Wtórna plastyka nosa w Hiszpanii

wtórna plastyka nosa kobieta hiszpania 1
Napisany przez Émilie

Hiszpania jest jednym z wiodących miejsc docelowych dla pacjentów poszukujących chirurgii plastycznej. Procedury takie jak wtórna plastyka nosa są powszechne. Operacja ta jest wykonywana, gdy pierwsza plastyka nosa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

NajlepszaKlinika.com informuje o wtórnej plastyce nosa w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów plastycznych. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje wtórna plastyka nosa w Hiszpanii?

Koszt wtórnej plastyki nosa w Hiszpanii wynosi €3,700. W zależności od Państwa potrzeb, koszt pobytu medycznego all-inclusive może wahać się od €3,500 do €6,700.

Rynoplastyka3500 €
Wtórna plastyka nosa3700 €
Etniczna plastyka nosa4300 €
Ultradźwiękowa plastyka nosa4500 €

Ten artykuł zawiera wszystkie informacje, które muszą Państwo wiedzieć na temat wtórnej plastyki nosa w Hiszpanii.

Definicja wtórnej plastyki nosa

Rynoplastyka wtórna jest również znana jako rynoplastyka rewizyjna. Jej celem jest naprawa wad i niedoskonałości pierwszej plastyki nosa. Operacja ta nie tylko koryguje niedogodności estetyczne, ale także rozwiązuje problemy wynikające z poprzedniej nieudanej operacji, takie jak problemy z oddychaniem.

Wtórna plastyka nosa jest bardziej złożoną operacją niż pierwotna plastyka nosa w Hiszpanii. Stosowane techniki są bardziej zaawansowane, ponieważ naprawiają strukturę chrząstki nosa, w szczególności poprzez przeszczepy chrząstki.

Może również zmienić kształt nozdrzy. Obecność tkanki bliznowatej i wyniki pierwszej operacji modyfikują wygląd struktur, na których chirurg interweniuje, aby zmienić estetyczny wygląd nosa i przywrócić wszystkie jego funkcje.

Wtórna plastyka nosa: dla kogo?

Wtórna plastyka nosa jest przeznaczona dla mężczyzn i kobiet, którzy przeszli już plastykę nosa, ale nie byli zadowoleni. Może być konieczna w wielu przypadkach, w szczególności w obecności następujących problemów:

 • Niedrożność dróg oddechowych;
 • Dyskomfort fizyczny;
 • Asymetria;
 • Zapadnięcie się chrząstki lub kości w nosie;
 • Niewystarczająca lub nadmierna redukcja nosa;
 • Nieudane modelowanie;
 • Nieestetyczny czubek nosa;
 • Pogrubienie tkanki bliznowatej.

Pacjenci, którzy uważają, że ich czubek nosa jest zbyt opadający, zbyt podniesiony, zbyt gruby lub zbyt cienki, mogą również rozważyć wtórną plastykę nosa. To samo dotyczy pacjentów z pozostałym garbem lub zauważających nieregularności lub odchylenia grzbietunosa.

We wszystkich przypadkach od pierwotnej plastyki nosa musi upłynąć co najmniej dwanaście miesięcy.

Procedura wtórnej plastyki nosa

Wstępna konsultacja umożliwi chirurgowiprzeanalizowanie nosa pacjenta i przedstawienie możliwych operacji. Ta pierwsza wizyta ma kluczowe znaczenie. Dokonane wybory muszą być starannie przemyślane i dostosowane do leczonego nosa oraz problemów napotykanych przez pacjenta.

Na tę konsultację wskazane jest przyniesienie raportów z poprzednich operacji nosa i wszelkich badań przeprowadzonych od tego czasu. Lekarz będzie wówczas w stanie ocenić, jakie naprawy należy przeprowadzić.

