Metamorfoza mamy w Hiszpanii

plastyka brzucha hiszpania 2
Napisany przez Maria

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o metamorfozie mamy w Hiszpanii! Jaka jest średnia cena w Madrycie lub Barcelonie? Nasze wskazówki dotyczące udanej metamorfozy mamy.

NajlepszaKlinika.com informuje o metodzie Mommy Makeover w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena metamorfozy sylwetki w Hiszpanii

Cena zabiegu Mommy Makeover w Hiszpanii wynosi 9500 euro. W zależności od Państwa potrzeb, pakiet all-inclusive może wahać się od 9000 do 11500 euro. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym z noclegiem w szpitalu i wymaga 7 noclegów w hotelu w Barcelonie lub Madrycie. Cena różni się w zależności od doświadczenia chirurga i reputacji kliniki.

Metamorfoza mamy9500 €
Liposukcja3800 €
Plastyka brzucha3900 €
Lifting ud4200 €

Z rozstępami, złogami tłuszczu na biodrach i obwisłymi piersiami, powrót do ciała sprzed ciąży może czasami wydawać się niemożliwy! Dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi chirurgii plastycznej, a w szczególności na ” mommy makeover“.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej? W takim razie prosimy postępować zgodnie z naszym przewodnikiem: powiemy Państwu wszystko, co trzeba wiedzieć o przeprowadzeniu tej operacji w Hiszpanii.

Metamorfoza mamy: co to jest?

Znana również jako “modelowanie sylwetki”, metamorfoza mamy to operacja po ciąży szeroko praktykowana w Stanach Zjednoczonych, która z czasem rozprzestrzeniła się na cały świat.

Chirurgien traçant des lignes de correction sur l'estomac d'une femme
Chirurg rysujący linie korekcyjne na brzuchu kobiety

Zasadą tej operacji jest naprawienie fizycznych skutków ciąży poprzez połączenie różnych procedur chirurgicznych.

Ogólnie rzecz biorąc, chirurdzy plastyczni ograniczają się do 2 lub 3 operacji na zabieg: zmniejsza to ryzyko i skraca czas rekonwalescencji.

Poniżej przedstawiamy trzy najczęściej wykonywane operacje “mommy makeover”:

 • Abdominoplastyka: operacja ta jest podobna do plastyki brzucha. Napina ona skórę brzucha, która ma tendencję do wiotczenia po ciąży.
 • Podniesienie piersi: czasami w połączeniu z powiększeniem lub zmniejszeniem piersi, operacja ta ma na celu podniesienie piersi, które mogą zwisać podczas karmienia piersią.
 • Liposukcja: znana również jako liposukcja, procedura ta usuwa nadmiar tłuszczu lokalnie, często z bioder i pośladków.

Kto może skorzystać na metamorfozie mamy?

Chociaż Mommy Makeover może być przydatny dla wszystkich matek, zarówno młodych, jak i starszych, jest on skierowany przede wszystkim do kobiet, które nie chcą już mieć dzieci.

Zaleca się odczekanieco najmniej 6 miesięcy po zakończeniu ciąży przed rozważeniem tego zabiegu. Da to Pani ciału czas na naturalną regenerację po porodzie i może się okazać, że niektóre operacje nie są konieczne.

Un médecin dessine des lignes au marqueur sur le ventre d'une patiente à la clinique
Lekarz rysuje markerem linie na brzuchu pacjentki w klinice

Wreszcie, istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu Mommy Makeover. W szczególności, nie jest on zalecany dla kobiet, które :

 • kobiety znadwagą, ponieważ otyłość zwiększa ryzyko zapalenia żył i infekcji podczas abdominoplastyki;
 • palaczki: palenie należy rzucić co najmniej miesiąc przed operacją;
 • cierpią naschorzenia uniemożliwiające przeprowadzenie operacji (cukrzyca, niewydolność serca, problemy z oddychaniem itp;)
 • cierpiąna dysmorfofobię (obsesyjne myśli dotyczące niewielkich defektów w wyglądzie fizycznym).

