Pełny lifting twarzy w Turcji

pełny lifting twarzy cena 1
Napisany przez Laura

Lifting twarzy w Turcji w Stambule to rodzaj operacji plastycznej, która ma na celu odmłodzenie wyglądu poprzez odmłodzenie skóry.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat pełnej operacji liftingu twarzy w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena pełnego liftingu twarzy w Turcji

Średni koszt pełnego liftingu twarzy w Turcji w Stambule wynosi €2,200. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2,000 euro do 2,400 euro.

ProceduraCena w Turcji
Pełny lifting twarzy2200 €

Co to jest pełny lifting twarzy?

Wiele nowoczesnych zabiegów przeciwstarzeniowych zapewnia pacjentom jedynie tymczasową poprawę oznak starzenia się skóry. Przedwczesne pojawienie się oznak starzenia na twarzy zależy od takich czynników, jak ciągły stres, brak snu i odpoczynku, niedobory witamin, niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia i stosowanie kosmetyków niskiej jakości.

Wszystkie te czynniki mogą być ceną przedwczesnego starzenia się skóry twarzy. Pacjentom po 30 roku życia coraz trudniej jest zachować młody wygląd.

Postępujący rozwój zmarszczek i fałdów nosowo-gardłowych, niewyraźne kontury twarzy i opadanie tkanek miękkich twarzy stają się nieodwracalne. Z czasem specjalne produkty i techniki kosmetyczne nie są już w stanie osiągnąć znaczącego efektu odmłodzenia bez operacji.

Lifting twarzy to zawsze współpraca między pacjentem a lekarzem. Musi opierać się na zaufaniu, cierpliwości i pewności siebie. Aby osiągnąć pożądany rezultat po operacji, należy wyjaśnić jak najwięcej informacji na temat wszystkich etapów liftingu twarzy i okresu pooperacyjnego po kosmetycznej operacji plastycznej w Turcji.

Należy starać się zrozumieć zalecenia specjalistów, które odpowiadają rodzajowi operacji i Państwa sytuacji klinicznej. Słuchanie rad lekarza da Państwu poczucie wewnętrznego komfortu i satysfakcji z rezultatu na wiele lat.

Wskazania i przeciwwskazania do pełnego liftingu twarzy w Turcji

Estetyczna chirurgia plastyczna lub lifting twarzy to operacja napinająca twarz i korygująca owal twarzy, której wspólnym celem jest odmłodzenie. Poprawia wygląd i kondycję twarzy pacjenta.

Jedną z najskuteczniejszych opcji odmładzania jest lifting twarzy. Chirurgia tkanek miękkich twarzy i szyi w Turcji została po raz pierwszy wykonana na początku XX wieku.

Obecnie lifting twarzy w Stambule jest jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej zapobiegających starzeniu się. Z biegiem czasu opracowano nowe rodzaje liftingu twarzy, w tym zabiegi niechirurgiczne (nieinwazyjne).

Lifting twarzy w Turcji to profesjonalnie wykonana operacja z gwarantowanymi wynikami przywracającymi atrakcyjność. Biorąc pod uwagę częstotliwość operacji plastycznych w Stambule, koszt zabiegu będzie dla Państwa miłym zaskoczeniem.

Wskazania do operacji liftingu twarzy w tureckich szpitalach:

 • Utrata elastyczności, obwisła skóra twarzy
 • Obecność zmarszczek i fałd
 • Oznaki starzenia się skóry twarzy i szyi
 • Niewyraźne kontury twarzy
 • Obecność drugiego podbródka i wąsów
 • Ptoza i zwiotczenie policzków, powiek, czoła itp.
 • Opadanie powiek lub kącików ust

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu twarzy w tureckich szpitalach:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Zapalenie skóry twarzy
 • Poważna patologia narządów wewnętrznych
 • Ostre choroby przewlekłe
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego
 • Cukrzyca
 • Nowotwory i guzy łagodne

Rodzaje liftingu twarzy

Obecnie istnieje kilka różnych technik chirurgicznej korekcji twarzy, z których każda ma swoje zalety: lifting okrężny, lifting SMAS, lifting endoskopowy, lifting laserowy i lifting dolnej części twarzy.

