Abdominoplastyka w Hiszpanii

plastyka brzucha hiszpania 2
Napisany przez Maria

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o abdominoplastyce w Hiszpanii! Jaka jest średnia cena w Madrycie lub Barcelonie? Nasze porady dotyczące udanej abdominoplastyki w Hiszpanii.

NajlepszaKlinika.com informuje oabdominoplastyce w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ceny abdominoplastyki w Hiszpanii

Średni koszt abdominoplastyki w Hiszpanii wynosi €3,900. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €3,500 do €5,200. Ważne jest, aby pamiętać, że doświadczenie, szkolenie i umiejętności chirurga będą miały wpływ na całkowity koszt Państwa abdominoplastyki.

Izolowana abdominoplastyka3900 €
Mini abdominoplastyka4100 €
Całkowita abdominoplastyka4300 €
Lipo abdominoplastyka5200 €

64% kobiet chce zmienić wygląd swojego brzucha. Ale na czym dokładnie polega ten zabieg? W jakich warunkach należy przeprowadzić ten zabieg chirurgiczny? Dlaczego warto wybrać Hiszpanię? Odpowiedzi na pytania znajdą Państwo w tym artykule.

Słowo wstępne

Wielu Europejczyków ma kompleksy na punkcie swojego ciała. Według danych 39% z nich chciałoby mieć inny brzuch. Mężczyźni i kobiety nie są równi, jeśli chodzi o to źródło kompleksów.

Ludzie szukają plastyki brzucha:

 • Po ciąży;
 • Po znacznej utracie wagi;
 • Po nadmiarze tkanki tłuszczowej;
 • Aby usunąć blizny, rozstępy itp.

Na czym polega plastyka brzucha?

Abdominoplastyka jest uważana za operację kosmetyczną i rekonstrukcyjną. Stosuje się ją w celu poprawy wyglądu brzucha. Znana jest również jako dermolipektomia lub abdominoplastyka.

Operacja kształtuje brzuch. Chirurg usuwa nadmiar tłuszczu i skóry z tej części ciała. Pomaga również wzmocnić mięśnie brzucha.

Wykonuje się ją głównie ze względów estetycznych. Może być jednak również funkcjonalny.

Cele abdominoplastyki są następujące:

 • Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej w tym obszarze. Dotyczy to mężczyzn i kobiet po czterdziestym roku życia.
 • Redukcja nadmiaru skóry. Jest to pożądane po ciąży. Dotyczy to również osób, które właśnie przeszły na dietę odchudzającą.
 • Napinanie mięśni. Mięśnie rozciągają się podczas ciąży.

Różne techniki stosowane podczas tej operacji

Przed operacją chirurg plastyczny przeprowadza diagnozę kliniczną. Etap ten umożliwia określenie odpowiedniej techniki. Lekarz podejmuje decyzję na podstawie kilku parametrów:

 • Wagi nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • Stan Państwa skóry,
 • Stanu mięśni itp.

Po postawieniu diagnozy lekarz może wybrać jedną z trzech technik.

Izolowana liposukcja brzucha

Jest ona przeznaczona dla osób z dobrym napięciem mięśni brzucha. Dotyczy to pacjentów, którzy są jeszcze młodzi. Skóra nie jest jeszcze dotknięta zmianami czy rozstępami. Liposukcja jest zatem wystarczająca do przywrócenia idealnego brzucha.

Mini-abdominoplastyka

Jeśli chirurg stwierdzi nadmiar skóry w dolnej części brzucha, może zdecydować się na wykonanie mini-abdominoplastyki. Operacja ta obejmuje liposukcję brzucha. Skóra jest następnie usuwana miejscowo.

Całkowita abdominoplastyka

Jest to konieczne w przypadku poważnych zmian na brzuchu, takich jak utrata napięcia, zaawansowane rozciągnięcie skóry, zmiana brzucha itp. Lekarz przeprowadza pełną operację.

Operacja przebiega w kilku etapach:

 • Liposukcja okolicy brzucha w celu usunięcia masy tłuszczowej,
 • Usunięcie nadmiaru tkanki,
 • Wzmocnienie mięśni brzucha,
 • Usunięcie tkanki skórnej,
 • Zmiana położenia pępka itp.

