IVF ICSI w Turcji

fiv icsi cena 1
Napisany przez Manuella

W Turcji istnieje nowsza i bardziej skuteczna technika: IVF z ICSI, w której plemniki są wstrzykiwane do komórki jajowej za pomocą sztucznej inseminacji.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat IVF ICSI w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje IVF ICSI w Turcji?

Średni koszt IVF ICSI w Turcji w Stambule wynosi 2,200 €. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2,000 euro do 2,400 euro.

ProceduraCena w Turcji
IVF ICSI2200 €

Co to jest IVF ICSI?

Zapłodnienie in vitro w Turcji jest dobrze znaną metodą leczenia niepłodności. Dla par starających się o dziecko, które z pewnych powodów nie są w stanie tego zrobić, leczenie IVF w Turcji oferuje wyjątkową możliwość: poczęcie poza ludzkim ciałem.

Chociaż to podejście do IVF jest powszechnie znane, istnieje również nowsza i bardziej skuteczna technika dostępna w Stambule: IVF z ICSI. W nazwie tej procedury ICSI oznacza wewnątrzcytoplazmatyczną iniekcję plemnika, co oznacza, że plemnik jest wstrzykiwany do komórki jajowej poprzez sztuczną inseminację. Technika ta daje zatem większe szanse na udane zapłodnienie i narodziny dziecka.

Niepłodność męska lub produkcja plemników niskiej jakości jest odpowiedzialna za około 40-50% problemów z płodnością na całym świecie. Zapłodnienie in vitro z ICSI przeprowadza się przy użyciu plemników z wytrysku wyselekcjonowanych pod kątem obecności małych kropelek cytoplazmatycznych, gdy u mężczyzny zdiagnozowano poważną niepłodność męską.

Przygotowanie

Zapłodnienie in vitro z ICSI w Turcji nie wymaga żadnych skomplikowanych przygotowań. Pacjentce zostanie podany lek na płodność, który indukuje produkcję komórek jajowych, oraz zostaną przeprowadzone badania krwi. W międzyczasie mężczyźni zostaną poddani badaniu nasienia.

Badanie to polega na oddaniu próbki nasienia, którą laboratorium przeanalizuje w celu określenia liczby, wielkości i kształtu plemników, aby zrozumieć, czy nasienie partnera jest wystarczającej jakości, aby było przydatne do sztucznego zapłodnienia. Jeśli tak nie jest, jako rozwiązanie można rozważyć nasienie dawcy.

Jak to przeprowadzić

Pierwszy etap IVF z ICSI obejmuje ekstrakcję komórek jajowych i plemników. W przypadku spermy, mężczyzna może sam pobrać próbkę. Jeśli nie jest to możliwe, konieczna może być ekstrakcja chirurgiczna.

Po zabezpieczeniu komórek jajowych i plemników lekarze przeprowadzają sztuczną inseminację. Hormony takie jak progesteron są podawane pacjentce, aby przygotować jej macicę do noszenia dziecka. W końcowym etapie, po 2 do 5 dniach, nowo poczęte zarodki są wszczepiane do organizmu kobiety.

Podsumowując, proces jest taki sam jak w przypadku normalnego zapłodnienia in vitro, z wyjątkiem sytuacji, gdy wstępna analiza nasienia wykaże, że plemniki są słabe lub uszkodzone, można zastosować zapłodnienie in vitro z procedurą ICSI. Podczas tej procedury technik wstrzykuje plemniki bezpośrednio do komórki jajowej. Wszystkie pozostałe etapy przebiegają w taki sam sposób, jak w przypadku zwykłego zapłodnienia in vitro.

Proszę przeczytać nasz artykuł na temat: Zapłodnienie in vitro z wyborem płci dziecka w Turcji

Powrót do zdrowia

Nie ma okresu rekonwalescencji po IVF z ICSI w Turcji. Jeśli zapłodnienie in vitro nie powiedzie się, nowy cykl rozpoczyna się kilka tygodni później, tak jak w przypadku konwencjonalnego zapłodnienia in vitro.

Ryzyko

Nie ma żadnych zagrożeń ani powikłań związanych z IVF z ICSI w Turcji. Procedura ICSI nie jest inwazyjna, chyba że plemniki muszą zostać pobrane z ciała partnera.

Skutki uboczne

Zastrzyki hormonalne są również stosowane jako część IVF z leczeniem ICSI w Turcji i mogą powodować niewielki obrzęk u kobiety, ale nie jest to naprawdę nieprzyjemne doświadczenie. Poza tym nie ma żadnych skutków ubocznych IVF z ICSI.

Wskaźnik powodzenia

Mówiąc o wskaźniku powodzenia zapłodnienia in vitro z wykorzystaniem procedury ICSI, należy rozróżnić wskaźnik powodzenia zapłodnienia od wskaźnika powodzenia porodu. W przypadku zapłodnienia in vitro z użyciem ICSI udaje się zapłodnić 50-80% komórek jajowych. Jednakże, podobnie jak w przypadku standardowego zapłodnienia in vitro, wskaźniki powodzenia ciąży i porodu w przypadku IVF z ICSI zależą od wieku partnerki.

W przypadku kobiet w wieku poniżej 35 lat wskaźnik powodzenia IVF z ICSI może wynosić nawet 48%, podczas gdy u kobiet w wieku 42 lat lub starszych. Wskaźnik powodzenia szacuje się na około 7%. Ponadto prawidłowa ciąża wiąże się z ryzykiem wad wrodzonych wynoszącym około 1,5 do 3%. Zapłodnienie in vitro z zastosowaniem ICSI wiąże się z pewnym ryzykiem wystąpienia wad wrodzonych, ale jest ono rzadkie.

Przed i po

IVF z ICSI w Turcji zwiększa możliwość zapłodnienia komórki jajowej, a tym samym możliwość zostania szczęśliwym rodzicem po leczeniu niepłodności, jak pokazuje wiele historii sukcesu IVF z ICSI.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️