Cena mostu dentystycznego w Tunezji

ceny mostów dentystycznych tunezja 1
Napisany przez William

Wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o mostach dentystycznych w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanych mostów dentystycznych w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o mostach dentystycznych w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Cena mostu protetycznego w Tunezji

Średni koszt mostu protetycznego w Tunezji wynosi 500 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 420 euro do 580 euro.

ProceduraCena Tunezja
Most protetyczny500 €

Co to jest most protetyczny?

Most dentystyczny w Tune zji jest powszechnie stosowanym urządzeniem dentystycznym, które składa się z jednego lub więcej sztucznych zębów wykonanych z żywicy lub porcelany, które zastępują brakujące naturalne zęby. Często określany jako wypełniacz luki, sztuczne zęby lub częściowa proteza, most jest połączony z koronami, które mocują urządzenie do naturalnych zębów.

Korona może obejmować dwa lub więcej zębów, aby odpowiednio zabezpieczyć most i utrzymać sztuczne zęby na miejscu. Jeśli naturalne zęby nie są dostępne, dentysta może zalecić wszczepienie zębów po obu stronach, aby utrzymać most na miejscu.

Czego można się spodziewać podczas montażu

Po ustaleniu z dentystą, że most dentystyczny jest najlepszym rozwiązaniem do zastąpienia brakujących zębów, dentysta rozpocznie przygotowywanie zębów kotwiczących lub łączników. To wstępne leczenie jest zwykle przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, a proces ten zazwyczaj nie jest uważany za bolesny.

Podczas drugiej wizyty zostanie Państwu założony most. Bezpośrednio po założeniu mostu może być on nieporęczny, ale powinno to ustąpić w miarę przyzwyczajania się do nowej protezy. Trzecie i ostatnie badanie kontrolne pozwoli dentyście sprawdzić most i dokonać niezbędnych korekt, jeśli odczuwa Pan/Pani dyskomfort lub ból.

Konserwacja i dalsze postępowanie

Pielęgnacja mostu protetycznego nie różni się zbytnio od pielęgnacji Państwa naturalnych zębów. American Dental Association zaleca regularne szczotkowanie zębów szczoteczką z miękkim włosiem przez dwie minuty każdego dnia. Regularne nitkowanie pomaga również zapobiegać chorobom dziąseł i ubytkom.

Podczas korzystania z mostu należy przeciągać nić dentystyczną wokół naturalnych zębów i przesuwać ją między podstawą mostu a tkanką dziąsła.

Nitkowanie zębów raz dziennie jest najskuteczniejszym sposobem usuwania płytki nazębnej i zanieczyszczeń ze spodniej części mostu. Tradycyjna nić dentystyczna może wystarczyć, ale wielu pacjentów z aparatami ortodontycznymi woli wygodę Waterpiks.

Powiązane koszty

Mosty dentystyczne w Tunezji są jedną z najtańszych opcji zastępowania brakujących zębów, a także są bardziej prawdopodobne, że zostaną objęte Państwa ubezpieczeniem stomatologicznym.

Średnio most dentystyczny może kosztować od 500 do 1 200 USD za ząb, podczas gdy implant dentystyczny może kosztować od 1 000 do 3 000 USD za ząb. Państwa dentysta może pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania dla Państwa budżetu.

Mosty protetyczne nie są rozwiązaniem trwałym

Przy odpowiedniej konserwacji, wysokiej jakości most dentystyczny może przetrwać dziesięciolecia. Niepotrzebnym uszkodzeniom można zapobiec, unikając żucia gumy i jedzenia twardych pokarmów, takich jak orzechy, lody i twarde słodycze.

Doskonała higiena jamy ustnej i regularne wizyty u dentysty mogą pomóc w utrzymaniu wygodnego, czystego i trwałego umieszczenia. Chociaż trwały, most dentystyczny nie jest uważany za trwałe rozwiązanie dla brakujących zębów.

Inne opcje uzupełnienia brakujących zębów

W przypadku bardziej trwałego i mniej restrykcyjnego rozwiązania zastępującego brakujące zęby, implanty dentystyczne mogą być opcją do rozważenia. Jedną z najważniejszych zalet implantów stomatologicznych jest to, że wywierają one mniejsze obciążenie na otaczające zęby, jednocześnie wspierając strukturę kości i zdrowie dziąseł. Ogólnie rzecz biorąc, wysokiej jakości implant dentystyczny może służyć przez całe życie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

William

Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️