Plastyka powiek w Tunezji

Blepharoplastyka Tunezja 1
Napisany przez William

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o blepharoplastyce w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej operacji powiek w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o blepharoplastyce w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje plastyka powiek w Tunezji?

W Tunezji średni koszt blepharoplastyki wynosi 1 600 EUR. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1 100 € do 1 600 €. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 1h-2h. Długość pobytu wynosi 6 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 1 miesiąca.

Plastyka powiek górnych lub dolnych1400 €
Plastyka 4 powiek1800 €
Blefaroplastyka azjatycka2200 €

Blepharoplastyka jest bardzo popularnym zabiegiem chirurgii twarzy, ponieważ jest to jeden z 3 najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Czy są Państwo zainteresowani tym tematem? W takim razie prosimy postępować zgodnie z naszym przewodnikiem: powiemy Państwu wszystko, co trzeba wiedzieć o blepharoplastyce w Tunezji.

Co to jest blepharoplastyka?

Plastyka powiek to operacja chirurgii plastycznej mająca na celu skorygowanie oznak starzenia się oczu. W tym celu skupia się na redukcji nadmiaru tłuszczu i skóry, które zazwyczaj charakteryzują się opadającymi powiekami i workami pod oczami.

Schéma de la chirurgie des paupières
Schemat operacji powiek

Istnieją dwa rodzaje blepharoplastyki:

  • Blepharoplastyka górna: koryguje obwisłe tkanki górnej powieki. Operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry i, w razie potrzeby, podniesieniu gruczołu łzowego.
  • Plastyka powiek dolnych: często dłuższa i bardziej złożona, operacja ta usuwa złogi tłuszczu pod oczami, jednocześnie redukując nadmiar skóry.

W zależności od Państwa potrzeb, możliwe jest skorygowanie tylko dolnych powiek, górnych powiek lub wszystkich czterech jednocześnie.

W obu przypadkach blepharoplastyka jest stosunkowo prostą operacją, obarczoną niewielkim ryzykiem i dającą trwałe rezultaty.

Kto może poddać się blepharoplastyce?

Estetyczna plastyka powiek jest popularnym zabiegiem u osób z workami pod oczami (lipoptoza). Często w wieku powyżej 35 lat, chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczu, który obciąża oczy, sprawia, że wyglądają na zmęczone i podkreślają oznaki starzenia.

Plastyka powiek jest również zalecana osobom cierpiącym na dermatochalazę, stosunkowo powszechną chorobę charakteryzującą się nadmiarem skóry na górnych powiekach.

Oprócz obciążania oczu, ta zwiotczała tkanka może czasami powodować dyskomfort wizualny, dlatego wiele osób decyduje się na operację plastyczną w Tunezji.

Podobnie jak większość operacji chirurgicznych, blepharoplastyka ma pewne przeciwwskazania, które zostaną Państwu wyjaśnione podczas konsultacji przedoperacyjnej z chirurgiem.

Operacja ta nie jest zalecana dla osób cierpiących na:

  • Cukrzycę
  • Choroby układu krążenia lub tarczycy;
  • Choroby oczu (zapalenie spojówek, monoftalmia, owrzodzenie rogówki, niewydolność łzowa itp;)
  • Choroby przewlekłe.
Chirurgie des paupières : Photo avant après
Operacja powiek: zdjęcie przed i po

Ile kosztuje plastyka powiek w Tunezji?

Wiele klinik oferuje stosunkowo przystępne ceny, czasami nawet do 50% niższe niż w Europie.

Za kompletną blepharoplastykę wszystkich 4 powiek należy zapłacić od 1,400 do 1,800 euro. Jeśli potrzebują Państwo tylko korekty górnej lub dolnej powieki, cena jest niższa: od 1100 do 1600 euro. Oczywiście ceny te obejmują wszystkie koszty: hospitalizację, honorarium chirurga, znieczulenie i pobyt w Tunezji.

