Abdominoplastyka z liposukcją lub bez w Turcji

cena abdominoplastyka z liposukcją lub bez Turcja tanio 1
Napisany przez Manuella

W Turcji abdominoplastyka ma na celu skorygowanie nieestetycznego wyglądu ściany brzucha i przywrócenie jędrności i płaskości brzucha. Czy lepiej z liposukcją czy bez?

NajlepszaKlinika.com informuje o abdominoplastyce z lub bez liposukcji w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych tureckich chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Jaka jest cena abdominoplastyki z liposukcją i bez liposukcji w Turcji?

Abdominoplastyka z liposukcją w Turcji kosztuje 2,500 euro. Abdominoplastyka bez liposukcji kosztuje 1800 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1800 do 2500 euro.

ProceduraCena Turcja
Abdominoplastyka z liposukcją2200 €
Abdominoplastyka bez liposukcji1800 €

Co to jest abdominoplastyka z liposukcją lub bez?

Abdominoplastyka jest jednym z najbardziej złożonych zabiegów chirurgii plastycznej, jakie można wykonać w Turcji. Ma na celu skorygowanie nieestetycznego wyglądu ściany brzucha oraz przywrócenie jędrności i płaskości brzucha.

Zabieg może znacząco zmienić ogólny wygląd ciała pacjenta, gdy jest wykonywany w połączeniu z innymi zabiegami chirurgii plastycznej, takimi jak liposukcja.

Tradycyjna technika plastyki brzucha w Stambule ma na celu poprawę wyglądu brzucha poprzez wzmocnienie luźnych mięśni brzucha i usunięcie nadmiaru skóry z podbrzusza. Jeśli jednak pacjent ma również nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu i bokach, wyniki tradycyjnej abdominoplastyki mogą nie być tak dobre, jak oczekiwano.

Dlatego ważne jest, aby wybrać certyfikowanego chirurga plastycznego, który może poprowadzić Państwa przez proces wyboru procedury lub kombinacji procedur, które najlepiej pasują do konkretnego przypadku.

W tym artykule omówimy szczegóły abdominoplastyki i wyniki uzyskane podczas jej wykonywania z liposukcją lub bez niej.

Zdjęcia przed i po zabiegu

Kim są najlepsi kandydaci do abdominoplastyki?

Różne kategorie pacjentów mogą być dobrymi kandydatami do zabiegu. W zdecydowanej większości przypadków są to kobiety, które przeszły jedną lub więcej ciąż i które nie były w stanie odzyskać jędrnego, pięknego wyglądu ściany brzucha po porodzie, pomimo powrotu do normalnej wagi.

Mogą one mieć rozstępy na brzuchu, szczególnie w dolnej części, mięśnie ściany brzucha mogą być luźne i rozciągnięte, a także może występować obwisła skóra na brzuchu.

Stan, który wpływa na mięśnie brzucha i tworzy podciśnienie, nazywa się diastasis recti i występuje w czasie ciąży z powodu rosnącego rozmiaru macicy. Diastasis recti nie można rozwiązać za pomocą ćwiczeń lub diety, a chirurgia plastyczna jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, aby przywrócić brzuchowi piękny wygląd.

W przeciwnym razie luźne mięśnie brzucha mogą tworzyć wystający brzuch, który nie wygląda płasko i jędrnie. Ćwiczenia fizyczne nie tylko nie poprawią tego stanu, ale mogą go nawet uwydatnić i uczynić bardziej widocznym.

Inną ważną kategorią pacjentów, którzy są dobrymi kandydatami do abdominoplastyki, są osoby, które przeszły znaczną utratę wagi, często po operacji bariatrycznej. Nadmiar skóry może być dość znaczny u tych pacjentów, z fałdami skóry, które mogą częściowo lub całkowicie pokrywać obszar nadłonowy.

Pacjentami tymi mogą być zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy chcą poprawić wygląd brzucha i przedefiniować swój ogólny wygląd po utracie wagi.

Pacjenci, którzy borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu i którzy stracili elastyczność skóry z powodu starzenia się, są również dobrymi kandydatami do plastyki brzucha.

Plastyka brzucha bez liposukcji

W jaki sposób wykonuje się plastykę brzucha bez liposukcji? Chirurg plastyczny wykonuje nacięcie w okolicy nadłonowej. Długość nacięcia zależy bezpośrednio od ilości nadmiaru tkanki skórnej do usunięcia. Skóra i tkanka podskórna są oddzielane od mięśni, a nadmiar skóry jest chirurgicznie usuwany.

W razie potrzeby rozluźnione mięśnie brzucha są zszywane w celu skorygowania diastasis recti. Jeśli występuje przepuklina pępkowa, zostanie ona również skorygowana. Operacja może trwać do dwóch godzin, w zależności od złożoności każdego przypadku.

