Cena zmiany płci w Tunezji

cena zmiany płci tunezja 1
Napisany przez Maria

Kliniki chirurgii zmiany płci (mężczyzny na kobietę) w Tunezji w najlepszej cenie. Proszę znaleźć lekarzy specjalizujących się w chirurgii plastycznej i estetycznej i porównać ceny, koszty i opinie.

NajlepszaKlinika.com informuje o zmianie płci w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena zmiany płci w Tunezji

Średni koszt zmiany płci w Tunezji w Tunisie wynosi 3000 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2800 euro do 3200 euro.

InterwencjaCena Tunezja
Zmiana płci3000 €

Czym jest zmiana płci?

Znana również jako operacja zmiany płci lub zmiana płci w Tunezji, obejmuje zabiegi chirurgiczne niezbędne do zmiany cech płciowych danej osoby z jednej płci na inną. Termin “transseksualista” może być używany w odniesieniu do takiej osoby. Procedura może być stosowana do zmiany osoby z mężczyzny na kobietę lub z kobiety na mężczyznę.

Procedura M na F obejmuje zmianę kształtu męskich narządów płciowych, aby wyglądały i funkcjonowały jak żeńskie narządy płciowe (w tym waginoplastykę), terapię usuwania owłosienia, zastępowanie hormonów, operację feminizacji twarzy i powiększanie piersi.

Leczenie hormonalne rozpoczyna się na rok przed operacją i jest kontynuowane po jej zakończeniu. Estrogeny pomagają zmienić kontury ciała i stymulują wzrost warg sromowych większych. Co najmniej jeden terapeuta będzie musiał ocenić samopoczucie psychiczne pacjentki przed wydaniem zgody na zabieg.

Decyzja o poddaniu się zabiegowi powiększania piersi powinna być świadoma, biorąc pod uwagę ryzyko i potencjalne skutki uboczne. Powinna Pani również mieć realistyczne oczekiwania co do wyników operacji wszczepienia implantów piersi, aby uniknąć rozczarowania. Proszę dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, okresu rekonwalescencji i możliwych powikłań – w razie wątpliwości proszę zapytać lekarza lub chirurga.

Na czym polega operacja zmiany płci (z męskiej na żeńską)?

Z klinicznego punktu widzenia operacja zmiany płci w Tunezji znana jest jako “genitoplastyka”. Ten rodzaj operacji może być przeprowadzony w celu zmiany płci z żeńskiej na męską lub z męskiej na żeńską.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że przed poddaniem się operacji należy najpierw dokonać transformacji. Zmiana płci to długi proces, który wymaga dużej cierpliwości i odporności. Ponadto bardzo pomocne będzie posiadanie solidnego systemu wsparcia, który pomoże przetrwać trudne chwile. Istotne jest również, aby miał Pan terapeutę, który pomoże Panu nie tylko w utrzymaniu dobrego samopoczucia emocjonalnego przed i po zmianie płci, ale będzie Pan również potrzebował listu polecającego od swojego terapeuty przed operacją.

Tranzycja z mężczyzny na kobietę obejmuje penektomię (usunięcie penisa), orchiektomię (usunięcie jąder), waginoplastykę (utworzenie pochwy) i genitoplastykę feminizującą (utworzenie żeńskich narządów płciowych). Podczas operacji otrzyma Pan znieczulenie ogólne.

Powinna Pani rozpocząć leczenie hormonalne na rok przed operacją, aby pomóc zmienić kontury ciała i stymulować wzrost warg sromowych większych. Leczenie hormonalne będzie kontynuowane nawet po operacji zmiany płci.

Do wyboru są popularne techniki zmiany płci MTF, z których dwie to: operacja zmiany płci z przeszczepem skóry – najpopularniejsza procedura SRS, głębokość pochwy może wynosić do 13-15 cm (5-6 cali). Inną jest operacja zmiany płci z przeszczepem okrężnicy – odpowiednia dla osób z mniejszą ilością skóry moszny i tych, którzy wolą nawilżoną pochwę i jest uważana za najdroższą procedurę.

Istnieją inne procedury, którym można się poddać, aby całkowicie zmienić płeć z męskiej na żeńską. Mogą one obejmować implanty piersi, operację feminizacji twarzy (FFS), inną procedurę minimalizującą wygląd jabłka Adama itp. Wszystkie procedury ułatwiające całkowitą zmianę płci różnią się w zależności od indywidualnych potrzeb i oczywiście budżetu.

Warunki wstępne zabiegu

 1. Pacjenci muszą mieć co najmniej 20 lat lub zgodę rodziców/opiekunów prawnych w przypadku osób w wieku od 18 do 20 lat.
 2. Co najmniej 12 miesięcy udanego i ciągłego rzeczywistego doświadczenia jako kobieta.
 3. Co najmniej 12 miesięcy ciągłego leczenia hormonalnego.
 4. Musi skonsultować się z psychiatrą w kraju pochodzenia i w kraju, w którym zostanie przeprowadzona operacja (można to zorganizować w wybranym przez Panią szpitalu w Tunezji).
 5. Musi być fizycznie zdolna do poddania się operacji.

