Lifting szyi w Turcji

cena podnoszenia cou1 2
Napisany przez Laura

Lifting szyi to najnowocześniejszy zabieg w Turcji w Stambule, który może sprawić, że szyja będzie wyglądać o 10 lat młodziej.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat liftingu szyi w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena liftingu szyi w Turcji

Średni koszt liftingu szyi w Turcji w Stambule wynosi 2,450 €. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2,000 euro do 2,900 euro.

ProceduraCena Turcja
Lifting szyi2450 €

Co to jest lifting szyi?

Chirurgia plastyczna jest bardzo popularna w Turcji, a liczba pacjentów płci męskiej i żeńskiej rośnie z każdym rokiem. Międzynarodowi pacjenci często wybierają Stambuł do kosmetycznej chirurgii plastycznej, ze względu na wysokie kwalifikacje tureckich chirurgów plastycznych.

Ogólny obraz

Z biegiem lat produkcja kwasu hialuronowego w organizmie spada, przez co jego gromadzenie się w komórkach i przestrzeni międzykomórkowej nie jest już tak intensywne, jak w okresie dojrzewania. Skutkiem tego jest utrata cennego nawilżenia, a skóra traci elastyczność.

Bez specjalnej pielęgnacji lub leczenia zdrowa skóra szyi z czasem marszczy się i wiotczeje, znacząco wpływając na ogólny wygląd.

Istnieje skuteczny rodzaj chirurgii plastycznej dla tego obszaru ciała, lifting szyi. Lifting szyi w Turcji od kilku lat jest wiodącym zabiegiem chirurgii plastycznej. Ta operacja plastyczna może sprawić, że szyja będzie wyglądać o 10 lat młodziej.

Ludzie zaczynają myśleć o chirurgii plastycznej związanej z wiekiem, aw szczególności o liftingu szyi po 40-45 roku życia.

Istnieje wiele metod wykonywania zabiegu liftingu szyi w Turcji. Dla każdej osoby wybór operacji liftingu szyi jest dokonywany indywidualnie, biorąc pod uwagę wiek, indywidualne cechy i osobiste preferencje.

Lifting szyi jest najczęściej wykonywany w połączeniu z liftingiem twarzy, ale sam lifting szyi może osiągnąć pełny efekt odmłodzenia. Ponadto, lifting czoła lub plastyka powiek mogą być również wykonywane w tym samym czasie co lifting szyi.

Tylko doświadczeni chirurdzy przeprowadzają lifting szyi w Turcji, ponieważ w okolicy szyi znajdują się główne naczynia krwionośne, a ruchy specjalisty muszą być tak ostrożne, precyzyjne i bezpieczne, jak to tylko możliwe. Tureccy lekarze są w stanie osiągnąć doskonałe wyniki przy użyciu najnowszych narzędzi i sprzętu.

Jaki jest cel liftingu szyi?

Specyfika procesu zależy od wybranej procedury. Ma na nią również wpływ wiek i stopień elastyczności skóry pacjenta.

Operacja liftingu szyi jest zalecana w przypadku :

 • Głębokich zmarszczek poprzecznych
 • Obwisłej skóry
 • Podwójny podbródek
 • Zmniejszony kąt podbródek-szyja

Operacja liftingu szyi nie może być wykonana w przypadku

 • Urazy w okolicy szyi
 • Wrodzone wady rozwojowe szyi
 • Onkologia
 • Cukrzyca
 • Ostre infekcje
 • Zdekompensowana choroba układu sercowo-naczyniowego
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wskazania i przeciwwskazania są szczegółowo omawiane z Państwa lekarzem podczas fazy przygotowawczej.

Rodzaje liftingu szyi w Stambule

 • Liposukcja podbródka i szyi.

Liposukcja podbródka i szyi to najprostsza z metod liftingu szyi. Ten lifting szyi polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy szyi. Liposukcja podbródka i szyi usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej bez nacięć (poprzez bardzo małe nakłucia), co oznacza, że ta operacja plastyczna nie pozostawia blizn.

Ten lifting szyi jest szczególnie odpowiedni dla pacjentów, którzy zauważają pojawienie się podwójnego podbródka i zmian w dekolcie, które są głównie związane z gromadzeniem się tłuszczu w tym obszarze.

Lifting szyi z liposukcją wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg plastyczny wykonuje niewielkie nakłucia pod podbródkiem i za płatkami uszu. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest odrywany i usuwany za pomocą specjalnych cienkich rurek (kaniul). Liposukcja szyi może być wykonywana jako samodzielna procedura lub w połączeniu z innymi rodzajami liftingu szyi. Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, z wyjątkiem tych związanych ze stosowaniem znieczulenia.

