Ginekomastia w Tunezji

prix gynecomastie tunisie pas chere 1
Napisany przez William

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o ginekomastii w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej operacji ginekomastii w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o ginekomastii w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych tunezyjskich chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza specjalisty.

Ile kosztuje operacja ginekomastii w Tunezji?

Średni koszt operacji ginekomastii w Tunezji wynosi 2 000 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1900 euro do 2200 euro. Cena ta obejmuje operację, transfer z lotniska do hotelu, kontrolę pooperacyjną, leki, pobyt w klinice, tłumacza i kontrolę pooperacyjną. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc.

ProceduraCena Tunezja
Ginekomastia1900 €

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o redukcji piersi u mężczyzn

Duże piersi to nie tylko problem kobiet. U niektórych panów, w wyniku braku równowagi hormonalnej lub przyjmowania pewnych leków, może dojść do przerostu gruczołów sutkowych. Może to powodować u panów wygląd piersi. Stan ten nazywany jest ginekomastią. Chociaż nie jest to szczególnie niebezpieczne dla zdrowia, może powodować pewien kompleks i brak pewności siebie. Dlatego niektórzy panowie uciekają się do operacji piersi.

Leczenie ginekomastii w Tunezji to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowej lub tłuszczu z piersi. Przeprowadzany jest przez chirurgów plastycznych w klinice estetycznej w Tunezji, w warunkach najwyższego komfortu i bezpieczeństwa. Rezultat jest w 100% zadowalający.

Na czym polega leczenie ginekomastii w Tunezji?

Operacja ginekomastii w Tunezji to zabieg z zakresu chirurgii estetycznej polegający na usunięciu nadmiaru gruczołu sutkowego i tłuszczu u mężczyzn. Celem jest sprawienie, by wygląd piersi był bardziej płaski i męski. Koryguje również dysproporcję, aby rozwinąć bardziej harmonijny mięsień piersiowy.

Przeprowadzane przez chirurga plastycznego leczenie chirurgiczne może wykorzystywać kilka technik, w zależności od ilości tkanki piersi do usunięcia i pożądanego kształtu piersi. Chirurg plastyczny może wykonać liposukcję tłuszczu lub podniesienie tkanki gruczołowej przez otoczkę, aby zmienić kształt piersi. Operacja ginekomastii to pozbawiona ryzyka rekonstrukcyjna operacja plastyczna. Odsetek powodzeń w Tunezji wynosi 99,9%.

Dla kogo jest przeznaczona?

Operacja ginekomastii to operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn z powiększonymi gruczołami sutkowymi, sklasyfikowana w skali Simona. Istnieją trzy kategorie: stopień I, stopień II (a i b) oraz stopień III. Jeśli po badaniu lekarskim zalicza się Pan do jednej z tych kategorii, może Pan kwalifikować się do operacji piersi.

Jak przeprowadzana jest operacja ginekomastii w Tunezji?

Operacja piersiw Tunezji jest wykonywana w najlepszej klinice estetycznej w kraju. Wykonują ją renomowani chirurdzy plastyczni z kilkuletnim doświadczeniem w chirurgii estetycznej. Pacjenci korzystają z kompleksowej opieki podczas operacji. Otrzymają wysokiej jakości opiekę i spersonalizowane leczenie w celu udanej operacji rekonstrukcyjnej.

Przed operacją

Gdy tylko zdecyduje się Pani na lifting piersi, powinna Pani umówić się na wizytę u chirurga. Ta wstępna konsultacja pozwoli nam ocenić Pani stan fizyczny i określić, która technika redukcji piersi jest dla Pani najlepsza. Po tej wizycie zostanie Pani poproszona o poddanie się szeregowi badań:

 • Testy medyczne w celu przeprowadzenia pełnej kontroli przedoperacyjnej;
 • Mammografia;
 • Badanie endokrynologiczne;
 • Badanie ultrasonograficzne jąder.

