Zapłodnienie in vitro w Turcji

cena zapłodnienia in vitro e16166019275 1
Napisany przez Manuella

IVF (zapłodnienie in vitro) to technika wspomaganego rozrodu stosowana w Turcji w leczeniu niepłodności poprzez zapłodnienie poza organizmem kobiety i przeniesienie jednego lub więcej zarodków do macicy.

NajlepszaKlinika.com informuje o zapłodnieniu in vitro w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje zapłodnienie in vitro w Turcji?

Średni koszt zapłodnienia in vitro w Turcji w Stambule wynosi €2,200. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2,000 euro do 2,700 euro.

ProceduraCena w Turcji
Zapłodnienie in vitro2200 €

Trudności z zajściem w ciążę skłaniają wiele par do skorzystania z procedury MAP (Medically Assisted Reproduction), aby spełnić swoje pragnienie posiadania dziecka. Zaporowe ceny w Europie i stale rosnące opóźnienia skłaniają przyszłych rodziców do poszukiwania szybszych i bardziej dostępnych rozwiązań.

Obecnie IVF w Turcji (zapłodnienie in vitro) jest preferowaną opcją dzięki swoim niezaprzeczalnym zaletom.

Czym jest zapłodnienie in vitro?

Zapłodnienie in vitro (IVF) jest stosowane w leczeniu niepłodności w Turcji. Jest to technologia pomocnicza, która umożliwia niepłodnym parom zostanie rodzicami zdrowego dziecka. Tureckie kliniki IVF są znane na całym świecie z nienagannej obsługi i wysokiego standardu leczenia niepłodności.

Dlaczego warto wybrać IVF w Turcji?

Istnieje wiele powodów:

  • Tureccy lekarze pracują w nowoczesnych placówkach, a wskaźnik skuteczności wynosi do 75%;
  • W Turcji działa ponad 140 klinik IVF, w szczególności w Stambule, Ankarze, Izmirze i Antalyi;
  • Kliniki te są wyposażone w najnowszą technologię i spełniają normy bezpieczeństwa i higieny pracy. Posiadają certyfikat ISO 9001 i akredytację JCI (Joint Commission International);
  • Szybki czas realizacji. Kilka tygodni w porównaniu do średnio półtora roku w Europie;
  • Formalności administracyjne są proste, ponieważ są takie same jak w przypadku turystów;
  • Koszt zapłodnienia in vitro w Turcji jest o 60% niższy niż w Europie.

Wskaźnik powodzenia zapłodnienia in vitro w Turcji

Wskaźnik powodzenia naturalnej prokreacji wynosi 25% dla młodej pary w wieku od 20 do 30 lat. Średni wskaźnik powodzenia zapłodnienia in vitro w Europie jest niższy i wynosi 20,3% na próbę.

W Turcji wskaźnik sukcesu wynosi :

  • 40-50% dla par poniżej 40 roku życia, wzrastając do 65%, a nawet 71% dla kobiet poniżej 35 roku życia;
  • 25-30% dla par powyżej 40 roku życia, wzrastając do 54% dla kobiet w wieku od 40 do 45 lat.

Którą metodę zapłodnienia in vitro w Turcji wybrać?

Istnieją różne procedury MAP. Do lekarza należy wybór metody odpowiedniej dla Państwa, w oparciu o kryteria wiekowe i wyniki badań oceniających przyczyny niepłodności pary.

Dla kogo przeznaczone jest zapłodnienie in vitro?

Zapłodnienie in vitro w Turcji jest wysoce skuteczną medyczną odpowiedzią na problemy z niepłodnością u kobiet w wieku powyżej 40 lat i/lub z pewnymi cechami: zmniejszoną funkcjonalnością jajników, uszkodzonymi lub zablokowanymi jajowodami, mięśniakami macicy, polipami macicy itp. Zapłodnienie in vitro może być również stosowane w celu zrekompensowania słabej lub niewystarczającej liczby plemników ojca.

