Zapłodnienie in vitro w Hiszpanii

posiadanie pma w hiszpanii 2
Napisany przez Manuella

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o MAP i IVF w Hiszpanii! Jaka jest średnia cena w Barcelonie? Nasze porady dotyczące udanego MAP i IVF w Hiszpanii.

NajlepszaKlinika.com informuje o MAP i IVF w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych lekarzy. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje zapłodnienie in vitro w Hiszpanii?

Koszt cyklu IVF z pojedynczą komórką jajową w Hiszpanii waha się od 3800 do 5500 euro, podczas gdy cykl z dawstwem komórek jajowych może kosztować od 4100 do 7500 euro. Średni koszt zapłodnienia in vitro w Hiszpanii wynosi około 5000 euro, natomiast średni koszt dawstwa komórek jajowych w Hiszpanii wynosi 7000 euro.

IVF ICSI3100 €
IVF ICSI Dawstwo komórek jajowych3800 €
IVF ICSI Podwójne dawstwo komórek jajowych4100 €
IVF ICSI Oddanie nasienia3900 €
IVF ICSI PGD6500 €
Oddanie nasienia800 €
Witryfikacja komórek jajowych2600 €
Sztuczna inseminacja1000 €
Dawstwo zarodków rasy białej etnicznej3150 €
Dawstwo zarodka rasy czarnej3490 €
Technika ROPA (wspólne macierzyństwo)5000 €
Gwarancja ciąży15000 €

Chociaż pragnienie posiadania dziecka jest często najsilniejsze, Matka Natura nie zawsze jest miłosierna. Czasami bywa kapryśna, opóźniając naturalny proces, który pozwala niektórym parom na prokreację i doświadczenie radości z bycia rodzicami.

Z powodu niepłodności lub trudności z poczęciem, wiele par ucieka się do zapłodnienia in vitro. Praktyka ta, znana również jako medycznie wspomagana prokreacja lub MAP, wykorzystuje zaawansowaną technologię i naukę do stworzenia dziecka.

Zapłodnienie in vitro jest praktykowane w wielu krajach na całym świecie i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednak w niektórych miejscach koszt zapłodnienia in vitro nie jest dostępny dla wszystkich, a procedura nie jest w pełni dozwolona.

Na przykład w Europie zapłodnienie in vitro często wiąże się ze skomplikowanymi procedurami, a dostęp do niego jest ograniczony. Z drugiej strony jest jeden kraj, w którym zapłodnienie in vitro jest praktycznie nieograniczone: Hiszpania. W Katalonii, Barcelonie i Madrycie praktyka MAP jest uproszczona. Procedury, ceny i zabiegi są w zasięgu każdego. Tutaj dowiedzą się Państwo wszystkiego na temat zapłodnienia in vitro w Hiszpanii.

Nasz zespół medyczny

Hiszpania: najpopularniejszy kierunek zapłodnienia in vitro

Jeśli Hiszpania jest numerem jeden w Europie dla par pragnących mieć dziecko, to dlatego, że kraj ten oferuje znacznie łatwiejszy dostęp do procedury, a przede wszystkim wysoki wskaźnik powodzenia.

Dostępność

Zapłodnienie in vitro w Hiszpanii jest dostępne dla każdego, kto tego chce. Niezależnie od tego, czy są Państwo parą, singlem, osobą heteroseksualną, homoseksualną, kobietą, która ma trudności z zajściem w ciążę, czy mężczyzną z niepłodnością męską, zapłodnienie in vitro w Hiszpanii nie wymaga żadnych szczególnych warunków dotyczących stanu cywilnego pacjentów.

Drapeau de l'Espagne
Flaga Hiszpanii

Limit wieku

W Hiszpanii limit wieku dla poddania się zabiegowi zapłodnienia in vitro wynosi 50 lat. W niektórych krajach europejskich granica wieku wynosi 40 lat. Ponieważ dostęp do procedury jest uproszczony, wnioski o zapłodnienie in vitro są rozpatrywane bardzo szybko.

Czas oczekiwania

Dawstwo komórek jajowych i nasienia jest bardzo powszechne w Hiszpanii. Dawcy otrzymują wynagrodzenie w wysokości do 900 euro. Pary pragnące mieć dzieci dzięki sztucznemu zapłodnieniu nie będą zatem musiały długo czekać na oocyty.

Wskaźniki sukcesu

Hiszpania opracowała innowacyjne techniki, dzięki którym nawet 75% sztucznych zapłodnień kończy się sukcesem. Medycyna reprodukcyjna otwiera nowe możliwości, oferując pacjentom szeroki wybór metod i procedur zapłodnienia in vitro w Hiszpanii.

Infrastruktura przyjęć

Wraz ze wzrostem liczby laboratoriów, w Hiszpanii powstało wiele hoteli i opcji turystyki medycznej dla MAP w przystępnych cenach.

