Metoda ROPA w Hiszpanii

metoda cenowa ropa hiszpania 1
Napisany przez Émilie

Metoda ROPA w Barcelonie w Hiszpanii jest doskonałym wyborem dla par lesbijek, które chcą założyć rodzinę i pozwala każdej z partnerek uczestniczyć w procesie zajścia w ciążę.

NajlepszaKlinika.com informuje Państwa o Metodzie ROPA w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Sommaire
 [show]

  Cena metody ROPA w Hiszpanii

  Średni koszt metody ROPA w Hiszpanii w Barcelonie wynosi 4800 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 4400 euro do 5000 euro.

  PMACena w euro
  IVF ICSI3100 euro
  IVF ICSI Dawstwo komórek jajowych3800 euro
  IVF ICSI Podwójne dawstwo komórek jajowych4100 euro
  IVF ICSI Dawstwo nasienia3200 euro
  Oddanie nasienia800 euro
  Witryfikacja komórek jajowych2600 euro
  Sztuczna inseminacja1000 euro
  Dawstwo zarodków3150 euro
  Technika ROPA (wspólne macierzyństwo)4800 euro
  Ciąża gwarantowana lub refundowana15 000 euro

  Czym jest metoda ROPA?

  Hiszpańskie kliniki w Barcelonie oferują Państwu nie tylko najlepszych ekspertów, ale także najbardziej kompleksowe i innowacyjne zabiegi, takie jak wzajemne zapłodnienie in vitro dla par lesbijek (metoda ROPA). Procedura ta jest doskonałym wyborem dla par lesbijek, które chcą stworzyć rodzinę i pozwala każdej z partnerek uczestniczyć w procesie ciąży.

  JAK DZIAŁA WZAJEMNE ZAPŁODNIENIE IN VITRO METODĄ ROPA W HISZPANII?

  Wzajemne zapłodnienie in vitro dla par lesbijek działa w taki sam sposób jak standardowe zapłodnienie in vitro. Metoda ROPA w Barcelonie, znana również jako “wspólne macierzyństwo”, oznacza “otrzymywanie oocytów od partnerki”. Wraz ze sztuczną inseminacją, IVF z dawstwem nasienia jest zwykle leczeniem pierwszego rzutu dla par tej samej płci pragnących założyć rodzinę.

  Wzajemne zapłodnienie in vitro różni się od standardowego zapłodnienia in vitro tym, że pozwala obojgu partnerom fizycznie uczestniczyć w poczęciu dziecka. Jeden z partnerów dostarcza komórki jajowe, które zostaną wykorzystane w IVF, podczas gdy drugi partner będzie nosił ciążę, gdy powstałe zarodki zostaną przeniesione do jego macicy. Oboje partnerzy odgrywają ważną rolę w budowaniu rodziny: jedna kobieta jest biologiczną matką dziecka (dostarcza komórkę jajową), podczas gdy druga jest matką ciążową (nosi ciążę i rodzi dziecko).

  Kliniki w Hiszpanii opracowały metody określania oczekiwanego wskaźnika powodzenia leczenia niepłodności. Badanie jest bezpłatne, a jego wyniki otrzymają Państwo z wyprzedzeniem i zawsze przed rozpoczęciem leczenia, dzięki czemu będą Państwo w pełni świadomi swoich szans na uzyskanie pozytywnego wyniku w każdym cyklu leczenia.

  METODA ROPA W HISZPANII KROK PO KROKU

  Metoda ROPA w Hiszpanii umożliwia dwóm kobietom współdzielenie procesu porodu i obejmuje następujące etapy:

  1. STYMULACJA JAJNIKÓW U PARTNERKI DOSTARCZAJĄCEJ KOMÓRKI JAJOWE

  Partnerka dostarczająca komórki jajowe przejdzie cykl stymulacji jajników i procedurę pobierania komórek jajowych, która jest identyczna ze standardowymi procedurami IVF. Stymulacja jajników polega na wykorzystaniu hormonów do produkcji kilku komórek jajowych. W naturalnym cyklu menstruacyjnym kobieta produkuje tylko jedną komórkę jajową. Leki na płodność są stosowane w celu stymulacji jajników do produkcji większej liczby komórek jajowych. Oznacza to, że można pobrać więcej komórek jajowych do zapłodnienia.