Okres reedukacji po tego typu liftingu szyi jest minimalny. W ciągu 3 dni należy nosić specjalny bandaż uciskowy, a niewielkie siniaki znikają w ciągu około tygodnia, a nawet szybciej, jeśli wszystkie zalecenia lekarza są przestrzegane co do joty. Mogą Państwo znacznie ułatwić ten proces, jeśli będą Państwo przestrzegać procedur rehabilitacyjnych zaleconych przez lekarza.

 • Endoskopowy lifting szyi.

Endoskopowy lifting szyi jest uważany za jeden z najmniej traumatycznych rodzajów operacji plastycznych szyi. Podczas endoskopowego liftingu szyi chirurg wykonuje niewielkie nacięcia (za dolną krawędzią ucha), aby uzyskać dostęp do obszarów, które mają zostać skorygowane.

Endoskopowy lifting szyi wykorzystuje opaski, które przytrzymują i mocno dociskają skórę szyi do podbródka na całym obwodzie. Lekarz mocuje tkanki miękkie do opasek i podciąga je do góry od środka, tworząc czystszy dekolt i eliminując efekt podwójnego podbródka. W ciągu 6 do 12 miesięcy szyja goi się całkowicie, a po zabiegu pozostaje jedynie imponujący efekt napięcia.

Głównymi zaletami tej metody liftingu szyi są prostota i niezawodność napinania tkanek, brak widocznych blizn i minimalny uraz.

 • Lifting szyi z nacięciem pod brodą.

Ta operacja liftingu szyi może pomóc nawet starszym pacjentom, w przypadkach, gdy obwisła skóra szyi i podbródka jest wyjątkowo widoczna. Sama liposukcja szyi nie jest już wystarczająca dla tych pacjentów.

W takim przypadku lifting szyi polega na usunięciu przez chirurga plastycznego nadmiaru skóry z obszaru pod brodą, uniesieniu pozostałej części i przymocowaniu jej w nowym miejscu. Czasami nacięcia są wykonywane zarówno pod brodą, jak i za uchem, gdzie są małe i niewidoczne. Pozwala to na napinanie skóry nie tylko w górę, ale także w kierunku obwodu. W razie potrzeby ta operacja plastyczna jest łączona z liposukcją. Operacja szyi nie jest prostą metodą, ale doświadczenie pokazuje, że jest bardzo skuteczna.

 • Platysmoplastyka.

Platysmoplastyka (podniesienie mięśni szyi) to operacja plastyczna, która umożliwia całkowite odtworzenie konturów i linii szyi i podbródka. Stosuje się ją w najbardziej skomplikowanych przypadkach, gdy zmiany objęły nie tylko skórę i tkankę tłuszczową, ale także mięśnie.

W procesie liftingu mięśni szyi usuwany jest również nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim napinane są osłabione mięśnie, dzięki czemu pacjenci cieszą się pięknym, harmonijnym dekoltem przez długie lata. Takie kompleksowe podejście do liftingu szyi jest prawdopodobnie najbardziej rozległą operacją plastyczną szyi.

Liposukcja podbródka i lifting szyi są często wykonywane w tym samym czasie. Kompleksowe rozwiązanie problemu daje doskonałe rezultaty, nawet w najtrudniejszych przypadkach, gdy mięśnie nie są już w stanie powstrzymać tkanki tłuszczowej i luźnej skóry.

Pacjenci mają prawo wybrać jedną z tych metod lub chirurg może zalecić konkretną metodę. Jednak tam, gdzie to możliwe, lekarze preferują bezpieczniejsze i bardziej oszczędne metody.

Doświadczeni chirurdzy plastyczni w Turcji oferują najnowocześniejsze, skuteczne i bezpieczne sposoby rozwiązywania problemów z wyglądem szyi, czy to z powodu zmian związanych z wiekiem, predyspozycji genetycznych lub znacznej utraty wagi.

Procedura liftingu szyi w Turcji

Każdy lifting szyi w Stambule jest wyjątkowy i niepowtarzalny na swój sposób. Przed przepisaniem liftingu szyi lekarz omówi cele operacji plastycznej i oczekiwane wyniki.

Powszechnie uważa się, że tureccy chirurdzy plastyczni wykonują lifting szyi z profesjonalnym podejściem i dużą skutecznością.

Zanim specjaliści w Turcji przeprowadzą operację liftingu szyi, szczegółowo wysłuchają Państwa życzeń, a następnie wyjaśnią możliwości chirurgii plastycznej. Zawsze badają części twarzy: oczy i czoło, środkową trzecią część twarzy, obszar wokół ust, a także szyję i podbródek, aby lifting szyi mógł dać harmonijny efekt. Ważnym aspektem zabiegu liftingu szyi jest to, że w trakcie i po rekonwalescencji twarz wygląda naturalnie.