Następnie odbędzie się druga konsultacja z chirurgiem plastycznym i anestezjologiem. W ramach przygotowań do operacji przez 10 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować żadnych leków zawierających aspirynę. Pacjent nie może jeść ani pić niczego na stole operacyjnym. Na dzień przed operacją można podać leki uspokajające lub łagodzące niepokój przedoperacyjny.

Podczas operacji

Operacja rekonstrukcji piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa ona około 2 lub 3 godzin na sali operacyjnej. Ponieważ pacjentka śpi, nie odczuwa dyskomfortu ani bólu. Chirurg plastyczny może zastosować różne techniki w zależności od stanu ginekomastii.

 • Jeśli występuje nadmiar tkanki gruczołowej, operacja ginekomastii polega na usunięciu powiększonego gruczołu poprzez nacięcie w dolnej połowie otoczki. Po usunięciu nadmiaru gruczołu skóra jest zszywana, pozostawiając praktycznie niewidoczną bliznę.
 • Jeśli jest dużo nadmiaru tkanki, a skóra jest zagrożona zwiotczeniem, chirurg wykona poziome nacięcia wokół otoczki, aby zmienić kształt tkanki piersi.
 • Jeśli występuje nadmiar tłuszczu, zabieg chirurgiczny obejmuje liposukcję piersi. Lekarz wykona niewielkie nacięcie i wprowadzi cienką kaniulę. Powoduje to odessanie nadmiaru tłuszczu.
 • W formach ginekomastii, w których występuje zarówno nadmierna ilość tłuszczu, jak i tkanki gruczołowej, chirurg może połączyć obie techniki: usunięcie gruczołów i odsysanie tłuszczu.

Zobacz także: Cena ginekomastii w Turcji

Po operacji

Po zamknięciu szwów na piersi zakładany jest drenaż ssący i bandaż uciskowy. Chociaż opatrunek musi być odnawiany przez kilka następnych dni, drenaż nie jest w ogóle systematyczny.

Po operacji i po przebudzeniu może Pani odczuwać ból w klatce piersiowej. Uczucie to ustąpi po kilku godzinach i można je kontrolować za pomocą środków przeciwbólowych.

Przez następne cztery tygodnie będzie Pan/Pani nosić opaskę uciskową lub bolerko przez cały czas. Regularny wygląd klatki piersiowej i mięśni piersiowych będzie widoczny dopiero po kilku tygodniach. Mogą wystąpić siniaki i obrzęki. Znikną one jednak w ciągu kilku tygodni.

Środki ostrożności po operacji ginekomastii w Tunezji

Chirurgiczne leczenie g inekomastii w Tunezji samo w sobie nie jest skomplikowaną operacją. Okres rekonwalescencji trwający od 15 do 20 dni będzie niezbędny do prawidłowego powrotu do zdrowia i umożliwienia organizmowi regeneracji. Aby uniknąć powikłań, należy podjąć kilka środków ostrożności:

 • Proszę nie wykonywać żadnych nagłych ani gwałtownych ruchów.
 • Proszę nie uprawiać sportu ani żadnej innej forsownej aktywności fizycznej przez 1 do 2 miesięcy.
 • Proszę nie wystawiać tułowia na działanie promieni słonecznych przez 6 miesięcy.
 • Proszę nie nosić ciężkich lub nieporęcznych przedmiotów.
 • Proszę nosić odzież uciskową przez 1 do 2 miesięcy.

Ile kosztuje operacja ginekomastii w Tunezji?

Operacja ginekomastii w Tunezji kosztuje od 1900 do 2200 euro. Cena ta obejmuje usługę chirurgiczną, transfer do hotelu i na lotnisko, obserwację pooperacyjną, leki, pobyt w klinice, a także pomoc medyczną i językową.

Cena operacji rekonstrukcyjnej i estetycznej piersi u mężczyzn różni się w zależności od zastosowanych technik i indywidualnych okoliczności każdego pacjenta.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej cenie. Prosimy skontaktować się z nami w celu uzyskania indywidualnej wyceny podróży do Tunezji na operację ginekomastii.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

William

Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️