Przeszczep dziąseł w Tunezji

cena przeszczepu dziąseł tunezja tanio 1
Napisany przez William

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o przeszczepach dziąseł w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanego przeszczepu dziąseł w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o przeszczepie dziąseł w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych tunezyjskich chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza specjalisty.

Sommaire
 [Voir]

  Cena przeszczepu dziąsła w Tunezji

  Średni koszt przeszczepu dziąsła w Tunezji w Tunisie wynosi €670. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 540 euro do 800 euro.

  ProceduraCena Tunezja
  Przeszczep dziąsła 670 €

  Co to jest przeszczep dziąseł?

  Jeśli recesja dziąseł wpływa na Państwa zdrowie lub wygląd, może być zalecana procedura zwana przeszczepem dziąseł. Chociaż może to brzmieć przerażająco, różne procedury przeszczepu dziąseł są rutynowo wykonywane przez periodontologów (specjalistów od tkanki dziąseł) i niektórych dentystów ogólnych, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie w tej dziedzinie.

  Przeszczep dziąseł w Tunezji polega na ostrożnym umieszczeniu niewielkiej ilości nowej tkanki w obszarze, w którym jest jej niewiele lub nie ma jej wcale.

  Procedura ta jest zwykle zalecana w celu zapobiegania dalszej recesji dziąseł lub w celu pokrycia odsłoniętych powierzchni korzeni zębów.

  Tkanka używana w tej procedurze może pochodzić z różnych źródeł, ale zwykle jest pobierana z dachu jamy ustnej, po znieczuleniu obszaru dla Państwa komfortu. Następnie jest ona delikatnie zszywana przy użyciu materiału szewnego, który może być cieńszy niż ludzki włos.

  Po zakończeniu procedury przeszczepu następuje naturalny proces regeneracji Państwa organizmu. W tym czasie nowe naczynia krwionośne rozwijają się w przeszczepie i pomagają mu zintegrować się z otaczającą tkanką.

  Udany przeszczep może zmniejszyć lub wyeliminować problemy, takie jak nadwrażliwość zębów i recesja dziąseł, jednocześnie poprawiając estetykę Państwa uśmiechu.

  Skąd wiadomo, że potrzebny jest przeszczep dziąsła? Często mogą Państwo wyraźnie zobaczyć lub poczuć problem. Odsłonięte korzenie mogą sprawiać, że zęby wyglądają na zbyt “długie” i zwykle są nieco ciemniejsze niż perłowo białe korony.

  Recesja dziąseł to problem, który może nasilać się wraz z wiekiem, co rozpoznajemy, gdy słyszymy wyrażenie “długie zęby”. Potencjalne problemy związane z recesją dziąseł nie są jednak tylko kosmetyczne – mogą one mieć również poważny wpływ na zdrowie jamy ustnej.

  Bliższe spojrzenie na dziąsła

  Wewnątrz jamy ustnej tkanka dziąseł tworzy barierę, która opiera się silnym mechanicznym (i mikrobiologicznym) skutkom jedzenia, żucia i gryzienia. Dziąsła mogą zacząć się cofać lub kurczyć z wielu powodów.

  Pierwszym z nich jest nieskuteczna higiena jamy ustnej: zarówno nieodpowiednie szczotkowanie, które nie usuwa płytki nazębnej, jak i nadmierne szczotkowanie, które powoduje erozję tkanek. Ciała obce w jamie ustnej, które ocierają się o dziąsła, takie jak źle dopasowane protezy ruchome, linguety, a nawet paznokcie, również mogą przyczyniać się do recesji dziąseł.

  Kiedy korzenie zębów tracą ochronę zdrowej tkanki dziąseł, mogą stać się niezwykle wrażliwe na wysokie lub niskie temperatury, powodując ból podczas jedzenia i picia. Co gorsza, brak tkanki dziąseł ułatwia bakteriom wnikanie do korzeni i powodowanie ubytków, a drobne urazy mogą prowadzić do szybkiej recesji dziąseł. W obu przypadkach efektem końcowym może być utrata zęba. Dlatego tak ważne jest właściwe leczenie recesji dziąseł.

  Leczenie recesji dziąseł za pomocą przeszczepów dziąsłowych

  Po dokładnym zbadaniu i ocenie Państwa zębów, dziąseł i ogólnego stanu zdrowia, może zostać zalecona procedura przeszczepu dziąseł.

  Tkanka użyta w tej procedurze może być uzyskana z różnych źródeł: obszaru sąsiadującego z obszarem recesji, podniebienia twardego lub tkanki oddanej przez inną osobę, która została poddana obróbce medycznej, aby można ją było bezpiecznie wykorzystać.

  Istnieje kilka różnych metod przeszczepu. Na przykład, jeśli utracili Państwo tkankę dziąsła w obszarze jamy ustnej, który nie jest bardzo widoczny podczas mówienia lub uśmiechania się, możliwe jest umieszczenie dodatkowej tkanki dziąsła w tym obszarze, aby zapobiec dalszej recesji bez próby całkowitego pokrycia powierzchni korzenia zęba.

  Procedura ta nazywana jest “wolnym przeszczepem dziąsła” (ponieważ tkanka jest oddzielona od dopływu krwi) i trwa około 45 minut. Jest wysoce przewidywalny i ma bardzo wysoki wskaźnik powodzenia. Jeśli celem jest pokrycie powierzchni korzeni, procedura staje się bardziej skomplikowana i trwa dłużej, ale pozostaje wysoce skuteczna.

  Zabiegi przeszczepu w Tunezji są zwykle wykonywane w znieczuleniu miejscowym i są na ogół bezbolesne. Powinien Pan/Pani odczuwać bardzo niewielki dyskomfort po zabiegu, nawet jeśli tkanka została pobrana z podniebienia, ponieważ obszar dawczy jest zwykle pokryty kojącym płynnym materiałem, podobnym do opatrunku.

  Na szczęście wszelki dyskomfort można złagodzić dostępnymi bez recepty lub na receptę lekami przeciwzapalnymi i zwykle jest on krótkotrwały.

  Delikatna dieta (i antybiotyk) może być również zalecana przez około tydzień po zabiegu, aby tkanki mogły się całkowicie zagoić; w przeciwnym razie normalne czynności nie będą ograniczone.

  Proszę dbać o zdrowie dziąseł

  Po przeszczepie dziąseł w Tunezji ważniejsze niż kiedykolwiek jest utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, aby uniknąć problemów z dziąsłami w przyszłości. Państwa reżim powinien obejmować prawidłowe szczotkowanie zębów pastą z fluorem, codzienne nitkowanie zębów, zdrową dietę oraz regularne kontrole stomatologiczne i periodontologiczne. Utrzymanie zdrowych dziąseł jest kluczowym elementem ogólnego zdrowia jamy ustnej i zachowania Państwa uśmiechu.

  Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

  Na żądanie i
  bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

  100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

  Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

  O autorze

  William

  Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

  ‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️