Ponadto chirurdzy plastyczni w Stambule badają historię medyczną pacjenta i oceniają jego aktualny stan zdrowia. Chirurdzy szczegółowo wyjaśniają wszystko na temat ryzyka, powikłań, kosztów, a nawet alternatyw liftingu szyi w Turcji.

Technicznie operacja liftingu szyi jest reprezentowana przez kilka technik, które mogą być stosowane w połączeniu lub osobno. Kombinacja technik jest określana przez chirurga plastycznego, który bierze pod uwagę wszystkie obiektywne i subiektywne czynniki problemu i wie, jak uzyskać najlepszy efekt estetyczny w danych okolicznościach.

Kompletny kompleks odmładzania szyi i twarzy jest obecnie bardzo popularny i pożądany. Obejmuje on :

 • Blepharoplastyka (chirurgia plastyczna powiek)
 • Chirurgiczną korektę konturów twarzy
 • Lifting czoła
 • Liposukcja określonych obszarów twarzy
 • Platysmoplastyka (chirurgia szyi)

Lifting szyi może być również wykonywany jako samodzielna operacja korekcyjna. Rezultat będzie jednak znacznie lepszy, jeśli lifting szyi wykonają Państwo w połączeniu z chirurgiczną korektą innych problematycznych obszarów twarzy, na przykład z liftingiem dolnej jednej trzeciej twarzy, operacją podbródka lub liftingiem twarzy.

Kompleksowa operacja plastyczna może przywrócić szyi atrakcyjność i młodzieńczy wygląd. Kilka miesięcy po operacji liftingu szyi, szyja staje się zgrabna i gładka, a pacjenci wyglądają młodziej. Często lifting szyi wykonywany jest jednocześnie z liftingiem twarzy. Na przykład, gdy osoba ma dość pełną twarz i wyraźną podskórną tkankę tłuszczową nie tylko pod brodą, ale także na policzkach.

Ogólnie rzecz biorąc, operacja liftingu szyi wiąże się z modyfikacją powierzchownej platysmy szyi, dlatego też lifting szyi nazywany jest “platysmoplastyką”. Istnieją dwa rodzaje platysmoplastyki.

Może to być przyśrodkowy lifting szyi (gdy dostęp znajduje się pod brodą) lub boczny lifting szyi (z dostępem za małżowinami usznymi). Ponadto tkanka tłuszczowa w okolicy szyi bardzo często uniemożliwia uzyskanie idealnych konturów twarzy. Jest ona dość powszechna w tym obszarze, nawet u szczupłych pacjentów. W takich przypadkach jako uzupełnienie stosuje się liposukcję lub bezpośrednie usunięcie tkanki tłuszczowej.

Ogólnie rzecz biorąc, operacja liftingu szyi składa się z następujących etapów:

 1. Znieczulenie miejscowe lub ogólne.
 2. Nacięcie podbródka. Może temu towarzyszyć nacięcie w okolicy małżowiny usznej. Dzięki temu po operacji liftingu szyi nie pozostają duże blizny.
 3. Właściwy lifting i wzmocnienie mięśni szyi. Mięśnie są napinane, a jednocześnie chirurg może wyeliminować tłuszcz, który się pod nimi nagromadził.

Ważne jest również, aby specjaliści wykonali nacięcia podczas operacji liftingu szyi tak, aby były niewidoczne.

Okres rehabilitacji

Zalecenia dotyczące okresu rehabilitacji po operacji liftingu szyi obejmują:

 • Wykluczenie gwałtownych ruchów głową i ograniczenie mimiki twarzy
 • Nie przegrzewanie okolicy szyi, nie opalanie się
 • Noszenie bandaża uciskowego w celu ustabilizowania rezultatu
 • Proszę nie nosić odzieży z ciasnym kołnierzykiem
 • Wykluczenie treningu siłowego lub intensywnych ćwiczeń

Fizjoterapia może być zalecana w celu przyspieszenia procesu gojenia.

Muszą Państwo również wziąć pod uwagę koszt dodatkowych zabiegów korekcyjnych i dalszej opieki. Dlatego ostateczny koszt liftingu szyi w Turcji może różnić się od ceny początkowej.

Jak mogę skorzystać z zabiegu liftingu szyi w Turcji?

Samodzielne zorganizowanie leczenia za granicą nie jest łatwe. Wymaga to pewnej wiedzy i doświadczenia. Dlatego bezpieczniej, łatwiej i mniej stresująco jest powierzyć pewne obowiązki agencji turystyki medycznej.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laura

Mam na imię Laura. Pracuję jako pisarz medyczny i naukowy od 2004 roku. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie posiadam rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie pisania, tłumaczenia i redagowania szerokiej gamy dokumentów, w tym artykułów naukowych i medycznych oraz materiałów konferencyjnych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️