Kocie oczy w Turcji

operacja kocich oczu 1
Napisany przez Manuella

Kocie oczy w Turcji to technika chirurgiczna stosowana do podnoszenia zewnętrznych kącików oczu, korygowania opadających powiek i zapewniania dodatkowego wsparcia powiekom.

NajlepszaKlinika.com informuje o kocich oczach w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Cena operacji kocich oczu w Turcji

Średni koszt operacji kocich oczu w Turcji w Stambule wynosi €1,800. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €1,500 do €2,100.

ProceduraCena w Turcji
Kocie oczy1800 €

Co to jest kantoplastyka?

Kocie oczy w Turcji to technika chirurgiczna stosowana do podnoszenia zewnętrznych kącików oczu, korygowania opadających powiek i zapewniania dodatkowego wsparcia powiekom po blefaroplastyce górnej lub dolnej. Kantoplastyka jest idealna do poprawy zmęczonego lub smutnego wyrazu twarzy, przywrócenia pożądanego wyglądu kocich oczu i nadania okolicom oczu bardziej młodzieńczego wyglądu.

Zabieg ten nazywany jest również kantoplastyką boczną, ponieważ ma na celu zmianę kształtu i położenia części oka zwanej kantem bocznym. Kant boczny to górny zewnętrzny kącik oka, gdzie górna i dolna powieka tworzą poziomą literę “v”.

Informacje ogólne
ZnieczulenieMiejscowe
Pobyt w szpitaluNie
Powrót do pracy3-5 dni
Czas trwania operacji1-2 godziny
Minimalny czas pobytu w Stambule3 dni

Kantoplastyka w Stambule może napiąć luźną, obwisłą dolną powiekę oraz zmienić kształt i położenie kantu bocznego. Procedura ta wykorzystuje nacięcie w zewnętrznym kąciku powieki, aby zrekonstruować osłabione lub rozciągnięte ścięgno kantalne, które zakotwicza dolną powiekę, podnosząc zewnętrzne kąciki oczu i poprawiając ich ogólny kształt.

Zobacz także: Cena Fox Eyes w Turcji

Przygotowanie do zabiegu Cat Eyes

 • Pacjenci muszą rzucić palenie na 6 tygodni przed operacją i unikać picia alkoholu na tydzień przed operacją.
 • Pacjenci muszą być w dobrym stanie zdrowia i unikać wszelkich leków i ziołowych suplementów diety przed operacją.
 • Pacjenci powinni upewnić się, że ktoś towarzyszy im podczas operacji, ponieważ otrzymają środek uspokajający i znieczulenie miejscowe i mogą czuć się zmęczeni i senni.
 • Pacjentom zaleca się niejedzenie przez pewien czas przed operacją (chirurg poinformuje o tym pacjentów przed operacją).

Kto jest najlepszym kandydatem?

Kantoplastyka jest odpowiednia dla :

 • Zasadniczo pacjenci z opadającymi, obwisłymi lub opuchniętymi dolnymi powiekami są dobrymi kandydatami do tego typu zabiegu, szczególnie jeśli są zaniepokojeni obecnym wyglądem i kształtem oka.
 • Pacjenci płci męskiej i żeńskiej w wieku powyżej 18 lat
 • Pacjenci cieszący się dobrym zdrowiem psychicznym i fizycznym.

Przeczytaj także: Plastyka powiek w Turcji

Dlaczego wykonywana jest kantoplastyka?

Zabieg ten może być wykonywany w celach estetycznych lub medycznych i może być stosowany w celu uzyskania kształtu migdałowego lub kociego oka lub w celu zmniejszenia efektu opadających powiek (opadanie powiek) lub worków pod oczami, które pojawiają się z wiekiem. Kantoplastyka może być również wykonywana w celu skorygowania nieprawidłowego położenia lub zwiotczenia dolnej powieki spowodowanego urazem lub wcześniejszą operacją powiek (blepharoplastyka).