Podobnie jak w innych krajach, IVF w Turcji – i wszystkie inne procedury MAP – są przeprowadzane przez multidyscyplinarny zespół lekarzy, w tym ginekologa, psychologa, embriologa, specjalistów biomedycznych i oczywiście zespół pielęgniarek i opiekunów.

Pojęcie IVF

“In vitro” to po łacinie “w szkle”, co oznacza “w probówce” do zapłodnienia. Dlatego też pierwsze narodziny po zapłodnieniu in vitro były uważane za “dzieci z probówki”. Koncepcja polega na odtworzeniu w laboratorium procesu zapłodnienia “in vivo”, czyli “w żywym organizmie”.

Aby zwiększyć szanse powodzenia, lekarz pobiera kilka żeńskich gamet – komórek jajowych – po leczeniu hormonalnym. Leczenie to, mające na celu stymulację jajników, zwiększa produkcję oocytów. W tym samym czasie, gdy nadejdzie odpowiedni moment, przyszły ojciec pobiera swoje plemniki (męskie gamety) poprzez masturbację na terenie kliniki.

Komórki jajowe są umieszczane w inkubatorze zwanym szalką Petriego, w otoczeniu około 100 000 plemników. Środowisko to odtwarza naturalne warunki temperaturowe, a także obecność i ciśnienie tlenu i dwutlenku węgla. Do monitorowania interakcji między gametami i ich rozwoju wykorzystywana jest kamera.

Po upływie doby lekarze identyfikują, które komórki jajowe zostały zapłodnione. Pozostają one w inkubatorze przez 2 do 5 dni, a następnie zostają wszczepione do macicy, gdy embriolog uzna, że nadszedł odpowiedni czas.

Proszę przeczytać nasz raport specjalny: IVF PGD z wyborem płci dziecka w Turcji

Inne metody medycznie wspomaganej prokreacji

Ponieważ medycyna turecka znajduje się w czołówce badań naukowych, w Turcji możliwe są wszystkie rodzaje procedur MAP.

Intracytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika – ICSI

Intracytoplazmatyczna iniekcja plemników jest szczególnie odpowiednia dla ojców cierpiących na niewystarczającą produkcję plemników i/lub ograniczoną ruchliwość.

Wstrzyknięcie odbywa się pod mikroskopem o dużej mocy. Embriolog odtwarza naturalną penetrację plemnika do cytoplazmy otaczającej chromosomy komórki jajowej. Aby to zrobić, musi przejść przez komórki pęcherzykowe, zona pellucida, a następnie błonę plazmatyczną chroniącą komórkę jajową. Męska gameta jest wybierana spośród najlepszych elementów, aby zwiększyć szanse powodzenia.

Powiększona iniekcja plemników – IMSI

Powiększona iniekcja plemników znana jest również pod nazwą Scored Intra Cytoplasmic Sperm Injection (SICSI). Ta najnowsza metoda MAP jest nawet bardziej skuteczna niż ICSI w przypadku ojców cierpiących na poważne uszkodzenia nasienia. Wykorzystuje tę samą zasadę, ale z jeszcze potężniejszym mikroskopem, umożliwiając jeszcze dokładniejszą selekcję plemników.

W szczególności IMSI można wykorzystać do wykluczenia plemników z wakuolami na główce. Te małe kratery są w rzeczywistości oznaką nadmiernie pofragmentowanego DNA, co ogranicza żywotność zarodka.

Inseminacja domaciczna – IUI

Inseminacja domaciczna nie przechodzi przez etap zapłodnienia in vitro, ale jest wstrzykiwana bezpośrednio do macicy. Plemniki są wybierane i wstrzykiwane w idealnym momencie do zapłodnienia.

Technika ta jest skierowana głównie do kobiet poniżej 35 roku życia, ponieważ wskaźnik sukcesu spada do mniej niż 12% po osiągnięciu tego wieku.

Jak przeprowadza się zapłodnienie in vitro w Turcji?

Zapłodnienie in vitro w Turcji odbywa się w kilku etapach.