Metamorfoza mamy: jakie są zagrożenia?

Na przykład plastyka brzucha niesie ze sobą ryzyko zapalenia żył: choroby spowodowanej tworzeniem się skrzepów krwi. Badanie przedoperacyjne jest zatem szczególnie ważne, ponieważ to właśnie w tym czasie lekarz określi, czy operacja jest dla Pani odpowiednia.

Zasadniczo zaleca się również, aby nie przekraczać 5 lub 6 godzin operacji: ograniczy to potencjalne powikłania i ułatwi powrót do zdrowia po operacji.

Ventre d'une femme marqué de ligne pour un mommy makeover
Brzuch kobiety wyznaczony do operacji mommy makeover

Metamorfoza mamy w szczegółach

Przed operacją

Czy zdecydowała się Pani na podróż do Hiszpanii, aby poddać się metamorfozie? Pierwszym krokiem jest umówienie się na wizytę u chirurga plastycznego w celu określenia ogólnego zarysu operacji.

W zależności od stanu zdrowia i planowanych operacji, będzie Pani musiała odczekać od 6 do 12 miesięcy (od daty porodu), aby poddać się metamorfozie. Będzie to dla Pani okazja do fizycznego i emocjonalnego powrotu do formy po ciąży, a następnie do stopniowego wznowienia aktywności sportowej w celu zachęcenia do utraty wagi.

Podczas operacji

Ponieważ jest to stosunkowo długa i złożona operacja, metamorfoza mamy jest zawsze wykonywana w znieczuleniu ogólnym.

Operacje wybrane w porozumieniu z pacjentką są następnie przeprowadzane jedna po drugiej, podczas operacji, która zwykle trwa od 2 godzin do 4 i pół godziny.

Chociaż każda kobieta jest wyjątkowa, a zatem każda operacja jest w 100% spersonalizowana, większość pacjentów pozostaje w klinice przez 1 lub 2 dni: jest to okazja do sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku i przekazania im głównych zaleceń pooperacyjnych.

Chirurgien plasticien appliquant des marques sur le corps d'une femme
Chirurg plastyczny nanoszący ślady na ciało kobiety

Po operacji

W zależności od przeprowadzonej operacji okres rekonwalescencji pooperacyjnej może trwać od 2 do 3 tygodni: będzie Pani musiała całkowicie odpocząć, aby umożliwić organizmowi powrót do zdrowia w jak najlepszych warunkach.

Pacjenci, którzy przyjeżdżają do Hiszpanii, zazwyczaj pozostają przez tydzień po operacji, aby chirurg mógł monitorować kilka pierwszych dni. Następnie może Pan/Pani wrócić do domu, aby powoli dojść do siebie po operacji.

W większości przypadków potrzeba około :

 • 24 godzin, aby ponownie zacząć powoli chodzić;
 • 1 tydzień, aby móc chodzić codziennie;
 • 2 tygodnie, aby ponownie móc prowadzić samochód;
 • 4 do 6 tygodni, aby móc nosić ciężkie przedmioty;
 • 2 miesiące na powrót do sportu.

Następnie będzie Pani mogła na stałe korzystać z zalet różnych operacji, pod warunkiem, że nie zajdzie Pani ponownie w ciążę.

Ile kosztuje metamorfoza mamy w Hiszpanii?

W Hiszpanii będzie Pani musiała wydać od 9 000 € do 11 500 €, w zależności od liczby przeprowadzonych operacji i całkowitego czasu trwania zabiegu. Chociaż zakres cen jest zasadniczo taki sam, będzie Pani leczona przez doskonale wykwalifikowanych specjalistów w klinikach z nowoczesnymi, najnowocześniejszymi udogodnieniami.

Łagodny klimat Półwyspu Iberyjskiego oznacza również, że można połączyć wakacje z dobrym zdrowiem: wystarczy naładować baterie i odzyskać pewność siebie, aby wziąć pełną odpowiedzialność za ciążę.


Jeśli ma Pani trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc Pani w przeprowadzeniu udanej operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️