Zapłodnienie pozaustrojowe w Turcji

fiv price turkey 2
Napisany przez Laurence

Cena IVF w Turcji i wysoki wskaźnik sukcesu w Stambule przyciągnęły dużą liczbę osób, które chcą począć dziecko.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat zapłodnienie pozaustrojowe w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena zapłodnienia in vitro w Stambule, Turcja

Średni koszt zapłodnienia in vitro w Turcji w Stambule wynosi €2,100. Cena różni się w zależności od rodzaju leczenia niepłodności, liczby wymaganych cykli, leków, wymaganych badań wstępnych i honorarium lekarza. Leczenie w Stambule trwa około 15 dni, a wskaźnik powodzenia wynosi 75%.

Cykl IVF bez leków2000 €
Cykl IVF z lekami2250 €
Leczenie IVF z ICSI2250 €
Leczenie in vitro z PGD3500 €

Co to jest IVF?

W ostatnich latach Turcja stała się mekką turystyki medycznej i miejscem wybieranym przez pary poszukujące leczenia in vitro. Wysoki wskaźnik sukcesu IVF w Turcji przyciągnął dużą liczbę osób, które chcą począć dziecko w najlepszym szpitalu w Turcji dzięki odpowiedniemu leczeniu niepłodności.

Kliniki IV F w Turcji odnotowały znaczny wzrost ze względu na wysoki wskaźnik skuteczności i doświadczenie w opiece ginekologicznej i położniczej.

Zobacz także: IVF z wyborem płci dziecka w Turcji

Schéma de spermatozoïdes et d'un ovule
Schemat plemników i komórek jajowych

Wzrost liczby zagranicznych pacjentów przybywających do Turcji w celu leczenia niepłodności wyniósł około 15-20% w latach 2018-2020 i oczekuje się, że wskaźnik ten wzrośnie w nadchodzących latach.

Naukowcy i specjaliści w najlepszych szpitalach IVF w Turcji są ekspertami i wykwalifikowani w rozwiązywaniu problemów z niepłodnością, sugerując parze odpowiednie i doskonałe leczenie niepłodności.

Pacjenci, którzy wybiorą Turcję jako miejsce docelowe IVF, otrzymają najlepsze leczenie z tanimi i rozsądnymi kosztami IVF w Turcji.

Nasz zespół medyczny

Proszę dowiedzieć się więcej o kosztach zapłodnienia in vitro w Turcji

Przeszukaliśmy historie kobiet, które wyjechały za granicę w celu zapłodnienia in vitro. Kobiety zgłosiły, że wydały od 2 000 do 3 000 euro na leczenie in vitro w Turcji w Stambule.

Koszty te obejmują wszystkie koszty związane z IVF, w tym wewnątrzcytoplazmatyczną iniekcję plemników (ICSI) i leki na płodność. Koszty te obejmują również koszty podróży dla jednej lub dwóch osób.

Chociaż te obniżone koszty mogą wydawać się atrakcyjne, należy mieć świadomość, że może upłynąć kilka podróży za granicę i kilka cykli IVF, zanim przywiozą Państwo dziecko do domu.

Ovule au microscope
Komórka jajowa pod mikroskopem

Europejskie ośrodki mogą również pobierać wyższe opłaty ze względu na oferowane usługi, w tym doradców, którzy przeprowadzą Panią przez pełen pasji niepokój związany z zapłodnieniem in vitro oraz dietetyków, którzy mogą dostosować dietę płodności, aby pomóc Pani osiągnąć idealną wagę.

Można zadać sobie pytanie: czy wolałaby Pani wybrać mniej stresującą alternatywę pozostania blisko domu i pracy z lokalnymi specjalistami, czy też wolałaby Pani zaoszczędzić trochę pieniędzy i zmierzyć się z niepokojem związanym z podróżą za granicę?

Tak czy inaczej, rzeczywisty koszt zapłodnienia in vitro w Turcji może się różnić w zależności od ośrodka i kliniki, ale para może znaleźć najbardziej autentyczną i realną cenę zapłodnienia in vitro w Turcji w najlepszym ośrodku in vitro w Turcji.

Schéma d'un spermatozoïde et d'un ovule
Schemat plemnika i komórki jajowej

UWAGA – Dawstwo komórek jajowych, plemników i zarodków jest całkowicie zabronione w Turcji.

