Cena IVF ICSI w Hiszpanii

fiv icsi hiszpania 1
Napisany przez Émilie

Leczenie niepłodności metodą IVF ICSI jest stosowane, gdy inne metody leczenia niepłodności zawodzą. Jeśli konwencjonalne cykle IVF zawiodą, ICSI jest stosowane w leczeniu niepłodności.

NajlepszaKlinika.com informuje o IVF ICSI w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena IVF ICSI w Hiszpanii

Średni koszt IVF ICSI w Hiszpanii wynosi 3 100 EUR. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2900 euro do 3300 euro.

ProceduraCena w euro
IVF ICSI w Hiszpanii3100 €

Co to jest wewnątrzcytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika (ICSI )?

Niepłodność to złożony stan, który może prowadzić do dysfunkcji seksualnych, lęku, depresji i izolacji społecznej. Gdy para cierpi na niepłodność, nie może zajść w ciążę ani jej utrzymać, nawet jeśli utrzymuje regularne stosunki seksualne przez dwanaście kolejnych miesięcy.

Mężczyźni i kobiety mogą być w równym stopniu odpowiedzialni za niemożność poczęcia dziecka. Niepłodność można leczyć poprzez dostosowanie różnych metod leczenia niepłodności. Jeśli nie powiodło się leczenie za pomocą inseminacji domacicznej (IUI), nadal mają Państwo możliwość IVF z ICSI w Hiszpanii

Intracytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika jest rozszerzoną metodą zapłodnienia in vitro i formą technologii wspomaganego rozrodu. Jest ona stosowana jako dodatkowa metoda do zapłodnienia in vitro (IVF) w leczeniu problemów i zaburzeń związanych z niepłodnością.

Leczenie niepłodności metodą IVF ICSI jest stosowane, gdy inne metody leczenia niepłodności zawodzą. Jeśli konwencjonalne cykle zapłodnienia in vitro zawiodą, ICSI stosuje się w celu przezwyciężenia problemów z niepłodnością spowodowaną czynnikiem męskim. W procedurze ICSI plemnik jest wstrzykiwany bezpośrednio do komórki jajowej w celu zapłodnienia IVF. Leczenie ICSI jest stosowane w przypadkach, gdy partner ma problemy:

 • Niska liczba plemników
 • Słaba jakość nasienia
 • Problemy z wytryskiem
 • Obecność wysokiego poziomu przeciwciał w spermie
 • Niepowodzenie konwencjonalnych cykli IVF
 • Niezwykle wysoki odsetek morfologicznie nieprawidłowych plemników

IVF ICSI w Hiszpanii

W Hiszpanii wewnątrzcytoplazmatyczna iniekcja plemników (ICSI) jest znacznie tańsza niż w innych krajach europejskich. Różne badania i dane statystyczne pokazują, że niepłodne pary w Europie uważają koszt IVF ICSI w Hiszpanii za wyjątkowo przystępny.

Zapłodnienie in vitro (IVF) a wewnątrzcytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika (ICSI)

Dla pacjenta zabiegi zapłodnienia in vitro i wewnątrzcytoplazmatycznego wstrzyknięcia plemnika są takie same jak w przypadku niepłodności. W żargonie medycznym konwencjonalne zapłodnienie in vitro jest zabiegiem, w którym plemnik naturalnie zapładnia komórkę jajową, podczas gdy ICSI jest zabiegiem dodatkowym do zapłodnienia in vitro, mającym na celu leczenie męskiego czynnika niepłodności. Leczenie ICSI odbywa się w laboratoriach pod nadzorem specjalistów ds. niepłodności.

 • Próbka nasienia jest pobierana z najądrza mężczyzny, a komórki jajowe są pobierane z macicy.
 • Plemnik jest następnie wstrzykiwany do komórki jajowej za pomocą maleńkiej szklanej igły.
 • Zapłodniona komórka jajowa jest następnie przechowywana do obserwacji, aby umożliwić jej wzrost i rozwój.
 • Zarodek jest z powodzeniem wszczepiany do macicy, aby zwiększyć szanse na poczęcie.

