Cena botoksu żołądkowego w Tunezji

cena botox gastrique tunisie pas chere 1
Napisany przez Laura

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o botoksie żołądkowym w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące skutecznego botoksu żołądka w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o botoksie żołądkowym w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Cena botoksu żołądkowego w Tunezji

Średni koszt botoksu żołądkowego w Tunezji wynosi 1 300 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1100 € do 1500 €.

ProceduraCena Tunezja
Botoks żołądka1300 €

Co to jest botox żołądkowy?

Botox żołądkowy w Tune zji to zabieg endoskopowy oraz skuteczny i łatwy sposób na utratę wagi. Celem botoxu żołądkowego jest zmniejszenie skutków ruchów żołądka, tak aby połknięty pokarm nie był miażdżony w środku i pozostawał w żołądku dłużej niż zwykle, powodując uczucie pełności w żołądku. W ten sposób mogą Państwo jeść mniej niż zwykle. Minimalna oczekiwana utrata masy ciała wynosi około 5 kg, ale może sięgać nawet 20 kg. Jednak średnia utrata masy ciała, jaką obserwujemy u pacjentów, wynosi 10 kg.

Korzyści płynące ze stosowania botoksu żołądkowego

Pacjenci, którzy nie są w stanie samodzielnie schudnąć, którzy chcą pozbyć się nadwagi i którzy nie spełniają odpowiednich kryteriów operacji otyłości, mogą skorzystać z zalet odchudzania poprzez wstrzyknięcie botoksu żołądkowego. Ponieważ botox żołądkowy jest wykonywany endoskopowo, nie ma żadnych trwałych zmian w żołądku lub układzie trawiennym, a w przeciwieństwie do innych operacji zmniejszenia żołądka, nie ma ryzyka powikłań pooperacyjnych. Botoks żołądkowy można zastosować w krótkim czasie, a pacjenci nie muszą pozostawać w szpitalu po zabiegu. Po przeprowadzeniu niezbędnych kontroli pacjenci mogą wrócić do domu.

Kto może skorzystać z botoksu żołądkowego?

Botox żołądkowy w Tunezji może być stosowany u każdego, kto chce schudnąć. Procedura ta nie jest operacją otyłości. Istnieją jednak pewne kryteria dla pacjentów, które można zastosować. Jeśli rozważa Pan/Pani operację botoksu żołądka i spełnia Pan/Pani te kryteria, może Pan/Pani poddać się temu zabiegowi:

  • Jeśli nie byli Państwo w stanie prawidłowo schudnąć za pomocą diety i sportu.
  • Wskaźnik masy ciała pacjentów, którzy mają być leczeni botoksem żołądka, musi wynosić mniej niż 40. Innymi słowy, zabieg ten stosuje się u osób z BMI między 27 a 35, które mają od 10 do 20 kilogramów nadwagi i nie mogą schudnąć za pomocą diety i ćwiczeń.

Ponieważ botox żołądkowy nie przyniesie korzyści pacjentom z BMI powyżej 40, nie zalecamy botoxu żołądkowego dla tych pacjentów.

Czy botox żołądkowy ma skutki uboczne?

Ponieważ stosowanie botoksu żołądkowego jest standardową procedurą endoskopową, nie zgłoszono żadnych znaczących skutków ubocznych. Procedura nie jest jednak odpowiednia dla osób z chorobami mięśni i alergiami na botoks. Ogólnie rzecz biorąc, należy upewnić się, że lekarz szczegółowo poinformuje Państwa o skutkach ubocznych.

Przewodnik krok po kroku dotyczący botoksu żołądkowego

Aby przeprowadzić zabieg botoksu żołądkowego, który trwa około 20 minut, pacjenci muszą najpierw zostać znieczuleni. Po uśpieniu pacjentów toksyna botulinowa jest wstrzykiwana w określone części żołądka metodą endoskopową. Ryzyko powikłań po botoksie żołądkowym, który jest całkowicie bezbolesną metodą leczenia, jest minimalne.

Proces rekonwalescencji

Botoks żołądka nie jest zabiegiem chirurgicznym. Jest to zabieg w pełni endoskopowy i nie wymaga nacięcia. Proces trwa średnio 20 minut. Podczas zabiegu pacjenci są usypiani przez anestezjologa. Nie ma potrzeby pozostawania w szpitalu. Po zabiegu zazwyczaj wystarcza jedna lub dwie godziny obserwacji.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laura

Mam na imię Laura. Pracuję jako pisarz medyczny i naukowy od 2004 roku. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie posiadam rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie pisania, tłumaczenia i redagowania szerokiej gamy dokumentów, w tym artykułów naukowych i medycznych oraz materiałów konferencyjnych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️