Jakie są korzyści kantoplastyki?

 • Skorygowanie problemów z powiekami, w szczególności opadania powiek lub zniekształceń spowodowanych urazem, starzeniem się lub chorobą.
 • Napinanie mięśni łączących górną i dolną powiekę (mięśnie w okolicy oczu słabną z wiekiem).
 • Poprawić wyniki wcześniejszych operacji oczu, które nie przyniosły najlepszych rezultatów (na przykład blepharoplastyka rewizyjna w celu skorygowania wcześniejszej operacji dolnej powieki).
 • Korygowanie stanów ektropii lub entropii
 • Lepsza ochrona rogówki i powierzchni oka
 • Zapewnienie wsparcia mięśniom oka i przywrócenie zdolności smarowania kanalików łzowych.

Ryzyko i powikłania

Kantoplastyka to niewielka operacja, która nie wiąże się z żadnym poważnym ryzykiem, ale jak każdy zabieg chirurgiczny, niesie ze sobą pewne ryzyko, w tym następujące:

 • Tymczasowe niewyraźne lub podwójne widzenie
 • Obrzęk
 • Zakażenie

Kantoplastyka i blepharoplastyka: jakie są różnice?

Kantoplastyki nie należy mylić z bardziej znaną blepharoplastyką, która jest innym rodzajem operacji powiek. Blepharoplastyka to zabieg odmładzający, który koncentruje się na usunięciu nadmiaru skóry z dolnej lub górnej części oka, która stała się luźna z wiekiem, bez zmiany kształtu lub wielkości oka.

Podczas operacji kociego oka w Turcji

Kantoplastyka trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin. Przed rozpoczęciem operacji zostanie założona przezroczysta plastikowa osłona, która zakryje oko na czas operacji. Chirurg rozpoczyna od zaznaczenia na górnej powiece miejsc, w których zostaną wykonane nacięcia. Nacięcia o długości około 1 cm zostaną wykonane na górnej powiece, zgodnie z naturalnymi fałdami tego obszaru.

Gdy turecki chirurg dotrze do ścięgna kantalnego, zaciśnie je i przymocuje do błony pokrywającej brzeg oczodołu (okostnej). Jeśli na dolnej powiece znajduje się zbyt dużo nadmiaru skóry lub tłuszczu, chirurg usuwa go, a następnie zamyka nacięcia szwami. Po zakończeniu operacji z oka zostanie zdjęta osłona, a na rany zostanie nałożony opatrunek.

Po zabiegu kantoplastyki

 • Pacjenci są zwykle wypisywani do domu kilka godzin po operacji.
 • Szwy są zwykle usuwane dwa dni po operacji, a większość obrzęków znika w ciągu dwóch tygodni.
 • Pacjenci powinni trzymać głowę uniesioną, śpiąc na około dwóch poduszkach.
 • Zimny kompres można przykładać do oka kilka razy w ciągu dnia.
 • Należy podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby uniknąć urazu oka.
 • Pacjenci nie powinni się schylać ani podnosić ciężkich przedmiotów.
 • Pacjenci muszą stosować i przyjmować krople do oczu, maści i inne leki przepisane przez chirurga.

Pacjenci zazwyczaj wracają do pracy dwa dni po operacji. Jeśli założono Panu/Pani szwy, które nie są wchłanialne, będzie Pan/Pani musiał/musiała wrócić na operację dwa do pięciu dni później w celu ich usunięcia.

Przez pewien czas należy unikać pewnych czynności. Nie chcą Państwo nadwyrężać oczu, ponieważ mogą one ulec podrażnieniu. Proszę więc unikać takich czynności jak czytanie, oglądanie telewizji, korzystanie z komputera lub noszenie soczewek kontaktowych. Należy również unikać schylania się lub uprawiania sportu, ponieważ trzeba trzymać głowę jak najwyżej.

Pełne wyleczenie kocich oczu trwa zwykle od 2 do 4 tygodni.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️