Koszt leków na płodność, badań krwi i badań ultrasonograficznych

Przed udaniem się do ośrodka IVF w Hiszpanii, pacjenci powinni zadać sobie pytanie o koszt IVF ICSI w Hiszpanii. Większość ośrodków IVF w Hiszpanii obejmuje leki na płodność, konsultacje medyczne, badania laboratoryjne, monitorowanie ultrasonograficzne i badania krwi w pakietach kosztów IVF ICSI. Jednocześnie niektóre inne ośrodki IVF w Hiszpanii mają własne zasady dotyczące kosztów IVF ICSI w Hiszpanii, które mogą się różnić w zależności od osoby.

Czynniki wpływające na koszt IVF ICSI w Hiszpanii

Koszt leczenia IVF ICSI w Hiszpanii zależy od zastosowania procesu ICSI, jakości zarodków, obecności guzów włóknistych, zaburzeń jajników i czasu trwania niepłodności pary. Obejmuje to również wykorzystanie komórek jajowych lub nasienia dawcy, doświadczenie i kwalifikacje embriologa oraz rodzaj przypadku niepłodnej pary.

Wskaźnik powodzenia IVF ICSI w Hiszpanii

Wskaźnik powodzenia IVF ICSI w Hiszpanii może wynosić średnio 30%. Jeśli wskaźnik powodzenia leczenia wzrośnie, doprowadzi to do wzrostu kosztów IVF ICSI w Hiszpanii. Inne czynniki, które mogą wpływać na koszt IVF ICSI w Hiszpanii, obejmują doświadczenie ginekologa, historię medyczną ciąży i poronień oraz, co najważniejsze, opinie pacjentów.

Zalety leczenia metodą IVF i ICSI

Każda metoda leczenia niepłodności ma wyjątkowe zalety. To samo dotyczy leczenia IVF z ICSI. Leczenie IVF z ICSI jest najbardziej korzystne dla niepłodnych par, które doświadczyły niepowodzeń w konwencjonalnych cyklach IVF, niskiej liczby plemników prowadzącej do niepowodzenia poczęcia, słabej ruchliwości plemników, prób zajścia w ciążę po wazektomii, fizycznej blokady i innych tego typu problemów z niepłodnością.

Rzeczy, których nie należy robić

 • Palenie tytoniu: specjalista ds. niepłodności zaleca parze zaprzestanie palenia tytoniu przed rozpoczęciem cyklu leczenia IVF ICSI. Palenie ma dramatyczny wpływ na jajeczko kobiety i jest toksyczne.
 • Picie alkoholu: należy unikać spożywania alkoholu w momencie poczęcia, w trakcie ciąży i aż do porodu.

Ryzyko związane z IVF ICSI

 1. Ciąża mnoga: Niepłodne pary, które stosują ICSI jako leczenie uzupełniające IVF, są narażone na zwiększone ryzyko ciąży mnogiej. Według specjalistów z ośrodków IVF w Hiszpanii, istnieje 30-35% szans na urodzenie bliźniąt i 5-10% szans na trojaczki i więcej. Ciąża mnoga może prowadzić do powikłań, takich jak cukrzyca ciążowa, wysokie ciśnienie krwi, cesarskie cięcie i przedwczesny poród.
 2. Ryzyko wrodzonych wad rozwojowych: Chociaż ryzyko wrodzonych wad rozwojowych u dziecka poczętego za pomocą ICSI jest niższe, pary powinny zostać poinformowane o tym ryzyku przed wizytą w ośrodkach IVF w Hiszpanii. Ryzyko związane z wrodzonymi wadami rozwojowymi to spodziectwo i anomalie chromosomów płciowych.
 3. Uszkodzenie komórki jajowej: istnieje możliwość uszkodzenia komórki jajowej w momencie wstrzyknięcia plemnika, co może skutkować nieprawidłowym wzrostem i rozwojem potomstwa.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️