie mieszków włosowych;
 • Utrata czucia na skórze głowy;
 • Przerzedzenie włosów;
 • Tworzenie się torbieli.

Dlatego powinni Państwo zaufać nam przy wyborze chirurga w Stambule i zdecydować się na renomowanego i doświadczonego lekarza.

Nasza klinika medyczna jest dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM). Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich nie będą miały żadnych trudności.

Simulation abaissement de la ligne frontale chez la femme
Symulacja obniżenia linii czołowej u kobiet

Należy zauważyć, że w wierze islamskiej przeszczep włosów u kobiet nie jest uważany za haram. Jest halal i dopuszczalny, jeśli jest stosowany w celu usunięcia defektu.

Jakie są przeciwwskazania do przeszczepu włosów?

Jedynym przeciwwskazaniem do przeszczepu włosów u kobiet w Turcji jest to, że nie można go wykonać na skórze głowy, która jest w złym stanie zdrowia. Głęboki stan zapalny skóry głowy może spowodować niepowodzenie przeszczepu.

Simulation greffe avant et après
Przeszczep włosów przed i po symulacji

Przeszczep włosów nie jest również zalecany, jeśli jest Pani w ciąży lub karmi piersią, lub jeśli ma Pani reakcje alergiczne lub zaburzenia krzepnięcia. Jeśli cierpią Państwo na niewydolność oddechową lub choroby układu krążenia, przeszczep włosów nie jest zalecany.

Różne techniki przeszczepu włosów

Obecnie istnieją dwie techniki wszczepiania włosów u kobiet. Są to techniki FUT i FUE.

Przeszczepy FUT

FUT lub Follicular Unit Transplantation jest stosowany głównie w przypadkachwyraźnego łysienia (w skali Ludwiga II i III). Jest to zabieg chirurgiczny, w którym paski skóry głowy o szerokości od 2 cm do 30 cm są usuwane z tyłu czaszki.

Simulation greffe avant et après
Symulacja przed i po

Żywa tkanka włosa na tym pasku jest następnie wszczepiana w łysy obszar. Pozostawia to bliznę na skórze głowy, która zostanie pokryta przez nowe włosy.

Przeszczep FUE

FUE lub Follicular Unit Extraction polega na pobraniu przeszczepów bezpośrednio z obszaru dawczego. W tym celu skóra głowy dawcy jest golona. Przeszczepy te są wszczepiane bezpośrednio w łysy obszar za pomocą ostrza nacinającego.

Ostrze wykona mikro nacięcia, w które zostaną wprowadzone przeszczepy. Ponieważ metoda FUE jest bardzo nowoczesna, doprowadziła do wprowadzenia innej, bardziej rewolucyjnej metody, DHI lub bezpośredniej implantacji włosów.

Metoda FUE DHI

W metodzie DHI przeszczepy pobrane metodą FUE z obszaru dawczego są wprowadzane bezpośrednio do obszaru biorczego. To tak, jakby chirurg systematycznie przenosił przeszczepy z jednego obszaru do drugiego.

Metoda DHI jest wykonywana przy użyciu mikroostrza. Ostrze to może być wykonane ze stali lub kamienia szafirowego. W tym drugim przypadku stosuje się metodę DHI Sapphire.

Jest to obecnie najlepsza dostępna metoda. Kamień szafirowy, który jest miękki i zdrowy, przyczynia się do lepszego gojenia i zmniejsza ryzyko infekcji, zwłaszcza w połączeniu z zastrzykiem PRP.

Procedura przeszczepu włosów

Procedura przebiega w kilku etapach:

etap1: Diagnoza włosów

Wstępna konsultacja umożliwi postawienie diagnozy dotyczącej włosów. Ocena ogólnego stanu zdrowia zostanie również przeprowadzona za pomocą badania krwi w celu ustalenia, czy przeszczep włosów jest zgodny z Państwa stanem zdrowia.