Popularne techniki operacji zmiany płci MTF (SRS)

1. SRS z inwersją skóry prącia

 • Przeznaczona dla pacjentów, którzy nie chcą mieć pochwy do odbycia stosunku płciowego, szczególnie popularna wśród starszych osób transpłciowych. Głębokość wynosi około 2 do 4 cm (1 do 2 cali), a przed operacją wymagane jest usunięcie owłosienia prącia.
 • Operacja: 2,5 godziny
 • Pobyt w szpitalu: 4 noce
 • Czas rekonwalescencji w Tunezji: 3-4 tygodnie

2. SRS z przeszczepem skóry moszny

 • Skóra z moszny jest wykorzystywana do stworzenia pochwy o głębokości do 13-15 cm (5-6 cali), w zależności od jakości i ilości skóry (dodatkowa głębokość jest możliwa przy użyciu skóry z pachwiny). Jest to najpopularniejsza procedura MRS.
 • Operacja: 4 godziny
 • Pobyt w szpitalu: 6 nocy
 • Czas rekonwalescencji w Tunezji: 3-4 tygodnie

3. SRS z użyciem esicy techniką laparoskopową

 • Okrężnica esowata jest wykorzystywana do stworzenia pochwy, umożliwiając większą głębokość niż jest to możliwe w przypadku SRS z przeszczepem skóry moszny. Technika ta jest bardziej odpowiednia dla osób z mniejszą ilością skóry moszny lub dla tych, którzy preferują nawilżoną pochwę, taką jak u biologicznej kobiety. Zdecydowanie najdroższa technika.
 • Operacja: 6 godzin
 • Pobyt w szpitalu: 7 nocy
 • Czas rekonwalescencji w Tunezji: 3-4 tygodnie

Jak długo muszę pozostać w Tunezji po operacji zmiany płci (z męskiej na żeńską)?

Wielu pacjentów woli poddać się operacji za granicą, ponieważ jest to znacznie tańsze, a większość krajów, takich jak Tunezja, ma bardzo wysoki wskaźnik powodzenia w zakresie chirurgii plastycznej i operacji zmiany płci.

Powrót do zdrowia po operacji będzie długim i bolesnym procesem. Będzie również wymagać kilku procedur kontrolnych i stałego monitorowania. W związku z tym będzie Pani musiała pozostać w szpitalu nieco dłużej, aż będzie Pani gotowa do wypisu. Ogólnie rzecz biorąc, proszę zaplanować pobyt w Tunezji przez co najmniej 3 tygodnie po operacji, co da czas na usunięcie szwów i kilka tygodni wizyt kontrolnych u chirurga.

Jaki jest czas rekonwalescencji po operacji zmiany płci (męskiej na żeńską) w Tunezji?

Palenie tytoniu jest zdecydowanie odradzane przed i po operacji. Należy unikać palenia przez co najmniej dwa tygodnie, aby zmniejszyć ryzyko braku gojenia.

Większość osób jest w stanie wrócić do pracy od 4 do 6 tygodni po operacji zmiany płci. Ponadto po 2 miesiącach można powrócić do pracy i forsownych ćwiczeń fizycznych. W okresie rekonwalescencji należy ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących przyjmowania leków.

Jakiego rodzaju opieka jest potrzebna po operacji zmiany płci (męskiej na żeńską) w Tunezji?

Wsparcie społeczne jest bardzo ważne przed i po operacji, zwłaszcza wsparcie ze strony rodziny i bliskich przyjaciół. Przed poddaniem się operacji musi być Pani stabilna społecznie i emocjonalnie. Dlatego potrzebuje Pan odpowiedniego doradztwa, które pomoże Panu w utrzymaniu dobrego samopoczucia emocjonalnego. Musi Pan/Pani przygotować się psychicznie przed, w trakcie i po przejściu operacji, ponieważ może to być bardzo trudne i stresujące.

Ważne są również regularne wizyty kontrolne u miejscowego lekarza w celu monitorowania postępów rekonwalescencji i uniknięcia powikłań.

Jaki jest wskaźnik powodzenia operacji zmiany płci (z męskiej na żeńską) w Tunezji?

Wskaźnik powodzenia operacji zmiany płci jest obecnie bardzo wysoki, biorąc pod uwagę postęp technologiczny i większe doświadczenie chirurgów. Operacja zmiany płci z męskiej na żeńską ma wyższy wskaźnik powodzenia niż operacja zmiany płci z żeńskiej na męską, dlatego też coraz więcej transseksualistów płci męskiej decyduje się na zmianę płci.

Biorąc jednak pod uwagę charakter i złożoność tego typu operacji, należy również zdawać sobie sprawę z jej powikłań. Na przykład, zawsze istnieje ryzyko infekcji, silnego bólu, biorąc pod uwagę inwazyjny charakter operacji oraz możliwość zakrzepów krwi i blizn.

Możliwe skutki uboczne mogą również obejmować zmniejszone odczucia seksualne i orgazm, przetokę (otwór między odbytnicą a pochwą), kurczenie się pochwy i wzrost włosów w pochwie z przeszczepionej tkanki oraz częściowe obumarcie tkanki użytej do stworzenia nowej pochwy.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️