Okrężny lifting twarzy

Ten rodzaj liftingu twarzy ma na celu skuteczne wyeliminowanie wszelkich oznak starzenia się skóry. Okrężny lifting twarzy wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu liftingu twarzy chirurg wykonuje nacięcia w skórze przed i za uszami, a także wzdłuż linii włosów. Następnym krokiem jest naciągnięcie skóry i usunięcie jej nadmiaru.

Chirurg zszywa wszystkie nacięcia skóry i usuwa szwy dwa tygodnie po operacji (długość tego okresu może się różnić w zależności od stanu pacjenta). Blizny po nacięciach są ledwo widoczne po około 20 dniach.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek nieprzewidziane komplikacje, znikną one całkowicie w ciągu 6 miesięcy. Niemniej jednak warto wspomnieć, że nieprofesjonalne podejście do wyboru szpitali może kosztować pacjenta jego piękno.

Zobacz także: Lifting ud w Turcji

Specyfika i czas trwania fazy rehabilitacji

Rekonwalescencja po liftingu twarzy trwa kilka tygodni. Maksymalne rezultaty operacji można oszacować sześć miesięcy później. Przez pierwsze kilka dni pacjent musi nosić specjalny bandaż uciskowy, który zapewnia ochronę przed infekcją, szybkie gojenie się tkanek i adaptację do nowego kształtu twarzy.

Zwykłą reakcją organizmu po operacji liftingu twarzy w Turcji jest powstawanie obrzęku i zaczerwienienia skóry. Ucisk po operacji pomoże ograniczyć te procesy. Aby zmniejszyć ból, zalecane będą odpowiednie leki.

Będzie Pani/Pan również musiała/musiał

 • Ograniczyć aktywność fizyczną, taką jak podnoszenie ciężarów
 • Unikać złych nawyków, zwłaszcza palenia tytoniu
 • Unikać spacerów w bezpośrednim świetle słonecznym i wizyt w solarium.

Kontaktując się z dobrą kliniką w Stambule z kompetentnym lekarzem i przestrzegając wszystkich zaleceń w okresie pooperacyjnym, ryzyko wystąpienia powikłań jest minimalne. W innych przypadkach może wystąpić infekcja, znaczne krwiaki, asymetria twarzy, zmniejszona wrażliwość skóry itp.

Aby uniknąć powikłań po operacji w Turcji, może być konieczne podanie antybiotyków, leczenie ran, wykonanie drenażu w celu usunięcia płynów, a nawet powtórzenie pełnej operacji liftingu twarzy w Turcji.

Opracowaliśmy i wdrożyliśmy kompletny program liftingu twarzy z maksymalnym bezpieczeństwem chirurgicznym w Stambule, aby pacjenci nie doświadczyli żadnych komplikacji.

Koszt programu leczenia liftingu twarzy obejmuje również koszt usług tłumaczeniowych, koszty transferu oraz, w razie potrzeby, zakwaterowanie dla pacjentów i osoby towarzyszącej. Pacjenci muszą dbać o siebie w okresie rehabilitacji po operacji i upewnić się, że przestrzegają wszystkich zaleceń lekarza.

Możliwe powikłania operacji chirurgii plastycznej

Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań pooperacyjnych w chirurgii plastycznej nie jest tak niskie, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Przed udaniem się do szpitala w Turcji pacjent podpisuje dokument (dokument świadomej zgody), w którym stwierdza się, że istnieje ryzyko powikłań po liftingu twarzy:

 • Martwica skóry może wystąpić w obszarach, w których po liftingu tkanki są najbardziej przerzedzone.
 • Ropienie rany pooperacyjnej jest spowodowane słabym utrzymaniem szwów.
 • Blizny przerostowe mogą być bolesne przez długi czas z powodu złej konfiguracji fałdów skórnych.
 • Plamy starcze często pojawiają się u osób o cienkiej, wrażliwej skórze. Zwykle znikają one po roku bez dalszego leczenia.
 • Zdeformowane kontury twarzy mogą być wynikiem błędu chirurga.
 • Tymczasowa utrata włosów w obszarze blizny, przy czym nowe włosy zaczynają rosnąć po 3 do 4 miesiącach.

