Ceny balonów żołądkowych w Dubaju

dubaj 1 balon żołądkowy
Napisany przez Erika

Balon żołądkowy w Dubaju to najnowsza niechirurgiczna procedura zaprojektowana w celu leczenia chorobliwej otyłości poprzez ograniczenie ilości jedzenia i zwiększenie uczucia sytości, dzięki silikonowemu balonowi wypełnionemu roztworem soli fizjologicznej umieszczonemu w żołądku.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat opaski żołądkowej w Dubaju i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena balonu żołądkowego w Dubaju

Średni koszt balonu żołądkowego w Dubaju wynosi €3,200. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €2,600 do €3,800.

ProceduraCena Dubaj
Balon żołądkowy3200 €

CO TO JEST ENDOSKOPOWY BALON ŻOŁĄDKOWY?

Balonikowanie żołądka w Dubaju to najnowszy niechirurgiczny zabieg mający na celu leczenie chorobliwej otyłości poprzez ograniczenie ilości jedzenia i zwiększenie uczucia sytości za pomocą wypełnionego solą fizjologiczną silikonowego balonu umieszczonego w żołądku. Procedura ta jest zalecana w przypadku nadwagi, a inne metody – takie jak dieta i ćwiczenia – nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Chirurdzy w Dubaju oferują zabieg balonikowania żołądka w ramach programu odchudzania i leczenia otyłości, który obejmuje opcjonalny sześciomiesięczny program obserwacji po operacji, aby ułatwić Państwu osiągnięcie celów.

DLACZEGO WYKONYWANA JEST OPERACJA?

Wszczepienie balonu dożołądkowego pomoże Państwu schudnąć, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia potencjalnie poważnych problemów zdrowotnych związanych z wagą. Wszczepienie balonu dożołądkowego jest zalecane wyłącznie po podjęciu przez Pana/Panią próby utraty wagi poprzez inne zmiany stylu życia/zwyczajów.

RODZAJE BALONÓW ŻOŁĄDKOWYCH

Istnieje kilka rodzajów balonów żołądkowych, poniższe trzy są powszechnie stosowane w Dubaju:

 • Balon Elipse – Nie jest wymagana endoskopia. Można go połknąć, a następnie napompować po umieszczeniu w żołądku.
 • Balon Spatz – wymaga endoskopii, ale rozmiar tego unikalnie zaprojektowanego balonu można regulować w regularnych odstępach czasu, aby poprawić komfort lub zwiększyć cele związane z utratą wagi.
 • Balon Orbera – znana na całym świecie marka balonu, który jest umieszczany endoskopowo.

Przeczytaj także: Umieszczenie balonu żołądkowego w Stambule

DLA KOGO ZALECANA JEST TA OPERACJA?

Balon wewnątrzżołądkowy jest zalecany głównie osobom cierpiącym na chorobliwą otyłość, które nie mogą skorzystać z operacji odchudzającej lub które chcą tymczasowej opcji odchudzania.

Po dokonaniu oceny lekarz może zdecydować, czy zabieg jest dla Państwa korzystny. Aby skorzystać z zabiegu, muszą być spełnione następujące warunki:

 • BMI między 30 a 40.
 • Brak wrzodów żołądka w wywiadzie.
 • Zobowiązanie do prowadzenia zdrowego trybu życia.

KORZYŚCI I POTENCJALNE REZULTATY

Balon wewnątrzżołądkowy może prowadzić do znacznej utraty wagi, w zależności od stopnia, w jakim zmieni Pan/Pani swoje nawyki związane ze stylem życia. Po założeniu balonu dożołądkowego badania szacują, że utrata masy ciała wynosi około 10-15% masy ciała przez pierwsze sześć miesięcy.

Następujące schorzenia również mogą ulec poprawie

 • Cukrzyca
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Hiperlipidemia
 • Choroby serca
 • Bezdech senny
 • Choroby układu kostno-stawowego

RYZYKO

Balon dożołądkowy jest bezpieczną procedurą o minimalnym odsetku powikłań. Na ogół po wprowadzeniu urządzenia pacjenci odczuwają ból i nudności. Objawy te występują jednak tylko przez kilka dni i są łatwe do wyleczenia.

PRZED OPERACJĄ

Aby zostać wybranym jako odpowiedni kandydat do zabiegu, Państwa chirurg w Dubaju może wymagać badań laboratoryjnych i zalecić dietę wysokobiałkową i niskowęglowodanową na kilka dni przed zabiegiem. W noc poprzedzającą zabieg nie wolno Panu/Pani spożywać żadnych pokarmów ani płynów po północy.

PODCZAS ZABIEGU

Balonikowanie żołądka w Dubaju to nieinwazyjny zabieg wykonywany przy użyciu endoskopu, elastycznej rurki z kamerą. Procedura obejmuje następujące kroki:

 • Cienka rurka zostanie wprowadzona do Państwa żołądka wraz z balonem wewnątrzżołądkowym do gardła.
 • Endoskop zostanie wprowadzony przez Pana/Pani usta do żołądka.
 • Balon jest teraz wypełniony roztworem soli fizjologicznej.

Podczas zabiegu będzie Pan/Pani w stanie uspokojenia i pod ścisłą obserwacją, aby uniknąć jakichkolwiek powikłań. Cała procedura potrwa około pół godziny.

PO OPERACJI

Bezpośrednio po operacji nie będzie Pan/Pani mógł/mogła jeść ani pić przez około 8 godzin. Następnie przez dwa tygodnie będzie Pani/Pan stosować dietę płynną. Następnie będzie Pan/Pani mógł/mogła przejść na pokarmy półpłynne i prawdopodobnie po około trzech tygodniach od operacji będzie Pan/Pani mógł/mogła zacząć stosować swoją zwykłą, zdrową dietę.

Większość osób wraca do domu tego samego dnia, a pełna rekonwalescencja w domu i powrót do pracy zajmuje około 1-3 dni.

Balony dożołądkowe pozostają na miejscu do 6 miesięcy, po czym są usuwane za pomocą endoskopu.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️