Zmniejszenie żołądka w Turcji

cena redukcji żołądka stambuł 1
Napisany przez Maria

Zmniejszenie żołądka w Turcji jest jednym z najczęstszych rodzajów chirurgii bariatrycznej łączącej procedury restrykcyjne i malabsorpcyjne.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat zmniejszenia żołądka w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Sommaire
 [Voir]

  Jaka jest cena operacji zmniejszenia żołądka w Turcji?

  Średni koszt operacji zmniejszenia żołądka w Stambule wynosi €4,600. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 3,000 euro do 6,200 euro.

  ProceduraCena Turcja
  Zmniejszenie żołądka4600 €

  Co to jest zmniejszenie żołądka?

  Zmniejszenie żołądka w Turcji jest jednym z najczęstszych rodzajów chirurgii bariatrycznej łączącej procedury restrykcyjne i malabsorpcyjne.

  Technicznie rzecz biorąc, podczas tego zabiegu tworzony jest mały woreczek w celu zmniejszenia żołądka, a pewien odcinek jelita cienkiego jest podnoszony i łączony z tym małym woreczkiem. W przeciwieństwie do rękawowej resekcji żołądka, pozostała część żołądka nie jest usuwana.

  Jedzenie nie dostaje się jednak do pozostałej części żołądka, podczas gdy sok żołądkowy i enzymy są nadal wytwarzane w tej części, aby pomóc w trawieniu i wchłanianiu pokarmu.

  W rezultacie pacjenci po bypassie żołądka tracą na wadze, ponieważ jedzą mniej, a spożycie kalorii jest ograniczone ze względu na zmniejszony rozmiar żołądka, podczas gdy wchłanianie wysokokalorycznych składników odżywczych jest również zmniejszone ze względu na bezpośrednie połączenie między pozostałym woreczkiem a jelitem cienkim. Procedura ta może zatem pomóc w utracie wagi poprzez dwa różne mechanizmy.

  Zobacz także: Chirurgia bariatryczna w Turcji

  Operacja zmniejszenia żołądka w Turcji jest wykonywana laparoskopowo i nie wiąże się z głębokimi nacięciami skóry i związanym z tym bólem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio godzinę.

  Przeprowadzana jest pełna kontrola przedoperacyjna, a pacjent jest również konsultowany przez wielu specjalistów, w tym pulmonologów, anestezjologów, psychiatrów i endokrynologów. Pacjenci przechodzą test szczelności w drugiej dobie pooperacyjnej i mogą opuścić szpital w trzeciej dobie pooperacyjnej.

  Rodzaje operacji zmniejszenia żołądka

  Istnieją dwa rodzaje operacji zmniejszenia żołądka: rękawowa i Mini Bypass. Rękaw jest operacją redukcji proksymalnej, zarówno restrykcyjnej, jak i absorpcyjnej (kalorii).

  Pacjent, którego żołądek został zmniejszony w wyniku operacji rękawowej, może być najedzony bez uczucia głodu, jedząc mniejsze porcje.

  Operacja pomostowania żołądka zmniejsza również szybkość wchłaniania pokarmu. Po operacji poziom hormonu apetytu zwanego greliną spada, a apetyt pacjenta jest znacznie zmniejszony.

  Zobacz także: Balon żołądkowy w Turcji

  Chociaż mini bypass żołądka jest prostszy do wykonania, metoda ta powoduje wyciek żółci i enzymów trzustkowych z jelita cienkiego do przełyku, co czasami prowadzi do poważnych stanów zapalnych i owrzodzeń w pozostałym żołądku i przełyku. Jeśli dojdzie do wycieku do jamy brzusznej, te żrące płyny mogą spowodować poważne komplikacje.

  Dlaczego warto poddać się zabiegowi zmniejszenia żołądka?

  Z zabiegu zmniejszenia żołądka w Turcji mogą skorzystać osoby, które wielokrotnie próbowały schudnąć za pomocą diety, mają nadwagę zagrażającą ich zdrowiu, są w wieku od 18 do 65 lat, mają wskaźnik masy ciała wynoszący 40 kg/m² lub więcej lub wskaźnik masy ciała od 35 do 40 kg/m² i mają choroby współistniejące związane z otyłością, w tym insulinooporność, bezdech senny, choroby serca lub problemy ze stawami.

  Ponadto zabieg ten może być wykonywany jako operacja rewizyjna u osób, które przeszły już rękawową resekcję żołądka, opaskę żołądkową lub plikację żołądka i które przybrały na wadze po operacji.