Bezpieczeństwo hiszpańskich klinik

Władze regionalne muszą regularnie kontrolować wszystkie ośrodki PMA, aby zapewnić ich zgodność z obowiązującymi przepisami dotyczącymi jakości i bezpieczeństwa. Jednym z najpopularniejszych systemów akredytacji stosowanych przez hiszpańskie kliniki jest norma ISO.

Jakie są różne procedury zapłodnienia in vitro w Hiszpanii?

Zapłodnienie in vitro w Hiszpanii, a w szczególności w Barcelonie, oferuje szereg procedur leczenia umożliwiającychposiadanie dziecka. Używany będzie termin “dziecko z probówki”. Wybór metody jest następnie określany w zależności od problemów każdego pacjenta:

Sztuczne zapłodnienie przy użyciu własnych gamet pacjenta

Ta opcja jest idealna dla par (mężczyzn i kobiet), które nie są w stanie zajść w ciążę w sposób naturalny. Może to być spowodowane niską jakością jajników lub plemników lub niepłodnością.

Metoda ta obejmuje leczenie hormonalne i kontrolowaną, spersonalizowaną stymulację jajników w celu uzyskania wysokiej jakości komórek jajowych i zagwarantowania lepszego wskaźnika ciąż. W tym samym czasie partner musi również zapewnić odpowiednią jakość i ilość plemników do zapłodnienia.

Następnie kobieta przechodzi punkcję pęcherzyków jajnikowych (aspirację komórek jajowych) w celu pobrania komórek jajowych i zapłodnienia ich plemnikami partnera. Po zapłodnieniu zarodek zostaje zapłodniony u kobiety.

Vérification du résultat de la fécondation in vitro
Sprawdzanie wyniku zapłodnienia in vitro

Zapłodnienie in vitro z wykorzystaniem dawstwa komórek jajowych

Ta opcja jest idealna dla par w wieku powyżej 40 lat. W tym wieku jakość komórki jajowej może ulec pogorszeniu, ale istnieje również ryzyko wad rozwojowych. Procedura ta jest również zalecana dla par zagrożonych chorobami genetycznymi.

Metoda ta obejmuje dawstwo komórek jajowych i przedimplantacyjne testy genetyczne w celu zapewnienia żywotności i powodzenia zarodków.

ICSI IVF

Procedura ICSI polega na zapłodnieniu komórki jajowej poprzez mikroiniekcję plemnika. Procedura ta jest zalecana w przypadkach, gdy ilość plemników lub ich ruchliwość jest zawodna.

Zapłodnienie in vitro przez dawstwo nasienia

Ta metoda medycyny reprodukcyjnej jest przeznaczona dla samotnych kobiet lub par, które chcą mieć dziecko. Jeśli oocyty są dobrej jakości, dawstwo komórek jajowych nie będzie konieczne. Dla tych dwóch profili istnieją dwie inne metody, które mogą być odpowiednie.

Metoda ROPA

Metoda ta jest dostępna wyłącznie dla par tej samej płci. Polega ona na przeniesieniu komórek jajowych od jednego partnera do drugiego, aby oboje mogli uczestniczyć w medycznie wspomaganej prokreacji.

Dziecko z probówki powstałe w wyniku tego poczęcia ma zatem dwie biologiczne matki. Jedna z dwóch kobiet poddawana jest stymulacji jajników i punkcji. Zarodki są następnie hodowane i przenoszone do kobiety, która będzie nosić dziecko.

Inne procedury udanego zapłodnienia in vitro w Hiszpanii

Są to :

  • Witryfikacja oocytów: polega na zachowaniu oocytów. Jest to szczególnie zalecane dla młodych, samotnych kobiet, które nie chcą jeszcze mieć dzieci, ale które mogą doświadczyć pogorszenia jakości swoich oocytów w późniejszym terminie.
  • Kriokonserwacja: procedura ta umożliwia zachowanie nieprzetransferowanych zarodków do dalszych badań, jeśli pierwsze transfery nie powiodły się.
une femme enceinte
kobieta w ciąży

Ponadto oferujemy formuły w całości dedykowane pacjentom afrykańskim (czarna grupa etniczna)

IVF dla czarnoskórych kobiet (afrykańska grupa etniczna)

Badania sugerują, że czarnoskóre kobietydwukrotnie bardziej narażone na problemy z płodnością niż białe kobiety, ale znacznie rzadziej szukają lub otrzymują leczenie niepłodności.

Wiele czarnoskórych kobiet borykających się z niepłodnością twierdzi, że czeka je ciężka walka o uzyskanie opieki. Jedną z trudności jest brak czarnoskórych dawców nasienia i komórek jajowych. Oto nasze formuły:

IVF i dawstwo komórek jajowych4600 €
IVF i oddanie 4 komórek jajowych4250 €
Oddanie komórek jajowych200 €
Zapłodnienie in vitro i dawstwo zarodka3490 €

Jak przebiega zapłodnienie in vitro w Hiszpanii?

