Rekonstrukcja piersi w Turcji

cena rekonstrukcji piersi Turcja 1
Napisany przez Émilie

Rekonstrukcja piersi w Turcji to seria zabiegów chirurgicznych wykonywanych w celu odtworzenia piersi. Rekonstrukcje są zazwyczaj przeprowadzane po usunięciu jednej lub obu piersi w ramach leczenia raka piersi.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat rekonstrukcji piersi w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje rekonstrukcja piersi w Turcji?

Średni koszt rekonstrukcji piersi w Stambule w Turcji wynosi €2,600. W zależności od Pani potrzeb, cena może wahać się od €2,100 do €3,100.

ProceduraCena Turcja
Rekonstrukcja piersi2600 €

Czym jest rekonstrukcja piersi?

Najbardziej oczywistym symbolem “kobiecości” w wizerunku ciała kobiety są piersi, które symbolizują jej tożsamość społeczną i kształtowanie osobowości. Jednak ze względu na najczęstszy rodzaj raka u kobiet, piersi mogą być częściowo lub całkowicie usunięte w zależności od stadium raka.

Rekonstrukcja piersi w Turcji to seria zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w celu odtworzenia piersi. Rekonstrukcje są zazwyczaj przeprowadzane po usunięciu jednej lub obu piersi w ramach leczenia raka piersi.

Chociaż leczenie raka kończy się pomyślnie, deformacje piersi mają znaczący wpływ na psychikę danej osoby.

W ostatnim czasie świadomość na temat raka piersi również gwałtownie wzrosła w społeczeństwie, a zapotrzebowanie na rekonstrukcję piersi gwałtownie wzrosło.

Kiedy można przeprowadzić rekonstrukcję piersi w Turcji?

 • Obecnie te operacje w Stambule w Turcji mogą być przeprowadzane w tym samym czasie, co operacja usunięcia piersi (mastektomia). Tak więc po operacji pacjentka ma nową pierś i jest wolna od stresu psychicznego, który może powodować brak piersi.
 • Należy jednak pamiętać, że rekonstrukcja piersi po mastektomii nie jest prostą operacją. W tym przypadku to lekarze zdecydują, która procedura jest odpowiednia dla danej osoby. Z tego powodu operacja raka piersi i chemioterapia, taka jak radioterapia po zakończeniu leczenia wspomagającego, mogą być przedmiotem rekonstrukcji piersi.

Okres przed operacją

 • Faza przygotowawcza do tej operacji w Turcji jest podobna do wszystkich innych faz przygotowawczych do estetyki piersi.
 • Przed operacją konieczne jest dokładne zbadanie piersi. Lekarz musi zostać szczegółowo poinformowany o wszystkich przeprowadzonych wcześniej procedurach.
 • Niektóre rutynowe badania krwi muszą zostać przeprowadzone przed operacją i sprawdzone przez anestezjologa.
 • Podczas badania anestezjolog może zażądać wykonania pewnych dodatkowych badań, które należy przeprowadzić przed operacją.
 • Operacje rekonstrukcji piersi po raku piersi różnią się w zależności od rodzaju raka i ilości tkanki usuniętej z piersi.

Operacja rekonstrukcji piersi po raku piersi

 • Pierwszą metodą jest usunięcie całej tkanki piersi w przypadku mastektomii, w której usunięto obszar nowotworowy, lub wstrzyknięcie oleju lub wypełniacza w celu wypełnienia pustki powstałej w tym obszarze. Jeśli jednak pierś jest nadal wystarczająco duża po usunięciu tkanki piersi, równowagę można osiągnąć poprzez zminimalizowanie drugiej piersi.
 • W przypadkach, w których usunięto tkankę piersi, ale pozostawiono skórę piersi i końcówkę brodawki sutkowej, piersi można zsynchronizować z protezą zastępczą.
 • Trzecią i najtrudniejszą metodą jest całkowita mastektomia, w której usuwa się tkankę piersi, skórę i brodawkę sutkową. W tym przypadku skóra piersi musi zostać powiększona. W tym celu stosuje się metodę zwaną ekspanderem. Celem jest doprowadzenie skóry do protezy poprzez napompowanie nienaruszonej skóry. Gdy skóra wystarczająco się rozszerzy, ekspander jest usuwany z protezy, a piersi stają się równe.
 • Nadmuchiwane protezy inne niż ekspander mogą być również wszczepiane z protezą napompowaną na drugiej piersi, przy czym proteza pozostaje wewnątrz.

Naprawa brodawki s utkowej w Turcji

Rekonstrukcja brodawki sutkowej i otoczki jest ostatnim krokiem w poprawie wyglądu piersi po mastektomii i poprawie samopoczucia.

Estetyka brodawki sutkowej to drobny zabieg chirurgiczny w Turcji, który można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Pod koniec operacji piersi planowana estetyka brodawki sutkowej może być wykonana z tkanki piersi lub z powiększającej się skóry piersi po usunięciu całej tkanki.

Jednakże, ponieważ naprawa brodawki sutkowej jest wykonywana ze skóry piersi, brodawka sutkowa i otoczka nie będą w poprzednim stanie pigmentacji, będą w kolorze skóry. W tym przypadku, tuż po zakończeniu operacji z operacją końcówki sutka zapewnia całkowitą równość. Rekonstrukcja piersi w Turcji może być wykonywana u prawie wszystkich kobiet, które utraciły pierś z powodu raka.

Planowanie operacji

Rekonstrukcję można rozważyć po zdiagnozowaniu raka. Po dokonaniu oceny operacji i leczenia raka, chirurg plastyczny podejmie decyzję o procesie rekonstrukcji, który jest odpowiedni dla danej osoby podczas badania. Rekonstrukcja piersi po mastektomii poprawi wizerunek danej osoby i pomoże wyeliminować problemy psychologiczne spowodowane mastektomią. Proces rekonstrukcji piersi może być przeprowadzony podczas pobierania piersi, a jeśli nie zostanie uznany za odpowiedni, jest planowany na pewien okres po operacji.

Kontrola pooperacyjna w przypadku rekonstrukcji piersi

 • Bolesny okres pooperacyjny różni się w zależności od techniki chirurgicznej.
 • Tylko operacje z użyciem tłuszczu lub wypełniaczy mogą być przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w bardzo krótkim czasie. Proces ten nie wymaga pobytu w szpitalu, a pacjentka może wrócić do domu tego samego dnia.
 • Pacjent może jednak wymagać pozostania w szpitalu przez 1 do 2 dni, w zależności od stanu protezy. Zostaną założone dreny, aby zapobiec gromadzeniu się krwi podczas operacji. Zostaną one usunięte po 1 do 2 dni pod nadzorem tureckiego chirurga.
 • Rekonstrukcja nie powoduje normalnego czucia w piersiach; jednak z czasem mogą pojawić się pewne odczucia.
 • Większość śladów może z czasem zniknąć. Okres ten może jednak trwać od 1 do 2 lat.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️