Greffe capillaire avant et après chez la femme
Przeszczep włosów przed i po dla kobiet

krok2: Konsultacja na miejscu

Druga konsultacja w Stambule w celu bardziej dogłębnej oceny medycznej: stan i tekstura włosów, identyfikacja obszaru dawczego, liczba wymaganych przeszczepów, technika implantacji, która ma zostać zastosowana.

etap3: Dzień operacji

W dniu operacji będą Państwo pod opieką chirurga plastycznego i jego zespołu.Operacja przeszczepu włosów może trwać od 6 do 8 godzin, w zależności od ilości przeszczepów do wszczepienia i zastosowanej techniki. Doświadczony chirurg może wszczepić do 4000 przeszczepów podczas jednej sesji.

Anesthésie du cuir chevelu
Znieczulenie skóry głowy

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Jest ona całkowicie bezbolesna. W określonych odstępach czasu chirurg i pacjent mogą zrobić sobie kilkuminutową przerwę na rozciągnięcie się i zrelaksowanie.

Podczas operacji nie można wykluczyć ryzyka krwawienia lub uszkodzenia mieszków włosowych. Wszystko zależy od doświadczenia chirurga i jego zdolności do pobrania mieszków włosowych bez ich uszkodzenia.

Przeczytaj także: Przeszczep włosów DHI w Turcji

Po przeszczepie włosów skóra głowy może odczuwać lekkie mrowienie. Uczucie to zniknie po 24 godzinach, podczas gdy skóra głowy będzie się goić.

Simulation greffe capillaire chez la femme
Symulacja przeszczepu włosów u kobiet

krok4: Działania następcze i monitorowanie

3 dni po operacji chirurg przeprowadzi kontrolę w klinice. Określi, czy przeszczep się powiódł, w zależności od stanu skóry głowy.

Lekarz przeprowadzi zdalne kontrole, aby sprawdzić, czy przeszczep się powiódł i czy pacjent prawidłowo przestrzega zaleceń pooperacyjnych. Ogólnie rzecz biorąc, po przeszczepie włosów nie ma żadnych poprawek.

Coordinatrice et la patiente
Koordynator i pacjent

Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po niższych kosztach.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Po udanej operacji przeszczepu włosów implanty włosów są zawsze odnawiane. Innymi słowy, utrzymują się tak długo, jak długo żyje pacjent. W rzeczywistości przeszczepione włosy nigdy nie obumierają.

Turcja słynie z niemal perfekcyjnego opanowania chirurgii implantów włosów, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dzięki odpowiednim lekarzom wskaźnik powodzenia operacji można oszacować na 98%.

Ponieważ operacja wszczepienia implantu włosów wykonywana jest w znieczuleniu, nie wiąże się ona z żadnym bólem. Jedynie niewielki ból może być odczuwany w momencie wstrzyknięcia, a także po ustąpieniu znieczulenia.

Rzeczywiście możliwe jest poddanie się operacji przeszczepu włosów bez konieczności golenia całego obszaru. Tylko niektóre włosy w obszarze dawczym muszą zostać zgolone, a ich liczba zazwyczaj nie przekracza 2000 mieszków włosowych.

Redukcja czoła polega na wykonaniu nacięcia na linii włosów, usunięciu części tkanki czołowej w celu obniżenia linii włosów. Nie jest to zatem przeszczep włosów, ale zupełnie inna operacja.

Przeszczep włosów, choć trwa od 6 do 8 godzin, jest dość prostą i pozbawioną ryzyka operacją. Aby go wykonać, wystarczy spędzić od 3 do 4 dni w Turcji.

Leczenie PRP (Platelet-Rich Plasma) to technika medyczna wykorzystująca własne osocze krwi pacjenta, wzbogacone płytkami krwi. Jest stosowana w dermatologii, ortopedii i medycynie estetycznej, szczególnie w sektorze włosów w celu stymulowania ich wzrostu.

O autorze

Melissa

Nazywam się Mélissa i od 2014 roku pracuję jako autorka tekstów medycznych i naukowych. Mam bogate doświadczenie w pisaniu dokumentów regulacyjnych i medyczno-marketingowych obejmujących szeroki zakres obszarów terapeutycznych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️