Wymiana stawu kolanowego w Turcji

proteza kolana 1
Napisany przez Erika

Wymiana stawu kolanowego lub artroplastyka stawu kolanowego to zabieg chirurgiczny w Stambule w Turcji, mający na celu zastąpienie chorego kolana sztucznym.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat operacji wymiany stawu kolanowego w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje wymiana stawu kolanowego w Turcji?

Średni koszt wymiany stawu kolanowego w Turcji w Stambule wynosi €5,000. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €4,000 do €8,000.

ProceduraCena Turcja
Wymiana stawu kolanowego5000 €

Co to jest endoprotezoplastyka stawu kolanowego?

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego to zabieg chirurgiczny mający na celu zastąpienie obciążonych powierzchni stawu kolanowego w celu złagodzenia bólu i niepełnosprawności. Staw kolanowy jest zastępowany sztucznym stawem wykonanym ze stopów metali, tworzyw sztucznych i polimerów.

Różne rodzaje wymiany

 • Całkowita wymiana stawu kolanowego (TKR):
  W przypadku całkowitej wymiany stawu kolanowego chirurg usuwa uszkodzoną chrząstkę i kość z powierzchni stawu kolanowego i zastępuje je sztuczną powierzchnią wykonaną z metalu i tworzywa sztucznego.
 • Częściowa endoprotezoplastyka stawu kolanowego (UKA):
  W przypadku częściowej wymiany stawu kolanowego (jednoprzedziałowa artroplastyka stawu kolanowego) chirurg zastępuje tylko część stawu kolanowego. Zalety częściowej wymiany stawu kolanowego obejmują mniejsze nacięcie, krótszy pobyt w szpitalu, mniejszą utratę krwi, łatwiejszą rehabilitację pooperacyjną, mniejsze ryzyko infekcji, zakrzepów krwi i sztywności oraz łatwiejszą rewizję w razie potrzeby.
 • Minimalnie inwazyjna operacja wymiany stawu kolanowego:
  Chirurgia minimalnie inwazyjna (MIS) wykorzystuje specjalistyczne techniki i narzędzia, aby umożliwić chirurgowi przeprowadzenie poważnej operacji bez dużego nacięcia.
  Minimalnie inwazyjna endoprotezoplastyka stawu kolanowego wymaga mniejszego nacięcia od 7 do 12 cm w porównaniu ze standardowym podejściem, które zazwyczaj wymaga nacięcia od 20 do 30 cm.
  Minimalnie inwazyjna operacja może skutkować mniejszym bólem, krótszym czasem rekonwalescencji i lepszym ruchem dzięki mniejszemu tworzeniu się tkanki bliznowatej.
 • Operacja rewizyjnej wymiany stawu kolanowego:
  Operacja rewizyjna stawu kolanowego jest wykonywana w celu wymiany kolana zastępczego po jego zużyciu.
  Operacja rewizyjna jest zazwyczaj bardziej skomplikowana i dłuższa niż operacja pierwotna. Nie ma ograniczeń co do liczby operacji rewizyjnych, ale powszechnie przyjmuje się, że sztuczny staw kolanowy staje się mniej skuteczny za każdym razem, gdy jest wymieniany.

Jak długo wytrzyma sztuczne kolano?
Sztuczne kolano wytrzymuje zazwyczaj od 15 do 20 lat, w zależności od rodzaju zastosowanego stawu i obciążenia, jakiemu poddaje Pan/Pani swoje nowe kolano.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️