  Zalety zmniejszenia żołądka w Turcji

  Redukcja żołądka w Stambule to doskonały sposób na osiągnięcie długoterminowej kontroli wagi poprzez zmniejszenie apetytu i umożliwienie spożywania małych porcji jedzenia. Większości pacjentów udaje się schudnąć i utrzymać nadwagę przez długi czas.

  Utrata masy ciała pomaga trwale wyeliminować choroby współistniejące związane z otyłością, w szczególności cukrzycę typu 2. Wskaźniki zadowolenia pacjentów po operacji są wysokie zarówno pod względem efektów psychologicznych, jak i fizycznych.

  W dniu operacji podaje się wstrzykiwany antykoagulant, a pacjenci noszą pończochy uciskowe (pończochy przeciwżylakowe), aby zmniejszyć ryzyko zatorowości. Pacjenci muszą nosić pończochy uciskowe i otrzymywać zastrzyki przeciwzakrzepowe w domu przez kolejne 10 dni po wypisaniu ze szpitala.

  Krwawienie jest najczęstszym powikłaniem zabiegu. Monitorowanie drenu ułatwia zaobserwowanie ewentualnego krwawienia. Oznaki i objawy krwawienia obejmują zmęczenie, zawroty głowy i niskie ciśnienie krwi. Leczenie krwotoku polega na transfuzji krwi, w zależności od stopnia krwawienia, a powikłanie to można łatwo przezwyciężyć.

  Śmiertelność i ryzyko związane z operacją ominięcia żołądka

  Podobnie jak w przypadku wszystkich operacji, w chirurgii otyłości, w której operacje są wykonywane na żołądku i jelitach, może wystąpić stan zapalny w jamie brzusznej z powodu uszkodzeń poniesionych podczas operacji i niezdolności do odpowiedniego gojenia szwów.

  Bypass żołądka jest operacją wykonywaną w pełnym wymiarze godzin i różni się technicznie od innych operacji żołądka. Wybierając lekarzy specjalizujących się w ominięciu żołądka, należy zwrócić uwagę na to, czy ich zespół zatrudnia dietetyków i psychologów, którzy zajmą się Państwa psychiką po operacji bariatrycznej.

  Należy również zapytać, czy szpitale przeprowadzające operacje są w pełni wyposażone i czy ich zespoły mają wystarczające doświadczenie w tym zakresie. W przypadku zabiegów rewizyjnych po pierwotnej operacji bariatrycznej odsetek przetok może sięgać nawet 20%.

  Obszary krytyczne dla nieszczelności to najwyższy punkt (89%) linii staplera zlokalizowany w połączeniu przełykowo-żołądkowym oraz połączenia między kolejnymi wkładami. Nieszczelności pooperacyjne są klasyfikowane jako ostre, późne, bardzo późne i przewlekłe.

  Ile kilogramów można stracić dzięki zmniejszeniu żołądka?

  Bypass żołądka jest jedną z najskuteczniejszych operacji odchudzających spośród wszystkich operacji otyłości. Osoba, która przeszła tę operację, zaczyna tracić na wadze na określonym poziomie dzień po operacji i kontynuuje wzrost w kolejnych dniach.

  Oczekuje się, że po operacji pomostowania żołądka nadwaga zostanie utracona o około 75-80% w ciągu półtora roku. Należy jednak zauważyć, że w związku z przywróceniem nawyków żywieniowych przez okres około 1,5 do 2 lat, może nastąpić powrót do około 10-15% podanej wagi.

  Co jeść po zmniejszeniu żołądka?

  Po pomostowaniu żołądka pacjenci przechodzą test szczelności w drugim dniu po operacji i wprowadzana jest 15-dniowa dieta płynna. Po okresie diety płynnej stosuje się dietę opartą na puree, a następnie dodaje się pokarmy stałe. Okresy diety zostaną Państwu dokładnie wyjaśnione przez dietetyka.

  Wyniki zmniejszenia żołądka

  Po zakończeniu operacji i zakończeniu procesu ostrożnego odżywiania, zaczynają być widoczne pierwsze wyniki operacji. Pierwsze zaobserwowane rezultaty dotyczą raczej apetytu niż wagi. Ponieważ objętość żołądka jest o dziewięćdziesiąt pięć procent mniejsza niż normalnie, możliwe jest nasycenie się jednym lub dwoma posiłkami.

  Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

  Na żądanie i
  bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

  100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

  Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

  O autorze

  Maria

  Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

  ‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️