Otoplastyka w Tunezji

otoplastyka tunezja 1
Napisany przez William

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o otoplastyce w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej otoplastyki w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o otoplastyce w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje otoplastyka w Tunezji?

Średni koszt otoplastyki w Tunezji wynosi €1,700. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 3 do 4 godzin. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Ostateczny rezultat jest widoczny w ciągu 7 miesięcy.

ProceduraCena Tunezja
Otoplastyka1700 €

Czy wiedzą Państwo, że? Około 5% populacji ma wystające lub asymetryczne uszy. Podczas gdy w Chinach wada ta jest postrzegana jako oznaka inteligencji, ludzie Zachodu nie podzielają tej opinii.

Otoplastyka, czyli operacja usunięcia odstających uszu, to zabieg stosowany w celu skorygowania nieestetycznego wyglądu uszu, niezależnie od jego pochodzenia. Aby jak najlepiej wykorzystać tę operację, Tunezja jest najlepszym wyborem!

Chirurgie pour recoller les oreilles
Operacja ponownego założenia uszu

Co to jest otoplastyka?

Otoplastyka to stosunkowo powszechna operacja kosmetyczna mająca na celu poprawę wyglądu uszu. Może być wykonywana na jednym lub obu uszach (określana jakojednostronna lub obustronna otoplastyka), niezależnie od tego, czy są one wystające, czy po prostu zniekształcone.

Technika chirurgiczna różni się w zależności od pacjenta, w zależności od wad anatomicznych zaobserwowanych przez chirurga. Ogólnie rzecz biorąc, operacja polega na przebudowie chrząstki w celu poprawy naturalnego kształtu ucha. W niektórych przypadkach konieczne jest również wycięcie chrząstki w celu zmniejszenia rozmiaru uszu.

Korygując w ten sposób anomalie chrząstki ucha, otoplastyka pomaga raz na zawsze przywrócić harmonię twarzy. Pacjenci stopniowo odzyskują pewność siebie, uwalniając się od kompleksów, które mogli nosić ze sobą od dzieciństwa.

Dla kobiet i młodych dziewcząt operacja ta oferuje również nową swobodę w zakresie wyboru fryzury. Wiele z nich ma tendencję do ukrywania wystających uszu za pomocą włosów. Po otoplastyce pacjenci mogą wypróbować nowe fryzury i porzucić swoje kompleksy.

Kto powinien poddać się otoplastyce?

Otoplastyka to operacja dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Problem odstających uszu jest często uciążliwy dla małych dzieci i nastolatków, którzy mogą być narażeni na liczne drwiny.

U dorosłych wada ta może być również przyczyną dyskomfortu psychicznego, a nawet stygmatyzacji społecznej. Dlatego też, aby zaradzić temu problemowi, wiele osób decyduje się na poddanie się operacji plastycznej w Tunezji.

Istnieje kilka rodzajów wad rozwojowych uszu, które mogą wymagać otoplastyki:

  • wada fałdu chrząstki anthelix (znajdującej się w górnej części ucha) ;
  • koślawość małżowiny usznej, charakteryzująca się nadmiernie stromym kątem między małżowiną uszną a czaszką;
  • przerost konchy (chrząstki centralnej), która wysuwa ucho do przodu;
  • wysunięcie płatka ucha.
Illustration sur l'otoplastie
Ilustracja otoplastyki

Niezależnie od rodzaju stwierdzonej wady rozwojowej, otoplastyka skoryguje problem, aby przywrócić ogólną harmonię między uszami a twarzą.

W przypadku dzieci zaleca się odczekanie, aż uszy wystarczająco urosną, co zwykle ma miejsce w wieku około 6 lub 7 lat.

Ile kosztuje otoplastyka w Tunezji?

Operacja w Tunezji kosztuje od 1 400 do 1 900 euro, co obejmuje honorarium chirurga, koszty znieczulenia i konsultacji, a także koszty zakwaterowania.

Dla porównania, cena operacji otoplastyki w Europie wynosi średnio około 4000 euro. Decydując się na wyjazd do Tunezji, zaoszczędzą Państwo około 50%.

Poszczególne etapy operacji

Wizyta przedoperacyjna

Przed każdą operacją chirurgiczną musi Pan/Pani odbyć konsultację przedoperacyjną z chirurgiem.

Podczas tej wizyty chirurg przeprowadzi pełne badanie Państwa uszu i wykona zdjęcia w celu określenia wad anatomicznych, które mają zostać skorygowane. Następnie chirurg wyjaśni, w jaki sposób zostanie przeprowadzona operacja i poinformuje Państwa o skutkach ubocznych.

Photo avant après de l'otoplastie
Otoplastyka przed i po zdjęciu

Oprócz chirurga spotkają się Państwo również z anestezjologiem, który wspólnie z Państwem zdecyduje o rodzaju znieczulenia najlepiej dostosowanym do Państwa sytuacji. Podczas gdy dorośli często korzystają z prostego znieczulenia miejscowego, u dzieci dość często stosuje się znieczulenie ogólne.

Operacja

Dzień przed i rano w dniu operacji należy wziąć przedoperacyjny prysznic z użyciem mydła antyseptycznego Betadine. Następnie należy osuszyć się czystym ręcznikiem i założyć czyste ubranie.

Otoplastyka jest stosunkowo szybką operacją (trwa od 30 do 60 minut) i jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, więc po południu może Pan/Pani wrócić prosto do domu.

Na początku operacji chirurg wykonuje nacięcie z tyłu ucha, a następnie usuwa cienki pasek skóry, aby uzyskać dostęp do chrząstki. Celem operacji jest następnie przebudowa chrz ąstki w celu skorygowania wad rozwojowych, przy jednoczesnym odtworzeniu naturalnych konturów ucha.

Po zmianie położenia małżowiny usznej i sprawdzeniu harmonii twarzy, chirurg ostatecznie zszywa ucho wchłanialną nicią i owija je bandażem Velpeau.

Schéma d'illustration sur l'otoplastie
Ilustracja przedstawiająca otoplastykę

Postępowanie pooperacyjne

Otoplastyka jest stosunkowo bezbolesną operacją. Państwa lekarz może jednak przepisać środki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Po 2 lub 3 dniach opatrunek zostanie zastąpiony opaską na ucho, którą będą Państwo musieli nosić w nocy przez 1 lub 2 miesiące. W przypadku dzieci często zaleca się noszenie go również w ciągu dnia.

Jeśli nosi Pan/Pani okulary, będzie Pan/Pani mógł/mogła je ponownie założyć około 48 godzin po operacji, a mycie szamponem będzie dozwolone od następnego dnia. Na koniec zaleca się ograniczenie aktywności sportowej przez co najmniej miesiąc.

Ostateczny rezultat otoplastyki jest zazwyczaj widoczny od 1 do 3 miesięcy po operacji. Uszy mają wtedy bardzo naturalny wygląd, a blizny są praktycznie niewyczuwalne.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator może bezpłatnie pomóc Państwu w pomyślnym przeprowadzeniu operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

William

Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️