Dawstwo nasienia IVF w Hiszpanii

fiv cena dawstwa nasienia hiszpania 1
Napisany przez Manuella

Znalezienie dawcy nasienia może być znacznie prostsze – i znacznie tańsze – niż znalezienie dawczyni komórek jajowych. Nie oznacza to jednak, że decyzja o poddaniu się IVF z dawcą nasienia w Hiszpanii jest łatwa.

NajlepszaKlinika.com informuje o dawstwie nasienia IVF w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Sommaire
 [show]

  Cena oddania nasienia do zapłodnienia in vitro w Hiszpanii

  Średni koszt zapłodnienia in vitro z dawstwem nasienia w Hiszpanii wynosi 3 500 EUR. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 3 000 euro do 4 000 euro.

  ProceduraCena Hiszpania
  Zapłodnienie in vitro z oddaniem nasienia3500 €

  Czym jest dawstwo nasienia w IVF?

  Wybór dawcy nasienia może być ważną decyzją dla Pani i Pani partnera. Poniżej przedstawiamy kwestie emocjonalne i prawne, o których należy pamiętać.

  Znalezienie dawcy nasienia może być znacznie prostsze – i znacznie tańsze – niż znalezienie dawczyni komórek jajowych. Nie oznacza to jednak, że decyzja o poddaniu się IVF z dawcą nasienia w Hiszpanii jest łatwa.

  W końcu będą Państwo wybierać połowę DNA swojego dziecka, więc jeśli kiedykolwiek jest czas, aby być wybrednym, to właśnie teraz. Ponadto należy wziąć pod uwagę kwestie prawne i emocjonalne, w tym to, czy zaangażować dawcę w życie dziecka.

  Oto, o czym należy pamiętać, szukając dawcy nasienia.

  Czym jest dawca nasienia?

  Dawca nasienia to mężczyzna, który oddaje spermę, zawierającą plemniki, kobiecie lub parze starającej się zajść w ciążę. Mogą Państwo wybrać anonimowego dawcę lub przyjaciela bądź krewnego, który może oddać nasienie bezpośrednio.

  Kto powinien rozważyć oddanie nasienia?

  Zarówno osoby samotne, jak i pary są kandydatami do oddania nasienia. Na przykład para osób tej samej płci lub samotna kobieta może również zdecydować się na skorzystanie z dawcy nasienia.

  W przypadku par heteroseksualnych, jeśli jeden z partnerów zmaga się z niepłodnością (lub jeśli oboje partnerzy mają problemy z niepłodnością), dwoje przyszłych rodziców może zdecydować się na skorzystanie z dawcy nasienia, ale rzadko jest to opcja pierwszego rzutu, ponieważ problemy związane z nasieniem często można rozwiązać za pomocą zapłodnienia in vitro.

  Jak wygląda proces dawstwa nasienia?

  Mężczyźni, którzy chcą zostać dawcami nasienia – czy to za pośrednictwem banku spermy, czy bezpośredniego dawstwa – muszą przejść proces badań przesiewowych pod kątem różnych chorób dziedzicznych i medycznych:

  • Dawcy nasienia muszą zebrać pełną historię rodzinną i medyczną.
  • Muszą przejść testy genetyczne.
  • Dawcy nasienia muszą zostać przebadani pod kątem problemów ze zdrowiem psychicznym.
  • Dawcy muszą również zostać przebadani pod kątem chorób zakaźnych, w tym HIV, zapalenia wątroby, rzeżączki i kiły. Nasienie od anonimowych dawców musi pozostać w kwarantannie przez co najmniej sześć miesięcy, dopóki dawca nie zostanie ponownie przebadany pod kątem tych chorób i testy nie dadzą wyniku negatywnego.
  • Jakość nasienia dawcy musi zostać oceniona, co może zająć trochę czasu. Niektóre banki nadal badają nasienie pod kątem chorób zakaźnych przez co najmniej sześć miesięcy.

  Wymagania dotyczące dawców nasienia

  Mężczyźni muszą spełnić szereg wymagań, zanim będą mogli oddać nasienie. W rzeczywistości niektóre banki spermy twierdzą, że zatwierdzają mniej niż 1% wszystkich kandydatów. Ogólnie rzecz biorąc, jest to ograniczone do mężczyzn, którzy:

  • są w wieku od 18 do 39 lat (chociaż niektóre banki spermy akceptują tylko mężczyzn w wieku poniżej 34 lat)
  • Są wolni od chorób zakaźnych, takich jak HIV i wirusowe zapalenie wątroby typu C
  • Nie mają pewnych chorób genetycznych lub medycznych, takich jak mukowiscydoza.
  • Nie mają historii ani dowodów nadużywania alkoholu lub narkotyków
  • Nie cierpią na niektóre choroby psychiczne, takie jak choroba afektywna dwubiegunowa lub schizofrenia

  Niektóre z nich mają również wymagania dotyczące wzrostu, wykształcenia, statusu zawodowego i inne, które różnią się w zależności od banku spermy. Niektóre z nich przeprowadzają również weryfikację przeszłości kryminalnej.

  Ile kosztuje dawca nasienia?

  Uzyskanie nasienia od dawcy nie jest tanie. Chociaż ceny mogą się znacznie różnić, można oczekiwać, że zapłacą Państwo około 1000 USD za fiolkę – i to nie licząc kosztów przechowywania i wysyłki, które również mogą sięgać setek dolarów miesięcznie lub za przesyłkę, lub procesu inseminacji.

  Proszę sprawdzić w swojej firmie ubezpieczeniowej, co obejmuje ubezpieczenie. Niektóre plany obejmują leczenie niepłodności, inne nie.

  Ile płaci się dawcy nasienia?

