Septoplastyka w Turcji

septoplastyka cena Turcja 1
Napisany przez Émilie

Septoplastyka w Turcji w Stambule to operacja, podczas której Państwa przegroda nosowa jest prostowana, aby umożliwić lepszą cyrkulację powietrza w nosie.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat septoplastyki w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena septoplastyki w Turcji

Średnia cena septoplastyki w Stambule w Turcji wynosi €2,500, przy minimalnej cenie €2,000 i maksymalnej cenie €3,000.

ProceduraCena w Turcji
Septoplastyka2500 €

Co to jest septoplastyka?

Septoplastyka to operacja, podczas której koryguje się przegrodę nosową, aby umożliwić lepszą cyrkulację powietrza w nosie. Przegroda to pionowa ściana oddzielająca jamę nosową od nosa. Jeśli przegroda nosowa jest niecentryczna, skręcona lub przesunięta na jedną stronę nosa, jest to stan znany jako skrzywienie przegrody nosowej i może utrudniać oddychanie.

Operacja ta jest jedynym sposobem skorygowania skrzywienia przegrody nosowej. Jednak septoplastyka może być również wykonywana w celu leczenia długotrwałego zapalenia zatok, usuwania polipów nosa lub leczenia innych schorzeń blokujących drogi oddechowe nosa. Czasami chirurdzy zalecają również tę operację, aby zatrzymać krwawienia z nosa i nawracający ból twarzy.

Operacja septoplastyki w Turcji

Odchylenie przegrody nosowej jest powszechne, ale gdy jest zbyt wyraźne, może blokować jedną stronę nosa i ograniczać przepływ powietrza. Może również przyczyniać się do powstawania strupów lub krwawienia. Jeśli ma Pan/Pani trudności z oddychaniem przez nos, które znacząco wpływają na Pana/Pani życie, warto rozważyć turecką septoplastykę w Stambule.

Przed zabiegiem lekarz omówi szczegóły operacji i poprosi Pana/Panią o poddanie się pewnym rutynowym badaniom, takim jak badanie krwi, elektrokardiogram lub prześwietlenie rentgenowskie. Proszę nie zapomnieć o poinformowaniu lekarza, jeśli ma Pan/Pani jakiekolwiek alergie. Aby przygotować się do operacji, konieczne może być odstawienie niektórych leków na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko nadmiernego krwawienia: aspiryny, ibuprofenu i innych leków przeciwzakrzepowych.

Septoplastyka może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Jeśli jest Pan/Pani operowany/a w znieczuleniu miejscowym, nie wolno Panu/Pani nic jeść ani pić po północy w przeddzień operacji. Niejedzenie i niepicie zapobiegnie wymiotom i zakrztuszeniu się, jeśli środek znieczulający wywoła mdłości podczas operacji.

Chirurg rozpocznie operację od wykonania nacięcia po jednej stronie nosa, aby uzyskać dostęp do przegrody nosowej. Następnie podniesie błonę śluzową pokrywającą chrząstkę i kość. Następnie zmieni kształt chrząstki i kości, aby ustawić odchyloną przegrodę w prawidłowej pozycji. Wszelkie dodatkowe kawałki kości lub chrząstki, które tworzą bariery, zostaną usunięte. Następnie zostanie zmieniona pozycja błony śluzowej. Może Pan/Pani potrzebować szwów, aby utrzymać przegrodę i błonę na miejscu. Elastyczne silikonowe szyny są czasami umieszczane wewnątrz nozdrzy w celu wsparcia przegrody. Cała procedura trwa od 30 do 90 minut.

Minimalny czas pobytu w Turcji

Septoplastyka w Turcji jest zabiegiem ambulatoryjnym, co oznacza, że prawdopodobnie wróci Pan/Pani do domu tego samego dnia co operacja, po ustąpieniu znieczulenia, chyba że wystąpią poważne komplikacje. Należy jednak pozostać w Turcji przez 3 do 4 dni w celu wstępnej rekonwalescencji i kontroli kontrolnych. Jeśli chirurg umieści szyny w nosie, zostaną one usunięte w ciągu siedmiu dni. Może Pan/Pani wrócić do domu, gdy chirurg wyrazi na to zgodę, pod warunkiem, że nie wystąpią żadne komplikacje.