  Przy większej liczbie zapłodnionych komórek jajowych, będzie większy wybór zarodków do wykorzystania w Pani leczeniu. W celu monitorowania wzrostu pęcherzyków jajnikowych i zapewnienia optymalnej reakcji na stymulację przeprowadzane będą regularne badania ultrasonograficzne, a w niektórych przypadkach hormonalne badania krwi.

  2. POBIERANIE KOMÓREK JAJOWYCH

  Gdy pęcherzyki osiągną określony rozmiar, mierzony za pomocą USG, zostanie Pani podany inny hormon, który pomoże jajeczkom dojrzeć. Po około 36 godzinach jajeczka są gotowe do pobrania. Zabieg pobrania komórek jajowych przeprowadzany jest na sali operacyjnej w lekkim znieczuleniu (sedacji), dzięki czemu czuje się Pani całkowicie komfortowo i nie odczuwa bólu podczas zabiegu.

  Procedura pobrania komórek jajowych trwa tylko około 10 do 15 minut. Przeprowadza się go pod kontrolą USG w celu uwidocznienia jamy macicy i dotarcia do jajnika i pęcherzyków jajnikowych. Procedura jest praktycznie wolna od ryzyka.

  3. ZAPŁODNIENIE I HODOWLA ZARODKÓW

  Pobrane komórki jajowe są mieszane z plemnikami Pani partnera lub, w stosownych przypadkach, dawcy w laboratorium za pomocą małej sterylnej pipety (szklanej rurki). Następnego dnia sprawdza się, czy zostały one zapłodnione (zapłodniona komórka jajowa nazywana jest zygotą).

  4. PARTNER, KTÓRY BĘDZIE NOSICIELEM CIĄŻY

  Partnerka, która będzie nosicielką ciąży, jest przygotowywana do transferu zarodka. Zostanie Pani poddana prostemu, bezpośredniemu zabiegowi przygotowującemu macicę i endometrium (wewnętrzną wyściółkę macicy) do transferu zarodka. Zabieg ten pomoże utrzymać macicę w dobrym stanie do czasu transferu. Otrzyma Pani leki (powszechnie znane jako hormonalna terapia zastępcza) w celu zagęszczenia wyściółki macicy. Konieczne będzie przeprowadzenie kilku kontroli, aby upewnić się, że przygotowania przebiegają prawidłowo.

  Oboje partnerzy muszą zsynchronizować swoje cykle miesiączkowe. Jeśli synchronizacja nie jest możliwa, utworzone zarodki mogą zostać zamrożone i przeniesione do partnera podczas kolejnego przygotowania hormonalnego.

  5. TRANSFER ZARODKA

  Transfer zarodków jest ostatnim decydującym krokiem w procesie osiągania ciąży po obustronnym zapłodnieniu in vitro. Transfer zarodka jest kluczową fazą procedury i jest zwykle przeprowadzany 72 godziny (3 dni) po pobraniu komórek jajowych. Podczas jednej procedury transferowane są maksymalnie dwa zarodki.

  Proces transferu zarodka jest bardzo prosty i przeprowadza się go na sali operacyjnej, podobnie jak pobieranie komórek jajowych. Zarodki są umieszczane w macicy za pomocą cienkiej, elastycznej rurki (cewnika do transferu zarodków), która nie uszkadza dróg rodnych (wyściółki jamy macicy). Transfer zarodków jest bezbolesny i nie wymaga sedacji ani znieczulenia.

  Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

  Na żądanie i
  bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

  100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

  Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

  O autorze

  Émilie

  Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

  ‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️