Cena kantoplastyki w Tunezji

kantoplastyka cena tunezja 1
Napisany przez Laura

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o kantoplastyce w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej kantoplastyki w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o kantoplastyce w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena kantoplastyki w Tunezji

Średni koszt kantoplastyki w Tunezji w Tunisie wynosi €2,200. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2 000 euro do 2 400 euro.

ProceduraCena Tunezja
Kantoplastyka2200 €

Co to jest kanioplastyka?

Kantoplastyka w Tunezji może być odpowiednim rodzajem zabiegu dla osób, których powieki mają tendencję do opadania lub których powieki wydają się nierówne. Jest to specjalistyczna procedura, która może być wykonywana wyłącznie przez wysoko wykwalifikowanego chirurga okuloplastyka z dużym doświadczeniem w kosmetycznych zabiegach oczu.

Celem kantoplastyki jest poprawa kształtu powiek, ujędrnienie ich i nadanie młodszego, bardziej odświeżonego wyglądu. Zabieg ten powinien być przeprowadzany w celu poprawy wyglądu w naturalny sposób, a nie zmiany naszego wyglądu.

Wyjaśnienie procedury kantoplastyki

Jest to zabieg chirurgii rekonstrukcyjnej stosowany w celu skorygowania opadających lub obwisłych oczu poprzez zaciśnięcie mięśni lub więzadeł podtrzymujących zewnętrzne kąciki powieki.

Operacja kantoplastyki w Tunezji zasadniczo zmienia kształt oka. Z drugiej strony, kantopeksja jest mniej inwazyjną operacją, która jest często mylona z kantoplastyką, ale nie zmienia kształtu oka.

Kantoplastyka jest wykonywana w zewnętrznym kąciku oka (kant), w miejscu, w którym spotykają się dolna i górna powieka, co medycznie nazywa się kant boczny. Dla większości osób ten punkt styku powinien znajdować się tuż nad środkowym kantem, który jest połączeniem dolnej i górnej powieki, blisko nosa. Zwykle powoduje to “dodatnie” nachylenie kantalne lub nachylenie w górę, tworząc oko w kształcie migdała.

Operacja kantoplastyki jest stosowana w celu skorygowania nachylenia kantali, które jest ujemne lub neutralne i powoduje opadanie powiek, co może być niepokojące dla pacjenta, który nie lubi wyglądu swoich powiek.

Procedura różni się w zależności od pacjenta, ale ogólnym celem jest przecięcie ścięgna kantala dolnego, a następnie jego repozycjonowanie lub zaciśnięcie. Aby uzyskać dostęp do ścięgna, zwykle wykonuje się nacięcie w zewnętrznym kąciku oka. Ścięgno jest przyciągane do nowej pozycji, aby podtrzymywać powiekę, a następnie ponownie mocowane za pomocą szwów. Doświadczony chirurg okulista zadba o wykonanie nacięcia w naturalnym załamaniu powieki, aby zminimalizować blizny po operacji.

Jeśli pacjent ma tylko niewielkie opadanie powieki, bardziej odpowiednie może być wykonanie mniej inwazyjnej procedury kantopeksji. Oba zabiegi trwają zwykle od 1 do 2 godzin, w zależności od zastosowanej metody i tego, czy potrzebują Państwo dalszego leczenia. Zazwyczaj stosuje się osłonę, aby zakryć i chronić oczy.

Dlaczego ludzie poddają się kantoplastyce?

Wraz z wiekiem skóra wokół oczu naturalnie traci swoją elastyczność, co skutkuje często nieestetycznym zwiotczeniem lub opadaniem dolnych powiek (ektropion) spowodowanym wiotkością ścięgna dolnej powieki. Ten związany z wiekiem problem jest często powiązany z workami pod oczami, które mogą nadawać zmęczony lub smutny wygląd.

Proces starzenia nie jest jedynym czynnikiem, który może powodować zwiotczenie powiek. Inne czynniki mogą obejmować nadmierną ekspozycję na słońce bez wystarczającej ochrony skóry, a także wybory dotyczące stylu życia, takie jak palenie tytoniu lub nadmierne spożycie alkoholu. Choroby dziedziczne, urazy oczu lub paraliż również mogą powodować te problemy.

Ponadto, niektórzy pacjenci, którzy wymagają kantoplastyki, robią to w celu skorygowania wcześniejszej operacji oka, która spowodowała u nich powikłania dolnej powieki. Jest to procedura rewizyjna.

Niewielka liczba pacjentów chce poddać się kantoplastyce, aby uzyskać bardziej migdałowy wygląd.

Wskazówki po zabiegu

Ból, zasinienie i obrzęk są powszechne po operacji oka, ale powinny ustąpić w ciągu 7-10 dni. Na początku należy trzymać głowę uniesioną i jak najwięcej odpoczywać. Pacjenci powinni unikać ćwiczeń, pocierania okolic oczu lub nakładania makijażu przez tydzień.

W niektórych przypadkach pacjenci mogą zauważyć zmiany w widzeniu, ale powinny one być tylko tymczasowe, a normalne widzenie powróci bez interwencji medycznej.

Pacjentom zaleca się jak najmniejsze korzystanie z oczu po operacji, na przykład poprzez unikanie wpatrywania się w telefon, czytania lub oglądania telewizji. Soczewki kontaktowe nie powinny być noszone przez kilka tygodni po operacji.

Pełna rekonwalescencja po kantoplastyce trwa zwykle od 2 do 4 tygodni. W tym okresie niezwykle ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami pooperacyjnymi tunezyjskiego chirurga i uczęszczać na wszystkie zaplanowane wizyty kontrolne.

Dobrzy chirurdzy zadbają o to, by blizna była mniej widoczna i ukryta pod naturalną bruzdą oka.

Czy kantoplastyka jest odpowiednią procedurą dla mnie?

Zasadniczo pacjenci z opadającymi, obwisłymi lub opuchniętymi dolnymi powiekami są dobrymi kandydatami do tego typu zabiegu, szczególnie jeśli są zaniepokojeni obecnym wyglądem i kształtem oka.

Nie ma jednak jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o chirurgię powiek, a to, co wielu pacjentów uważa za potrzebne, niekoniecznie jest dla nich odpowiednim rodzajem operacji.

W związku z tym podczas wstępnej konsultacji lekarz powinien dokładnie przeanalizować funkcję, napięcie, wiotkość i położenie dolnej powieki każdego pacjenta, a także ogólną strukturę twarzy. Zwykle przeprowadza tę analizę podczas konsultacji z pacjentami, którzy chcą poddać się blepharoplastyce i może zasugerować potrzebę jednoczesnego zawieszenia kaniuli. W niektórych przypadkach może zalecić zupełnie inny rodzaj zabiegu, który byłby bardziej odpowiedni do rozwiązania obaw pacjenta.

Ważne jest, aby operacja ta została przeprowadzona wyłącznie przez doświadczonego i wysoko wykwalifikowanego chirurga okulistę, ponieważ wyniki złej operacji mogą być bardzo trudne do skorygowania.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laura

Mam na imię Laura. Pracuję jako pisarz medyczny i naukowy od 2004 roku. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie posiadam rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie pisania, tłumaczenia i redagowania szerokiej gamy dokumentów, w tym artykułów naukowych i medycznych oraz materiałów konferencyjnych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️