Plastyka powiek w Hiszpanii

blepharoplastyka hiszpania 1
Napisany przez William

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o blepharoplastyce w Hiszpanii! Jaka jest średnia cena w Madrycie lub Barcelonie? Nasze porady dotyczące udanej operacji powiek.

NajlepszaKlinika.com informuje o blepharoplastyce w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena blepharoplastyki w Hiszpanii

Cena blepharoplastyki w Hiszpanii wynosi 3000 euro. W zależności od Państwa potrzeb, pakiet all-inclusive może wynosić od 2 500 do 3 600 euro. Jest to zabieg ambulatoryjny, bez znieczulenia miejscowego, który będzie wymagał zakwaterowania na 3 noce w hotelu w Barcelonie lub Madrycie. Cena ta różni się w zależności od doświadczenia chirurga i reputacji kliniki.

Plastyka powiek górnych2500 €
Plastyka powiek dolnych2500 €
Blepharoplastyka 4 powiek3500 €
Laserowa plastyka powiek3600 €

Plastyka powiek to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w ostatnim czasie. Starzenie się powoduje opadaniepowiek. Ostatecznie pogarsza to widzenie. W tym artykule omówiono niektóre z kluczowych punktów, o których należy pamiętać, rozważając tę operację.

Co to jest plastyka powiek?

Blepharoplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na korekcie wyglądu powiek. Pomaga ona uczynić twarz bardziej harmonijną. Trójkąt piękna znajduje się między ustami a oczami.

Z czasem jednak pojawiają się oznaki starzenia: opadające powieki, worki tłuszczowe, zmarszczki i cienie pod oczami. Oczy stają się cięższe i bardziej zmęczone. Logiczne jest więc, że chcą Państwo wyglądać młodziej, poddając się blepharoplastyce.

Obszary, których dotyczy plastyka powiek

Blepharoplastyka to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Jest to operacja polegająca na zmianie niektórych obszarów wokół oczu. W dążeniu do całkowitego odmłodzenia twarzy można ją uzupełnić zastrzykami z botoksu lub toksyny botulinowej.

Te zabiegi chirurgiczne leczą dolne lub górne powieki. Są one również stosowane w celu wyeliminowania cieni i worków pod oczami. Celem jest poprawa wyglądu oczu i nadanie im większego blasku.

Dlaczego warto poddać się blepharoplastyce w Hiszpanii?

Coraz więcej pacjentów przyjeżdża do Hiszpanii, ponieważ tamtejsi chirurdzy plastyczni stosują najnowsze technologie w tej dziedzinie. Co więcej, cena operacji jest tam znacznie niższa.

Mogą Państwo połączyć operację plastyczną z wakacjami podczas podróży do Hiszpanii. Ta destynacja obiecuje niezwykłe wakacje, które jeszcze bardziej sprzyjają rekonwalescencji.

Korzyści płynące z blepharoplastyki

Blepharoplastyka to minimalnie inwazyjny zabieg chirurgiczny twarzy. Jest bezbolesna i nie wymaga hospitalizacji ani obserwacji pooperacyjnej. Blizny są również bardzo dyskretne, a nawet niewidoczne.

Z wiekiem pojawia się wiele nieestetycznych znamion. Należą do nich przepukliny tłuszczowe, fałdy i worki na górnej i dolnej powiece. Skóra zaczyna tracić elastyczność między 35. a 40. rokiem życia. Ale blepharoplastyka nie może leczyć zmarszczek kurzych łapek. Potrzebne są zastrzyki z toksyny botulinowej lub botoksu.

Jaki jest profil idealnego kandydata do tej operacji?

Każdy pacjent może mieć swój własny plan operacji, w zależności od jego szczególnych cech i wymagań.

Jednak niezależnie od tego, czy są to mężczyźni czy kobiety, dobrymi kandydatami do blepharoplastyki powinni być :

 • Młodzi lub dorośli, zwykle w wieku powyżej 35 lat,
 • Niepalący,
 • Bez historii medycznej, która mogłaby wpłynąć na gojenie,
 • Cierpliwi, realistyczni i optymistycznie nastawieni do zabiegu,
 • Brak patologii okulistycznej niezgodnej z operacją.

W tej opcji pacjenci mają co najmniej jeden z następujących problemów:

 • Opadające powieki dolne,
 • Ciężkość górnych powiek spowodowana nadmiarem tkanki tłuszczowej, co powoduje, że mają Państwo wrażenie, że skóra ociera się o rzęsy,
 • Nadmiar skóry spowodowany zwiotczeniem mięśni związanym z wiekiem,
 • Pojawienie się drobnych zmarszczek na dolnej powiece,
 • Pojawienie się worków pod oczami,
 • Wrodzona dermatochalaza lub wady rozwojowe powiek.

Jak przebiega zabieg?

Prosimy nie zwlekać z umówieniem się na wizytę u chirurga plastycznego zajmującego się blepharoplastyką w Hiszpanii w celu odbycia pierwszej konsultacji przedoperacyjnej. Umożliwi to postawienie pełnej diagnozy i ustalenie, który zabieg najlepiej odpowiada Państwa potrzebom i oczekiwaniom.

Operacja kosmetyczna tego rodzaju może być przeprowadzona w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Proszę zauważyć, że niektóre operacje skóry nie wymagają zewnętrznego nacięcia, dzięki czemu nie powstają blizny.

Środki ostrożności, które należy podjąć po operacji

Ryzyko po operacji jest bardzo niskie. Konieczne jest jednak monitorowanie pooperacyjne. Czasami pacjenci cierpią z powodu pewnych efektów pooperacyjnych, takich jak obrzęk od oczu do kości policzkowych lubpojawienie się siniaków.

Czas rekonwalescencji po blepharoplastyce jest jednak bardzo krótki.

W ciągu następnych 10 dni należy jednak unikać następujących czynności

 • Palenia tytoniu,
 • Intensywna aktywność fizyczna,
 • Pływanie
 • Pocierania oczu,
 • Noszenia soczewek kontaktowych.

Ile kosztuje plastyka powiek w Hiszpanii?

Jeśli chcą Państwo poddać się blepharoplastyce w Hiszpanii w Madrycie lub Barcelonie, należy przeznaczyć od 2 000 do 4 200 EUR na jedną lub dwie górne powieki, od 2 000 do 4 200 EUR na dolne powieki oraz od 3 500 do 5 000 EUR na pełny zabieg.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc Państwu w przeprowadzeniu udanej operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

William

Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️