Czas rekonwalescencji

Przez kilka godzin po operacji może Pan/Pani odczuwać senność i ból. Chirurg przepisze Panu/Pani jednak leki łagodzące ból. Po wyjściu ze szpitala może wystąpić przekrwienie i krwawienie, ale objawy te powinny ustąpić w ciągu dwóch tygodni.

Okres rekonwalescencji różni się w zależności od osoby. Ogólnie rzecz biorąc, powinien Pan/Pani być w stanie wrócić do pracy w ciągu kilku dni, ale należy odczekać co najmniej trzy tygodnie przed wznowieniem normalnej aktywności. Należy również ograniczyć aktywność fizyczną, taką jak ćwiczenia, przez kilka tygodni, aby zminimalizować obrzęk i przyspieszyć gojenie, ponieważ forsowna aktywność fizyczna może zwiększyć ciśnienie krwi i spowodować krwawienie.

Działania pooperacyjne

Lekarz udzieli Panu/Pani instrukcji dotyczących opieki pooperacyjnej, których należy przestrzegać. Rana na nosie zagoi się dość szybko, a oddychanie poprawi się wkrótce po operacji. W celu szybszego powrotu do zdrowia może być konieczne uniesienie głowy w nocy, aby zmniejszyć obrzęk, noszenie koszuli zapinanej na guziki, aby nie trzeba było ciągnąć za ubranie i nie wydmuchiwanie nosa przez co najmniej dwa lub trzy dni po operacji. Proszę unikać picia alkoholu, palenia tytoniu, wczesnego powrotu do pracy, forsownych ćwiczeń i przebywania w miejscach, w których ludzie palą lub kaszlą.

Wskaźnik powodzenia

Wskaźnik powodzenia septoplastyki jest wysoki, a do 85% osób zauważa znaczną poprawę niedrożności nosa po operacji.

Jednak niektóre osoby będą wymagały drugiej operacji, jeśli nie będą zadowolone z wyników. Septoplastyka jest zabiegiem o bardzo niskim ryzyku, ale należy być świadomym możliwych powikłań i skutków ubocznych, które mogą obejmować:

  • Krwawienie w niewielkich ilościach jest powszechne, ale w rzadkich przypadkach może wystąpić nadmierne krwawienie.
  • Po septoplastyce może dojść do zakażenia, ponieważ nos nie jest sterylnym środowiskiem.
  • Zespół wstrząsu toksycznego to bardzo rzadka infekcja, która może zagrażać życiu.
  • Perforacja przegrody to niewielki otwór, który może czasami powstać w przegrodzie podczas lub po operacji.
  • Jest to wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego i występuje niezwykle rzadko.

Inne zagrożenia obejmują blizny, zmiany kształtu nosa, przebarwienia nosa, osłabienie węchu, drętwienie zębów lub nosa oraz utrzymujące się objawy. Oprócz postępowania zgodnie z instrukcjami chirurga, mogą Państwo zmniejszyć ryzyko poprzez częste mycie rąk i utrzymywanie nosa w czystości.

Alternatywy dla septoplastyki w Turcji

Chociaż większość schorzeń związanych ze skrzywieniem przegrody nosowej można leczyć tylko za pomocą septoplastyki, istnieją niechirurgiczne metody leczenia innych niedrożności nosa, które pomogą Państwu łatwiej oddychać. Jeśli niedrożność nosa jest spowodowana alergią, można przyjmować leki przeciwhistaminowe przepisane przez lekarza lub dostępne bez recepty. Jeśli cierpi Pan/Pani na infekcję bakteryjną, lekarz może przepisać antybiotyki, które pomogą udrożnić drogi oddechowe nosa.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️