Schéma d'un spermatozoïde et d'un ovule
Schemat plemnika i komórki jajowej

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Istnieją pewne rzadkie zagrożenia związane z zapłodnieniem in vitro:

 • Skurcze i wzdęcia;
 • Tkliwość piersi
 • Zaparcia
 • Bóle głowy;
 • Ból brzucha.

Dlatego też powinna Pani zaufać nam i wybrać odpowiedniego lekarza w Stambule oraz zdecydować się na renomowanego i doświadczonego specjalistę.

Co więcej, zapłodnienie in vitro jest dozwolone w islamie. Jest to operacja halal, a nie haram, ponieważ oferuje korzyści medyczne i poprawia jakość życia danej osoby.

Nasz zespół jest przeszkolony, aby zapewnić specjalną pomoc osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Prawo dotyczące zapłodnienia in vitro w Turcji

W przeciwieństwie do innych krajów, tureckie prawo nie zezwala na dawstwo komórek jajowych, plemników i zarodków; dlatego leczenie IVF w Turcji jest zawsze przeprowadzane przy użyciu własnych komórek jajowych i plemników, za rozsądną cenę.

To tureckie prawo wydaje się być dość restrykcyjne, ale cena IVF w Turcji jest prawie o połowę niższa niż w innych krajach zachodnich i to właśnie sprawia, że Turcja jest preferowanym krajem do leczenia IVF.

Wideo na temat IVF w Stambule

Prawo stanowi:

 • Dawstwo nasienia, komórek jajowych i zarodków jest niedozwolone.
 • Rząd nie zezwala na macierzyństwo zastępcze.
 • Pary muszą być małżeństwem, aby poddać się leczeniu IVF.
 • Samotne kobiety i pary lesbijskie nie są leczone.
 • PGD i PGS są dozwolone, ale jeśli para chce poznać płeć dziecka, jest to nielegalne.
 • Nie ma przepisów określających liczbę zarodków, które można umieścić w macicy biorczyni.

Ile kosztuje zapłodnienie in vitro w Turcji?

Średni koszt zapłodnienia in vitro w Stambule w Turcji wynosi 2 150 EUR. Cena ta obejmuje stymulację jajników, badania ultrasonograficzne, pobranie komórek jajowych, znieczulenie ogólne, IVF lub ICSI, wylęganie wspomagane laserowo, embrioskopię, transfer zarodków, obserwację i konsultację wyników. Cena obejmuje również zakwaterowanie w hotelu i transfer z lotniska.


Jeśli mają Państwo trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc Państwu w przeprowadzeniu udanej procedury po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jaki jest limit wieku dla zapłodnienia in vitro w Turcji?Quel est l’âge limite pour une fécondation in vitro en Turquie ?

Limit wieku dla zapłodnienia in vitro w Turcji wynosi 46 lat. Ta granica wieku jest narzucona przez menopauzę. Początek menopauzy znacznie zmniejsza szanse kobiety na posiadanie dziecka, zanim procedura stanie się definitywnie niemożliwa.

W Turcji istnieje wiele klinik oferujących zapłodnienie in vitro. Najbardziej znane z nich to Memorial Bahçelievler Hospital, Hisar Hospital Intercontinental, Jinemed Hospital, Medicana International Istanbul Hospital Hospital i Anadolu Medical Centre.

Cała procedura zapłodnienia in vitro w Turcji wymaga pobytu od 13 do 17 dni. Daje to lekarzowi czas na zbadanie plemników, stymulację żeńskich hormonów w celu uzyskania komórek jajowych, wywołanie owulacji, a następnie przeniesienie zarodków.

Liczba możliwych prób zapłodnienia in vitro w Stambule zależy od kliniki, która Państwa przyjmuje. Zasadniczo jest ona ograniczona do 4 prób. Proszę zauważyć, że nadliczbowe zapłodnienie in vitro nie jest dozwolone w celu ograniczenia ciąż mnogich: dozwolone są maksymalnie 2 zarodki na próbę.

Wskaźnik powodzenia zapłodnienia in vitro w Turcji waha się między 40% a 50% w przypadku młodych par, ale może osiągnąć maksymalnie 70% w przypadku najbardziej podatnych pacjentów. Wskaźnik ten spada do 25-30% dla par w wieku powyżej 40 lat, ale może przekroczyć 50% dla najszczęśliwszych par.

Minimalny czas pobytu w Turcji w celu zapłodnienia in vitro wynosi 12 dni i rzadko przekracza 18 dni. Procedura wymaga czasu pomiędzy stymulacją hormonalną w celu uzyskania oocytów i wywołania owulacji, a następnie implantacji zarodków.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️