Dla porównania, blepharoplastyka w Europie kosztuje co najmniej 2.000 € za górne powieki, 3.000 € za dolne powieki i od 5.000 € do 6.000 € za połączenie tych dwóch operacji.

Konsultacja przedoperacyjna

Przed operacją odbędzie Pani/Pan wstępną wizytę u chirurga w celu przeprowadzenia badania przedoperacyjnego. Chirurg najpierw oceni Państwa życzenia i motywacje, a następnie zapyta o wszelką historię medyczną i chirurgiczną.

Następnie chirurg przeprowadzi szczegółowe badanie Państwa powiek w celu ustalenia diagnozy i przygotowania się do nadchodzącej operacji.

Przepisze również pełne badanie okulistyczne w celu sprawdzenia ciśnienia w oku, ostrości wzroku i wszelkich innych danych, które mogą mieć wpływ na sprawny przebieg operacji.

Blépharoplastie en Tunisie : Photo avant après
Blepharoplastyka w Tunezji: przed i po zdjęciu

Na kilka dni lub tygodni przed operacją należy przestrzegać kilku zaleceń: na przykład należyunikać przyjmowania niektórych leków, takich jak aspiryna i niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Zaleca się również rzuceniepalenia na miesiąc przed operacją, ponieważ palenie może pogorszyć zdolność gojenia.

Operacja

Blepharoplastyka jest stosunkowo szybką operacją: zazwyczaj trwa od 1 do 2 godzin, w zależności od zastosowanej techniki i liczby powiek poddawanych zabiegowi (górna, dolna lub wszystkie cztery jednocześnie).

W większości przypadków operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i w trybie ambulatoryjnym, dzięki czemu pacjent może opuścić klinikę tego samego wieczoru.

W przypadku blepharoplastyki górnej wykonuje się nacięcie w górnej fałdzie powiekowej, znajdującej się pomiędzy stałą i ruchomą częścią powieki. Następnie chirurg usuwa nadmiar skóry i tłuszczu oraz zakłada niewchłanialne szwy, które należy usunąć po kilku dniach.

W przypadku blepharoplastyki dolnej wykonywane nacięcia są przezspojówkowe: są one umieszczane wewnątrz powiek (w błonie śluzowej spojówki) i dlatego nie pozostawiają blizn na skórze. Następnie usuwane są złogi tłuszczu, a także nadmiar skóry.

Blépharoplastie en Tunisie : Photo avant après
Blepharoplastyka w Tunezji: zdjęcie przed i po zabiegu

Plastyka powiek może być łączona z innymi zabiegami poprawiającymi wygląd twarzy:

  • Lifting skroniowy, aby podnieść zewnętrzną część brwi;
  • Lifting środkowej części twarzy, aby odmłodzić środkową część twarzy (cienie, kości policzkowe i fałdy nosowo-wargowe);
  • Lifting czoła w celu usunięcia zmarszczek z czoła.

Działania pooperacyjne

Plastyka powiek jest stosunkowo prostą operacją, po której następuje szybka rekonwalescencja. Większość pacjentów nie odczuwa bólu po operacji, poza niewielkim dyskomfortem i uczuciem “suchości oczu”.

W ciągu pierwszych kilku dni zaleca się przykładanie do oczu okładów z lodu w celu zmniejszenia obrzęku. Mogą również pojawić się siniaki, które znikną samoistnie po jednym lub dwóch tygodniach.

Technique de blépharoplastie par laser
Technika blepharoplastyki laserowej

Po usunięciu szwów (4 lub 5 dni po operacji) będzie Pani/Pan mogła/mógł powrócić do aktywności zawodowej, a po 2 tygodniach do aktywności sportowej.

Ostateczne rezultaty blepharoplastyki są zazwyczaj widoczne po około 6 miesiącach od operacji i utrzymują się przez około 10 lat.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator pomoże Państwu bezpłatnie zapewnić powodzenie operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

William

Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️