Cena bypassu żołądka w Dubaju

bajpas żołądka dubaj 1
Napisany przez Manuella

Operacja pomostowania żołądka w Dubaju to najnowsza i rewolucyjna metoda odchudzania. Technika ta polega na utworzeniu dolnego worka żołądkowego połączonego z krótszą pętlą jelitową.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat operacji pomostowania żołądka w Dubaju i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena operacji pomostowania żołądka w Dubaju

Średni koszt operacji pomostowania żołądka w Dubaju wynosi 6 200 EUR. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €6,000 do €6,400.

ProceduraCena Dubaj
Bypass żołądkowy6200 €

Co to jest bypass żołądka?

Bypass żołądka w Dubaju, znany również jako Omega Loop Bypass, to najnowsza i rewolucyjna operacja odchudzania. Technika ta polega na utworzeniu dolnego worka żołądkowego połączonego z krótszą pętlą jelitową.

Mini bypass żołądka jest dostępny w ramach naszego programu utraty wagi i otyłości, który obejmuje opcjonalny 6-miesięczny program wsparcia pooperacyjnego, aby zapewnić Państwu najlepszą szansę na osiągnięcie celów związanych z utratą wagi.

Dlaczego wykonywana jest operacja?

Mini bypass żołądka w Dubaju jest zwykle wykonywany w celu leczenia chorobliwej otyłości poprzez utworzenie nowego kanału złego wchłaniania w celu ograniczenia ilości tłuszczu i kalorii wchłanianych z diety. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg jest wykonywany w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia związanych z wagą, potencjalnie zagrażających życiu problemów zdrowotnych.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Operacja pomostowania żołądka w Dubaju jest zalecana pacjentom z poważnymi problemami zdrowotnymi związanymi z chorobliwą otyłością, takimi jak niekontrolowana cukrzyca i wysoki poziom cholesterolu. Operacja nie jest zalecana dla pacjentów z BMI poniżej 45. Poniżej znajduje się podsumowanie warunków, które muszą spełnić pacjenci, zanim zostaną zakwalifikowani do tej operacji:

 • BMI 45 lub więcej.
 • Poważne problemy zdrowotne związane z otyłością.
 • Brak chorób przewodu pokarmowego w wywiadzie.
 • Zobowiązanie do zmiany zdrowego stylu życia.

Korzyści i potencjalne wyniki

Podobnie jak w przypadku innych operacji odchudzających, bypass żołądka w Dubaju może być bardzo skutecznym sposobem na utratę wagi w dłuższej perspektywie, w zależności od stopnia, w jakim zmienią Państwo swoje nawyki związane ze stylem życia. Badania wykazały, że pacjenci mogą stracić około 30% nadwagi w pierwszym roku po operacji.

Ponadto, zabieg może również poprawić lub nawet odwrócić niektóre schorzenia związane z nadwagą, w tym

 • Cukrzyca
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Hiperlipidemia
 • Choroby serca
 • Bezdech senny
 • Choroby układu kostno-stawowego
 • Niepłodność

Ryzyko

Ze względu na konfigurację zastawki możliwe jest wystąpienie refluksu żółciowego, czyli przemieszczania się zawartości pęcherzyka żółciowego do żołądka. W dłuższej perspektywie może to mieć działanie rakotwórcze. Jednak jak dotąd nie ma dowodów na istnienie tego problemu.

Suplementacja mikroelementami może być konieczna ze względu na powstałe zaburzenia wchłaniania.

Przed zabiegiem chirurgicznym

W celu zakwalifikowania Pani/Pana do zabiegu, lekarz może zażądać wykonania pewnych badań laboratoryjnych. Należy również poinformować go o przyjmowanych lekach (przeciwzakrzepowych, przeciwnadciśnieniowych lub przeciwcukrzycowych), ponieważ istnieją pewne ograniczenia dotyczące leków, które można przyjmować, a także tego, co można jeść i pić przed operacją.

Podczas operacji

Mini bypass żołądka jest wykonywany w większości przypadków techniką laparoskopową. Procedura obejmuje następujące etapy:

 • Po wykonaniu kilku niewielkich nacięć w jamie brzusznej, chirurg wprowadza narzędzia laparoskopowe i przecina niewielki podłużny odcinek żołądka, aby utworzyć niewielki woreczek.
 • Niewielki odcinek jelita jest wycinany i wszywany bezpośrednio do worka żołądkowego.
 • Pokarm będzie wtedy przechodził bezpośrednio do jelita, zapobiegając wchłanianiu tłuszczów i węglowodanów.

Podczas zabiegu będzie Pan/Pani spał/a w znieczuleniu ogólnym i będzie ściśle monitorowany/a w celu uniknięcia jakichkolwiek komplikacji. Cała procedura potrwa kilka godzin.

Po operacji

Bezpośrednio po operacji nie będzie Pan/Pani mógł/mogła jeść ani pić przez około 8 godzin. Po tym czasie Pana/Pani dieta stopniowo zmieni się z płynnej na stałą, a ilość przyjmowanego pokarmu również ulegnie zmianie. Ponieważ mini bypass żołądka jest poważną operacją, może Pan/Pani pozostać w szpitalu przez co najmniej 3 do 5 dni. Ponadto lekarz w Dubaju zaleci przyjmowanie suplementów witaminowych i mineralnych po operacji, aby uniknąć niedożywienia.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️