Co do zasady, wielu powikłań po liftingu twarzy można z powodzeniem uniknąć. W tym celu należy zwrócić się do głównych szpitali w Turcji, które konsekwentnie osiągają doskonałe wyniki, mają międzynarodowy standard i zatrudniają kompetentnych specjalistów.

Problemy, które można skutecznie rozwiązać za pomocą blepharoplastyki

Operacja powiek w Turcji może być wykonywana w tym samym czasie, co inne zabiegi przeciwstarzeniowe, takie jak zabiegi laserowe lub lifting twarzy. Chirurgia powiek w Turcji to radykalna metoda odmładzania. Jeśli stan skóry wokół oczu jest zadowalający (zmiany związane z wiekiem nie są znaczące), można zastosować bardziej oszczędne techniki.

Istnieją alternatywy dla blepharoplastyki:

 • Zastrzyki z botoksu
 • Masaż z drenażem limfatycznym
 • Laserowe odnawianie powierzchni
 • Zastosowanie niewidocznych silikonowych podkładek, które podnoszą górną powiekę

Musi Pani zrozumieć, że efekt ten będzie tymczasowy, a po jego osiągnięciu zawsze konieczna będzie operacja powiek.

Wskazania do zabiegu liftingu szyi

Dla wielu osób kremy, maseczki, masaże i zabiegi kosmetyczne są wystarczające do utrzymania elastyczności skóry szyi.

Lifting szyi jest zazwyczaj konieczny w następujących przypadkach:

 • Wyraźne zmarszczki i fałdy poprzeczne w tym obszarze
 • Obwisła skóra szyi
 • Nadmiar tłuszczu na podbródku i pod nim
 • Osłabienie głównego mięśnia (platysma)
 • Osłabienie skóry i tworzenie się “worka” w okolicy szyi i podbródka

Lifting szyi w Turcji jest jedną z głównych operacji przeciwstarzeniowych. Ponieważ szyja jest odpowiedzialna za tworzenie owalu twarzy, lifting szyi w Turcji pozwala pacjentom wyglądać młodziej niż w ich wieku i zachować pewność siebie.

Rodzaje liftingu brwi w Turcji

Czoło zajmuje jedną trzecią twarzy. Od niego w znacznym stopniu zależy wygląd drugiej jednej trzeciej twarzy. Gładkie czoło z uniesionymi łukami brwiowymi sprawia, że wiele lat znika, otwiera oczy kobiety i nadaje jej twarzy przyjazny wygląd. Efekt ten można osiągnąć metodami chirurgicznymi i kosmetycznymi.

Endoskopowy lifting brwi w Turcji

Endoskopowy lifting brwi jest wykonywany przy użyciu pięciu małych nacięć (o długości od 4 do 5 cm) w skórze głowy. Służą one do zaciśnięcia brwi i ustawienia ich w pożądanej pozycji. Mięśnie odpowiedzialne za powstawanie poziomych zmarszczek na czole mogą zostać wycięte. Operacja trwa do 4 godzin. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, w warunkach szpitalnych. Krótki okres rekonwalescencji, minimalne powikłania i widoczny efekt sprawiają, że endoskopia jest popularna zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laura

Mam na imię Laura. Pracuję jako pisarz medyczny i naukowy od 2004 roku. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie posiadam rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie pisania, tłumaczenia i redagowania szerokiej gamy dokumentów, w tym artykułów naukowych i medycznych oraz materiałów konferencyjnych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️