Zapłodnienie in vitro w Hiszpanii składa się z dwóch etapów:

Po pierwsze, po dokonaniu wyboru i konsultacji z lekarzem, należy udać się do Hiszpanii w celu uzyskania spersonalizowanego zabiegu stymulacji jajeczek. Uzyskuje się ją po przejściu szeregu badań medycznych. Ten wstępny pobyt trwa od 2 do 3 dni.

Po powrocie do Europy rozpocznie Pani leczenie hormonalne, które potrwa około 15 do 20 dni.

Następnie musi Pani wrócić do Barcelony na punkcję. Komórki jajowe zostaną zapłodnione in vitro przez plemniki, a zarodek rozwinie się w laboratorium. Zarodki są hodowane i przenoszone po kilku dniach. Na ten drugi pobyt proszę przeznaczyć od 10 do 15 dni.

Podczas tego procesu zostanie przeprowadzone badanie ultrasonograficzne endometrium. Po transferze może zostać zalecone leczenie hormonalne.

Wprzypadku dawstwa komórek jajowych zapłodnienie in vitro w Hiszpanii można również przeprowadzić podczas dwóch pobytów. Jedyną różnicą jest czas trwania. Najpierw należy udać się do kliniki, aby zorganizować cykl i zamrozić nasienie. Trwa to od 2 do 3 dni. Następnie należy przeprowadzić transfer zarodka. Procedura ta trwa od 3 do 5 dni.

Jaki jest wskaźnik powodzenia zapłodnienia in vitro w Hiszpanii?

Wskaźnik powodzenia zapłodnienia in vitro w Hiszpanii wynosi od 70 do 95%. Zależy to głównie od wieku i kondycji fizycznej kobiety. W przypadku kobiet w wieku od 30 do 40 lat prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi 50%. Powyżej 40 roku życia szanse na ciążę wynoszą od 30 do 40%

Ile prób zapłodnienia in vitro jest możliwych w Hiszpanii?

W Barcelonie nie ma ograniczeń co do liczby prób zapłodnienia in vitro. Mogą Państwo próbować tak długo, jak pozwala na to Państwa stan zdrowia fizycznego i medycznego. Jednakże, IVF w Hiszpanii ogranicza liczbę zarodków inseminowanych za każdym razem do 3. Ogólnie rzecz biorąc, liczba przeprowadzonych transferów nie przekracza dwóch.

Zobacz także: Ceny zapłodnienia in vitro w Turcji

Ile kosztuje zapłodnienie in vitro w Hiszpanii?

W Hiszpanii, w przypadku zapłodnienia in vitro z wykorzystaniem własnych komórek jajowych, koszty wahają się od 3.100 do 3.500 euro. W przypadku zapłodnienia in vitro z wykorzystaniem komórek jajowych pochodzących od dawczyni, koszty wahają się od 3 500 do 4 000 euro. W przypadku zapłodnienia in vitro z dawstwem zarodków, koszty wahają się od 3000 do 3200 euro. W przypadku zapłodnienia in vitro z zamrożeniem komórek jajowych, koszty wahają się od 3500 do 4700 euro.

Tutaj znajdą Państwo raport wideo na temat MAP w Hiszpanii

Czy można wybrać płeć dziecka podczas zapłodnienia in vitro?

Podobnie jak w prawie wszystkich krajach europejskich, wybór płci dziecka nie jest dozwolony w Hiszpanii. Hiszpania jest jednak upoważniona do przeprowadzania genetycznej diagnostyki preimplantacyjnej z powodów medycznych.

Czy chce Pani wybrać płeć swojego przyszłego dziecka? Może Pani wybrać płeć swojego dziecka na Cyprze. Jest to jeden z niewielu krajów zezwalających na taką praktykę. Czy są Państwo zainteresowani? Proszę się z nami skontaktować.

rendez vous à la clinique de fertilité
proszę odwiedzić klinikę leczenia niepłodności

Jak mogę ubiegać się o MAP w Hiszpanii?

W Hiszpanii istnieje wiele klinik leczenia niepłodności, z których zdecydowana większość jest prywatna. Znajdują się one w całej Hiszpanii, a dokładniej w Barcelonie, i bardzo łatwo jest się do nich dostać, ponieważ wiele tanich linii lotniczych lata do tych miejsc.

Aby otworzyć plik MAP w Hiszpanii, nasz koordynator pomoże Państwu bezpłatnie, aby zapewnić powodzenie zapłodnienia in vitro. Proszę się z nami skontaktować, a my zajmiemy się wszystkim.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️