Istnieją 2 możliwe techniki wtórnej plastyki nosa:

 • Otwarta plastyka nosa polega na podniesieniu skóry nosa. Można ją wykorzystać do zmiany kształtu nosa za pomocą przeszczepów chrząstki lub implantu.
 • Zamknięta plastyka nosa jest wykonywana przez małe nacięcia w nozdrzach. Pozwala ona na dokonanie mniejszych korekt

Wybrana technika będzie zatem zależeć od oczekiwań pacjenta poddawanego rhinoplastyce wtórnej.

Operacja wykonywana jest w kilku etapach:

 • Podniesienie otoczki skórnej nosa;
 • Wycięcie nadmiaru tkanki bliznowatej;
 • Ocena struktury nosa w celu wyboru procedur do przeprowadzenia. Chirurg musi dostosować swoją strategię do ustaleń, szczególnie jeśli napotka uszkodzoną chrząstkę lub przegrodę nosową;
 • Usunięcie chrząstki wymaganej do naprawy. Można to zrobić z przegrody nosowej, ale także z chrząstki małżowin usznych lub z chrząstki kostnej;
 • Rekonstrukcja grzbietu nosa, w szczególności poprzez usunięcie nadmiaru i odtworzenie chrząstki;
 • Rekonstrukcja czubka nosa, w razie potrzeby przeszczep chrząstki;
 • Wykończenie w celu zmiany położenia nozdrzy, jeśli to konieczne, lub wygładzenia grzbietu nosa;
 • Zamknięcie błony śluzowej nosa przy użyciu szwów wchłanialnych;
 • Umieszczenie aparatu ortodontycznego i knota w każdym nozdrzu.

Operacja wtórnej plastyki nosa trwa średnio od 3 do 5 godzin. W większości przypadków wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

Środki ostrożności, które należy podjąć po operacji

Podobnie jak po konwencjonalnej korekcji nosa, po korekcji nosa zakładana jest szyna w celu unieruchomienia nosa. Do nozdrzy wkłada się również knoty, aby ograniczyć obrzęk i krwawienie. Są one usuwane następnego dnia po operacji. Gips jest usuwany tydzień lub dziesięć dni później.

Pacjenci mogą powrócić do codziennych czynności następnego dnia po operacji. Po zdjęciu opatrunku gipsowego mogą oni zazwyczaj wznowić wykonywanie czynności zawodowych. Z drugiej strony, aktywność sportowa będzie musiała poczekać do miesiąca po operacji.

Po operacji nos i otaczające go tkanki są opuchnięte. Opuchnięte są również policzki, oczy i usta. Mogą Państwo mieć wrażenie, że nos jest zatkany. Opuchlizna zacznie się zmniejszać dwa tygodnie po operacji. Następnie stan zapalny nosa zacznie ustępować przez trzy do sześciu miesięcy.

Proces ten może trwać nieco dłużej w przypadku rhinoplastyki otwartej. Ogólnie rzecz biorąc, efekty operacji są odczuwalne dłużej niż w przypadku pierwotnej plastyki nosa.

Ostateczny rezultat wtórnej plastyki nosa jest zatem widoczny po kilku miesiącach. Nos będzie miał wtedy czas na opróżnienie się i dopracowanie do ostatecznego kształtu. Konsultacja kontrolna przeprowadzana jest po roku. Mogą być wówczas wymagane dodatkowe poprawki.

Ile kosztuje wtórna plastyka nosa w Hiszpanii?

Koszt operacji w Hiszpanii jest niższy i wynosi średnio 3 700 EUR. Cena wtórnej plastyki nosa różni się w zależności od charakteru operacji i jej złożoności. Całkowita korekta nosa będzie oczywiście kosztować więcej niż drobna zmiana.

W niektórych przypadkach wtórna plastyka nosa może być objęta ubezpieczeniem zdrowotnym. Dzieje się tak w przypadku, gdy jest ona zalecana w celach funkcjonalnych.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc w przeprowadzeniu udanej operacji po niższych kosztach.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️