Ten rodzaj abdominoplastyki jest zalecany dla pacjentów o normalnej wadze i bez nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu lub bokach.

Po tradycyjnej plastyce brzucha efekty estetyczne będą dotyczyć tylko przedniej części ciała, a pacjent będzie miał płaski, jędrny brzuch. Jednak wyniki tradycyjnej abdominoplastyki mogą być mniej imponujące w przypadku pacjentów z nagromadzeniem tłuszczu w linii środkowej.

Plastyka brzucha z liposukcją

Liposukcja brzucha w Turcji jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Bezpiecznie i znacząco modeluje sylwetkę, usuwając zlokalizowane kieszenie tłuszczu, które są uparte i trudne do usunięcia za pomocą ćwiczeń i diety.

Liposukcja jest często zalecana pacjentom poddawanym operacji plastyki brzucha po znacznej utracie wagi lub operacji bariatrycznej, ponieważ w większości przypadków warstwa tłuszczu musi zostać zredukowana, aby poprawić wygląd brzucha.

Liposukcja jest również zalecana dla pacjentów, którzy mają złogi tłuszczu na bokach. Jeśli liposukcja nie zostanie przeprowadzona na bokach, ciało po operacji będzie miało kwadratowy kształt. Brzuch będzie płaski i jędrny, ale z powodu złogów tłuszczu po bokach pacjent nie będzie miał pięknych krągłości i dobrej sylwetki.

Gdy abdominoplastyka jest wykonywana przy użyciu liposukcji, chirurg plastyczny najpierw zajmuje się obszarami z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a dopiero potem usuwa nadmiar skóry w dolnej części brzucha.

Na brzuchu i bokach wykonuje się niewielkie nacięcia, nie większe niż 3 do 4 mm. Kaniula do liposukcji jest wprowadzana przez nacięcia, a chirurg plastyczny zaczyna poruszać kaniulą w przód i w tył, aby usunąć tłuszcz. Po usunięciu i upłynnieniu tłuszcz jest odsysany za pomocą medycznego urządzenia próżniowego.

Liposukcja jest wykonywana do momentu uzyskania symetrycznego i estetycznego rezultatu oraz znacznego zmniejszenia warstwy tłuszczu i zmiany kształtu boków. Po zakończeniu tego pierwszego etapu chirurg plastyczny może przejść do klasycznej techniki plastyki brzucha w celu usunięcia nadmiaru tkanki skórnej.

Plastyka brzucha: Z liposukcją czy bez?

Jest to pytanie, które otrzymuję od wielu pacjentów i na które łatwo jest odpowiedzieć, gdy pacjent weźmie udział w konsultacji przedoperacyjnej i przejdzie badanie fizykalne. Jednocześnie trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, jeśli nie widział Pan pacjenta. Innymi słowy, aby zrozumieć, która procedura będzie dla Państwa najlepsza, należy udać się do chirurga plastycznego na konsultację. Proszę pamiętać, że każdy pacjent jest inny, każdy kształt ciała ma swoją własną charakterystykę i mamy tendencję do odkładania tłuszczu zgodnie z naszą morfologią.

W przypadku plastyki brzucha liposukcja jest często wykonywana na powłokach brzusznych i bokach, ale nierzadko pacjenci proszą również o liposukcję ud.

Proszę omówić swoje obawy estetyczne z chirurgiem plastycznym podczas konsultacji i wziąć pod uwagę jego zalecenia przed zaplanowaniem operacji.

Podsumowanie

Operacja plastyki brzucha w Stambule to złożony zabieg, który może przynieść spektakularne rezultaty, pod warunkiem, że ma Pani odpowiednie wskazania medyczne. Doświadczony, certyfikowany chirurg plastyczny będzie wiedział, która procedura pomoże Państwu osiągnąć swoje cele.

Istnieją różne kategorie pacjentów, którzy chcą lub potrzebują plastyki brzucha. Tradycyjna plastyka brzucha, wykonywana samodzielnie, jest dobrą opcją dla pacjentów, którzy mają luźne mięśnie brzucha i luźną skórę w dolnej części brzucha, ale nie mają dużej ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu lub bokach.

Gdy pacjent ma luźną skórę, słabe mięśnie, a także nadmiar tłuszczu na ścianie brzucha i bokach ciała, chirurg plastyczny może zalecić plastykę brzucha z liposukcją, aby osiągnąć lepsze wyniki. Liposukcja zmniejszy grubość warstwy tłuszczu, dzięki czemu brzuch stanie się płaski i jędrny, a talia mniejsza.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️