Jaki jest profil idealnego kandydata do tej operacji?

Ten rodzaj operacji jest zarezerwowany dla osób, które spełniają następujące warunki:

 • Wiek powyżej 18 lat,
 • Mają stabilną wagę,
 • Cieszą się dobrym zdrowiem.

Kobiety mogą również poddać się tego typu operacji po ciąży, niezależnie od tego, czy urodziła Pani przez cesarskie cięcie, czy poród pochwowy. W tym przypadku operacja brzucha jest lepszą alternatywą dla liposukcji.

Jak przebiega operacja?

Przed poddaniem się operacji pacjentka musi wziąć udział w konsultacji pooperacyjnej. Jest to okazja dla pacjentów do omówienia swoich motywacji i oczekiwań. Brzuch może stać się nieestetyczny w wyniku zaburzeń równowagi hormonalnej, zmiany masy ciała lub menopauzy.

Chirurg plastyczny przeprowadza badanie lekarskie. Zbada szereg parametrów, takich jak objętość tłuszczu w okolicy, dane morfologiczne, napięcie pasa mięśni brzucha itp.

Przed operacją należy postępować zgodnie z instrukcjami lekarza:

 • Proszę rzucićpalenie na miesiąc przed operacją: palenie może spowolnić proces gojenia;
 • Proszę zaprzestać przyjmowaniadoustnych środków antykoncepcyjnych, jeśli cierpi Pani na problemy z krzepliwością krwi;
 • Nie wolno przyjmować aspiryny przez 10 dni przed operacją;
 • Młoda osoba nie powinna jeść ani pić więcej niż 6 godzin przed operacją;
 • Dezynfekcja skóry.

Operacja jest często wykonywana w znieczuleniu ogólnym. W rzadkich przypadkach lekarz może zaproponować znieczulenie zewnątrzoponowe. Będzie Pani/Pan hospitalizowana/y przez co najmniej 24 godziny.

Przez dwa dni musi Pan/Pani nosić opatrunek pooperacyjny. Następnie zostanie on zastąpiony pasem podtrzymującym na okres od jednego do dwóch miesięcy. Szwy znikną po dwóch tygodniach.

Środki ostrożności, które należy podjąć po operacji

Po operacji powstają dwa rodzaje blizn:

 • Pierwsza jest pionowa i biegnie w dół do kości łonowej. Powstaje ona w wyniku usunięcia nadmiaru skóry,
 • Druga jest okrągła i znajduje się wokół pępka.

Blizny dojrzewają w ciągu 12 miesięcy od operacji. Znikają na stałe po dwóch latach. W tym czasie należy unikać ekspozycji na słońce w tym obszarze.

Może Pani odczuwać ból podczas wysiłku fizycznego. Środki przeciwbólowe mogą jednak zmniejszyć ten ból. Proszę zaplanować od 7 do 30 dni wolnego od pracy przed operacją. Dzięki temu będzie Pan/Pani w stanie wrócić do pracy.

Ile kosztuje abdominoplastyka w Hiszpanii?

Średni koszt abdominoplastyki w Hiszpanii wynosi od 3 500 do 5 200 euro. Ostateczny rachunek będzie zależał od jakości opieki, długości operacji, rodzaju operacji oraz opłat za klinikę i anestezjologa.

coordinatrice à Istanbul

Dlaczego warto wybrać Hiszpanię na zabieg abdominoplastyki?

Cena jest pierwszym argumentem wysuwanym przez pacjentów udających się do Hiszpanii. W przypadku chirurgii kosmetycznej kraj ten wyróżnia się przede wszystkim jakością świadczonych usług. Wraz z rozwojem turystyki medycznej, biura podróży dostosowują swoją ofertę do tego typu klientów.

Jeśli więc chcą Państwo poddać się operacji w tym miejscu, najlepiej udać się tam bezpośrednio za pośrednictwem wyspecjalizowanej agencji. Zadbają oni o Państwa transfer z lotniska do hotelu. Agencja oferuje również wsparcie pooperacyjne.


Jeśli mają Państwo trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️