1 – Testy poprzedzające zapłodnienie in vitro w Turcji

Pierwszym zadaniem lekarzy jest zidentyfikowanie przyczyn niepłodności w celu określenia najbardziej odpowiedniej metody MAP. W zależności od wyników różnych testów, lekarz może przepisać leki oprócz określonej diety.

Test oceny nasienia

Test oceny nasienia służy do ustalenia, czy plemniki ojca są odpowiedzialne za uniemożliwienie kobiecie zajścia w ciążę. Testy mają na celu ocenę gęstości i ruchliwości plemników.

Test progesteronu

Progesteron jest hormonem niezbędnym do prawidłowego przebiegu ciąży. Test sprawdza, czy jest on produkowany w drugiej połowie cyklu miesiączkowego po owulacji.

Test na prolaktynę

Prolaktyna jest hormonem niezbędnym do produkcji mleka. Jeśli jednak występuje w nadmiarze, może zakłócać rozwój płodu.

Test rezerwy jajnikowej

Test rezerwy jajnikowej polega na pobraniu próbki krwi i analizie hormonów w celu oceny liczby komórek jajowych produkowanych przez jajniki.

Test drożności jajowodów

Test drożności jajowodów koncentruje się na drożności jajowodów, badanej podczas badania ultrasonograficznego.

Badania przesiewowe w kierunku chorób zakaźnych

Wreszcie, badania przesiewowe w kierunku różnych chorób zakaźnych są niezbędne, aby uniknąć powikłań zarówno dla matki, jak i dziecka. Obejmują one badania przesiewowe w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B, różyczki, chlamydii, ospy wietrznej i HIV.

2 – Stymulacja jajników

Stymulacja jajników pomaga narządom produkować kilka komórek jajowych zamiast jednej. Leczenie należy stosować od początku cyklu miesiączkowego do momentu punkcji komórek jajowych.

3 – Punkcja komórek jajowych

Oocyty są nakłuwane 36 godzin po wstrzyknięciu hormonów GnRH lub hCG, w momencie owulacji. Zabieg przeprowadzany jest przez pochwę pod kontrolą USG i trwa średnio piętnaście minut.

Ginekolog pobiera płyn pęcherzykowy i przekazuje go biologowi, który pobiera oocyty przed umieszczeniem ich w inkubatorze.

4 – Inseminacja

Plemniki są umieszczane w inkubatorze. W przypadku ICSI lub IMSI tylko jedna męska gameta jest wprowadzana bezpośrednio do komórki jajowej.

5 – Transfer zarodka

Po 2 do 5 dniach embriolog pobiera zarodki uzyskane w wyniku zapłodnienia in vitro. Liczba przeniesionych zarodków zależy od decyzji rodziców i nie może przekraczać trzech. Zarodki, które nie zostały wszczepione, mogą zostać zamrożone lub zeszklone i przechowywane w ciekłym azocie w temperaturze -196°C. Rodzice mogą rozważyć ponowny transfer w przypadku niepowodzenia lub nowej ciąży.

6 – Ciąża

Ciąża powraca do normalnego przebiegu. W ciągu dwóch tygodni od transferu zarodka, jeden lub więcej zarodków wykluje się i wejdzie do błony śluzowej macicy. Następnie wykonuje się badanie krwi, aby potwierdzić, że proces zakończył się sukcesem.

Następnie kobiecie w ciąży przepisuje się leczenie trwające do ósmego tygodnia ciąży. Przez cały okres ciąży przyszła matka będzie poddawana badaniom krwi i USG, aby upewnić się, że płód rozwija się prawidłowo.

Jeśli ciąża zakończy się niepowodzeniem, leczenie hormonalne zostanie przerwane. Do ginekologa należy ustalenie daty nowej implantacji przy użyciu zamrożonych lub witryfikowanych zarodków nadliczbowych.


Jeśli ma Pani trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc Pani w pomyślnym przeprowadzeniu zabiegu po obniżonych kosztach.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️