  Wynagrodzenie za oddanie nasienia może się różnić, ale można spodziewać się zarobków w wysokości od kilkuset dolarów do 1500 dolarów miesięcznie.

  Ogólnie rzecz biorąc, banki spermy utrzymują swoje opłaty na celowo niskim poziomie – płacą wystarczająco dużo, aby zrekompensować proces, ale nie tak dużo, aby zrobić to tylko dla pieniędzy.

  Jakie są zalety oddawania nasienia?

  Istnieje wiele korzyści zarówno dla przyszłych rodziców, jak i dawców nasienia:

  Dla kobiet (lub biorców nasienia):

  • Będą Państwo w stanie zajść w ciążę. Niektórym kobietom i parom oddanie nasienia pomoże spełnić marzenie o posiadaniu dziecka.
  • Dawcy nasienia są zazwyczaj w dobrym zdrowiu. Aby zostać dawcą nasienia, mężczyźni muszą przejść szereg testów genetycznych, psychologicznych i medycznych. Wiele banków udostępnia również zdjęcie dawcy, zarówno dorosłego, jak i dziecka, oraz listę cech, takich jak wzrost, kolor włosów, IQ, wykształcenie, hobby itp.

  Dla mężczyzn, którzy są dawcami nasienia:

  • Otrzymają Państwo rekompensatę finansową. Dawcy nasienia płacą jedynie symboliczną kwotę.
  • Pomoże Pan kobiecie lub parze w poczęciu dziecka. Może to być ostatnia próba posiadania dziecka, więc pomaga Pan spełnić marzenie o zostaniu rodzicem.
  • Będą Państwo mogli skorzystać z bezpłatnych testów zdrowotnych. Banki spermy przeprowadzają badania genetyczne i medyczne potencjalnych dawców.

  Jakie są zagrożenia i wady korzystania z usług dawcy nasienia?

  Nie ma znaczących zagrożeń dla zdrowia związanych z oddawaniem nasienia, o ile dawca został wybrany zgodnie z wytycznymi FDA, ale mogą istnieć pewne wady korzystania z dawcy.

  To od Pani – lub Pani i Pani partnera – zależy, czy korzyści przeważają nad potencjalnymi wadami.

  Dla kobiet:

  • Oddanie nasienia może być długotrwałym procesem. Ogólnie rzecz biorąc, banki spermy zamrażają nasienie na co najmniej 180 dni przed użyciem go do zapłodnienia. W tym okresie nasienie przechodzi dalsze testy w celu wykrycia infekcji, takich jak HIV, kiła, Zika i inne.
  • Dawca nasienia może chcieć zaangażować się w życie dziecka. Chociaż przepisy różnią się w zależności od stanu, znany dawca nasienia zazwyczaj nie ma praw rodzicielskich ani zobowiązań finansowych wobec dziecka. Niezależnie od stopnia zaangażowania (lub braku zaangażowania) dawcy w życie dziecka, powinni Państwo rozważyć skorzystanie z pomocy prawnika, który może sporządzić umowę określającą Państwa prawa i obowiązki oraz prawa i obowiązki dawcy. Umowy zawierane z anonimowymi dawcami również nie przyznają dawcom żadnych praw ani przywilejów. Niektóre banki spermy oferują jednak programy ujawniania tożsamości, w ramach których dawca może zdecydować się na ujawnienie swoich danych dziecku w wieku 18 lat, jeśli tego zażąda.
  • Powinien Pan skonsultować się z doradcą lub terapeutą. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług dawcy nasienia spotkać się z wykwalifikowanym doradcą. Pozwoli to Państwu omówić wszelkie obawy lub pytania dotyczące wychowywania dziecka poczętego z nasienia dawcy, w tym tego, czy chcą Państwo włączyć znanego dawcę w życie swojego dziecka. Pomocne może być również spotkanie z doradcą genetycznym.
  • Będą Państwo mogli korzystać wyłącznie ze spermy dawcy. Większość klinik nie zezwala na “mieszanie” nasienia dawcy ze spermą partnera. Należy również pamiętać, że jeśli w przyszłości będzie Pan chciał mieć więcej dzieci – i będzie Pan chciał, aby miały one wspólnego biologicznego ojca – będzie Pan potrzebował więcej spermy z tego samego źródła.

  Dla panów, którzy są dawcami nasienia:

  • Przed oddaniem nasieniabędzie Pan musiał powstrzymać się od wytrysku przez co najmniej dwa do trzech dni.
  • Może Pan nigdy nie spotkać swojego biologicznego dziecka. Z drugiej strony, Pana biologiczne dziecko może chcieć nawiązać z Panem relację w przyszłości.
  • Może Pan chcieć ujawnić te informacje w późniejszym terminie. Na przykład, będzie Pan musiał zdecydować, czy chce Pan powiedzieć swojemu przyszłemu partnerowi lub swoim dzieciom o oddaniu nasienia.
  • Przed zostaniem dawcą nasienia będzie Pan musiałprzejść poradnictwo psychologiczne.

  Jeśli zdecyduje się Pan zostać dawcą nasienia lub skorzystać z dawcy nasienia w celu poczęcia dziecka, o ile wie Pan, w co się pakuje i porozmawia z odpowiednimi lekarzami i doradcami, istnieje duża szansa, że wszystko pójdzie dobrze i będzie to satysfakcjonujące doświadczenie dla wszystkich zaangażowanych stron.

  Średni koszt zapłodnienia in vitro z dawstwem nasienia w Hiszpanii wynosi 3 500 EUR. W zależności od potrzeb, cena może wahać się od 3 000 euro do 4 000 euro.

  Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

  Na żądanie i
  bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

  100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

  Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

  O autorze

  Manuella

  Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

  ‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️