Transfer tłuszczu w Turcji

Cena transferu smaru Turcja 1
Napisany przez Laura

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o transferze tłuszczu w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanego przeszczepu tłuszczu w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat transferu tłuszczu w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje transfer tłuszczu w Turcji?

Średni koszt transferu tłuszczu w Turcji w Stambule wynosi €2,800. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1850 euro do 4700 euro.

ProceduryCena Turcja
Transfer tłuszczu2800 €

Co to jest transfer tłuszczu?

Operacja transferu tłuszczu, znana również jako przeszczep tłuszczu,zastrzyki tłuszczu lub lipofilling, to rodzaj zabiegu chirurgii plastycznej, który polega na przeniesieniu tkanki tłuszczowej z obszarów z nadmiarem tłuszczu do obszarów pozbawionych objętości. Mężczyźni i kobiety na całym świecie poddają się tego typu zabiegom, aby poprawić swój estetyczny wygląd. Jest to również bezpieczna, stosunkowo nieskomplikowana i minimalnie inwazyjna technika, która może być stosowana do korygowania szerokiego zakresu deformacji twarzy, tułowia i kończyn.

W przypadku operacji transferu tłuszczu w Turcji objętość tłuszczu w obszarze dawcy musi być wystarczająca. Tłuszcz jest zazwyczaj pobierany z brzucha, ud i pośladków. Następnie jest on ponownie wstrzykiwany do organizmu w procesie znanym jako wstrzykiwanie tłuszczu. Tłuszcz jest zwykle wstrzykiwany w obszary takie jak piersi, twarz, dłonie lub pośladki.

Istnieje kilka rodzajów autologicznego transferu tłuszczu lub operacji przeszczepu tłuszczu, w zależności od obszarów, w których tłuszcz jest wstrzykiwany do organizmu:

 • Transfer tłuszczu do twarzy – Lipofilling jest dobrym wyborem dla pacjentów z liniami śmiechu, liniami uśmiechu, zmarszczkami na twarzy, bliznami potrądzikowymi, pod oczami, policzkami, głębokimi liniami między nosem a ustami, zmarszczkami na czole lub innymi zagłębieniami skóry.
 • Powiększanie piersi za pomocą transferu tłuszczu lub transferu tłuszczu do piersi – ta technika jest zalecana dla pacjentów, którzy chcą niewielkiego zwiększenia rozmiaru piersi.
 • Rekonstrukcja piersi za pomocą przeszczepu tłuszczu – operacja transferu tłuszczu jest przydatna dla pacjentów cierpiących na wady lub deformacje piersi. Może być również stosowany do całkowitej rekonstrukcji piersi po mastektomii.
 • Transfer tłuszczu dopośladków – technika ta znana jest również jako brazylijski lifting pośladków.
 • Odmładzanie dłoni za pomocą transferu tłuszczu – Pacjenci mogą poprawić wygląd swoich dłoni, dzięki czemu wyglądają znacznie młodziej, dzięki technice transferu tłuszczu.
 • Transfer tłuszczu do ustpobrany tłuszcz można wstrzyknąć do ust pacjenta, aby uczynić je naturalnie pełniejszymi.
 • Transfer tłuszczu donóg lub łydek – zabieg ten może być stosowany w celu uzyskania zgrabniejszych ud, kolan i łydek.

Pacjenci z fałdami lub wadami pośladków, twarzy, biustu lub dłoni mogą skorzystać z operacji transferu tłuszczu w Turcji.

Nie zaleca się transferu tłuszczu

Estetyczna operacja transferu tłuszczu lub przeszczep tłuszczu nie jest zalecana dla pacjentów z niedowagą, ponieważ mogą oni nie mieć wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej do pobrania tłuszczu. Dlatego też pacjenci muszą mieć niewielką nadwagę, aby poddać się tej operacji. Pacjenci muszą również cieszyć się dobrym zdrowiem i rzucić palenie przed poddaniem się operacji.

Opuszczenie szpitala

Konieczne może być pozostanie na noc w szpitalu.

Czas trwania operacji

1 do 2 godzin

Minimalny czas pobytu

1 tydzień

Przygotowanie

Osoby intensywnie palące powinny rzucić palenie co najmniej miesiąc przed operacją transferu tłuszczu, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na wynik operacji. Leki przeciwzakrzepowe, takie jak aspiryna, suplementy diety i leki przeciwzapalne są również zabronione co najmniej dwa tygodnie przed operacją.

Jak przebiega operacja?

Operacja transferu tłuszczu w Stambule wymaga znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Po zastosowaniu znieczulenia chirurg rozpoczyna usuwanie nadmiaru tłuszczu z ciała pacjenta za pomocą liposukcji. Pobrany tłuszcz jest następnie ponownie wstrzykiwany w leczony obszar pacjenta, taki jak twarz, dłonie, pośladki lub biust, zgodnie z wcześniej ustalonym celem. Po osiągnięciu pożądanego rezultatu operacja dobiega końca i można rozpocząć okres rekonwalescencji po przeszczepie tłuszczu.

Rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji po zabiegu przeszczepu tłuszczu zależy od miejsca pobrania tłuszczu, obszaru, w który jest on ponownie wstrzykiwany oraz ilości użytego tłuszczu. Obszar poddany zabiegowi będzie prawdopodobnie zasiniony i opuchnięty przez tydzień lub dwa. Pacjenci mogą potrzebować kilku tygodni przerwy w pracy.

Ryzyko

Ryzyko i powikłania zabiegu przeszczepu tłuszczu mogą obejmować:

 • Negatywną reakcję na środek znieczulający.
 • Zakażenie w obszarze, z którego usuwany jest tłuszcz.
 • Zmiany w odczuwaniu.
 • Tworzenie się blizn.
 • Uszkodzenie tkanek w obszarze liposukcji.
 • Operacja rewizyjna z powodu niezadowalających wyników.

Efekty uboczne

Po pierwszym tygodniu pooperacyjne skutki uboczne, takie jak obrzęk i zasinienie, stopniowo ustępują. Jednak w niektórych przypadkach obrzęk może utrzymywać się w drugim tygodniu. Przez dwa tygodnie po operacji należy unikać uprawiania sportu i forsownych ćwiczeń, a palenie tytoniu jest zdecydowanie zabronione przez co najmniej miesiąc po operacji.

Wskaźniki powodzenia

Badanie przeprowadzone na 309 pacjentach, którzy przeszli operację przeszczepu tłuszczu, wykazało, że wskaźnik zadowolenia wynosi 84%.

Przed i po

Operacja transferu tłuszczu jest bezpieczną i satysfakcjonującą procedurą, która zapewnia pacjentom długotrwałe rezultaty. Ważne jest, aby pamiętać, że pacjenci muszą utrzymywać stabilną wagę, aby utrzymać wyniki operacji.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laura

Mam na imię Laura. Pracuję jako pisarz medyczny i naukowy od 2004 roku. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie posiadam rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie pisania, tłumaczenia i redagowania szerokiej gamy dokumentów, w tym artykułów naukowych i medycznych oraz materiałów konferencyjnych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️