Korona ceramiczna Emax w Turcji

cena korony ceramicznej emax 1
Napisany przez Manuella

Korony dentystyczne to rodzaj protez dentystycznych stosowanych w Turcji, gdy pęknięty lub częściowo złamany ząb nie może zostać odbudowany.

NajlepszaKlinika.com informuje o koronie ceramicznej Emax w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje korona ceramiczna Emax w Turcji?

Średni koszt korony ceramicznej Emax w Stambule w Turcji wynosi 400 €. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 300 euro do 500 euro.

ProceduraCena Turcja
Korona ceramiczna Emax 400 €

Co to jest korona ceramiczna Emax?

Korony dentystyczne to stałe uzupełnienia protetyczne mocowane do dziąseł lub specjalnie przygotowanych (oszlifowanych) implantów. Korona dentystyczna ma anatomiczny kształt prawdziwego zęba i umożliwia przywrócenie funkcji żucia i mówienia.

Rodzaje koron dentystycznych w Turcji

Zakres materiałów i technologii stosowanych w produkcji nowoczesnych koron dentystycznych jest dość szeroki, dlatego poniżej wymieniamy najpopularniejsze opcje.

1 – Korony z litego metalu. Korony z litego metalu są bardzo trwałe. Są doskonałą opcją do przywracania funkcji żucia zębów trzonowych. Wykonane są ze stopu kobaltowo-chromowego, czasami z powłoką z metali szlachetnych i złota.

Korona metalowa jest jedną z najtańszych opcji protetycznych. Główną wadą tego typu koron jest ich słaba estetyka, dlatego nie są one zalecane w przypadku siekaczy i zębów w linii uśmiechu.

2 – Korony cyrkonowe to najnowsze osiągnięcie w branży protetyki stomatologicznej, szeroko stosowane przez specjalistów i chirurgów stomatologicznych w Turcji. Składają się z dwóch elementów: rdzenia z tlenku cyrkonu i zewnętrznej warstwy szkliwa porcelanowego. Taka struktura sprawia, że korona jest bardzo trwała i atrakcyjna.

Aby wykonać koronę, turecki dentysta najpierw tworzy model 3D szczęki pacjenta, a następnie model samej protezy. Korzystając z tych modeli, frezarka rzeźbi wymaganą strukturę z kęsa cyrkonu.

W ten sposób wyklucza się wszelkie możliwe niedokładności w protetyce: korona doskonale odwzorowuje kształt i rozmiar naturalnego zęba oraz stabilnie spoczywa na dziąsłach i samym zębie.

3 – Korony porcelanowe to ortopedyczne, niemetalowe konstrukcje wykonane z prasowanej ceramiki, co czyni je niezwykle trwałymi. Korony porcelanowe są znane z doskonałej estetyki i są niemal identyczne z naturalnym szkliwem, dlatego można je łatwo dopasować nawet do przednich zębów.

4 – Korony E-Max . Skład koron E-Max nie zawiera metalu, ale pod względem trwałości korony te nie ustępują protezom stalowym i są w stanie wytrzymać duże obciążenia związane z żuciem.

Korony E-Max są wykonane z dwukrzemianu litu – w pełni biokompatybilnego, łatwo barwionego materiału, który załamuje i odbija światło tak jak naturalne szkliwo zębów. W rezultacie, nawet w jasnym świetle, niemetaliczna ceramika wygląda bardzo naturalnie.

Korony ceramiczne E-Max mogą zastąpić ponad 60% brakujących lub uszkodzonych zębów. Dzięki tej technologii leczenie stomatologiczne w Turcji może przywrócić jeden lub więcej zębów po kolei. W tym drugim przypadku konieczne będzie zastosowanie mostów protetycznych.

Kiedy potrzebujemy koron dentystycznych?

Korony dentystyczne są rodzajem protezy dentystycznej stosowanej, gdy pękniętego lub częściowo złamanego zęba nie można odbudować mniej inwazyjnymi metodami, takimi jak plombowanie lub stosowanie wypełnień ceramicznych.

Typowe wskazania do zastosowania koron zębowych obejmują zwykle poważne zniszczenie zębów oraz utratę jednego lub więcej zębów (w tym przypadku korona może być zastosowana tylko wtedy, gdy zęby nadal mają korzenie). Korony dentystyczne mogą być również stosowane w celu uzyskania efektu estetycznego w przypadku wyraźnych defektów (anomalii), a także w celu zmiany koloru, kształtu i położenia zęba.

ProduktyNaturalny efektOkres trwałościPodstawaTurcja
Korona z wtapianej porcelany✓✓Metal200 €
Korona porcelanowa z tlenku cyrkonu✓✓✓✓✓Cyrkon290 €
Licówka E-max✓✓✓✓✓✓E-max400 €
Facet Empress✓✓✓✓✓✓Empress400 €
Facette Lumineers✓✓✓✓✓Porcelana400 €
Laminowana licówka kompozytowa✓✓Kompozyt200 €

Jak zakłada się korony dentystyczne w Turcji?

  • Badanie lekarskie. Podobnie jak w przypadku większości innych procedur medycznych, zakładanie koron dentystycznych rozpoczyna się od badania lekarskiego, podczas którego turecki dentysta opracowuje plan leczenia, odnotowuje wszelkie przeciwwskazania, jakie może mieć pacjent, wydaje zalecenia dotyczące wyboru rodzaju korony. Dentysta wykonuje zdjęcie rentgenowskie i ocenia stan jamy ustnej: jeśli występują jakiekolwiek choroby, pacjent będzie musiał wyleczyć dziąsła i wszelkie chore zęby, a także usunąć kamień nazębny i płytkę nazębną przed założeniem koron dentystycznych.
  • Przygotowanie zęba. Obejmuje to usunięcie nerwu (nie zawsze konieczne w przypadku zębów do żucia), wypełnienie kanału korzeniowego i oszlifowanie zęba w celu przygotowania go pod koronę. Szlifowanie trwa nie krócej niż godzinę – dentysta usuwa powierzchnię tkanki zęba warstwa po warstwie, nadając jej odpowiedni kształt dla protezy.
  • Wykonaniekorony. Po zakończeniu procedury przygotowania zęba, dentysta ortopeda pobiera wycisk zęba, który posłuży do wykonania korony. W przypadku protez niemetalowych (np. wykonanych z dwutlenku cyrkonu) dentyści wykorzystują skany CAD/CAM (technologia cyfrowego skanowania wewnątrzustnego 3D) zamiast tradycyjnych odlewów woskowych, a wyniki tych skanów są natychmiast przesyłane do maszyny do wykonywania koron dentystycznych. Dzięki temu rozmiar i kształt produktu są tak dokładne, jak to tylko możliwe, co gwarantuje idealne dopasowanie protezy do zęba.
  • Dopasowanie korony. Następnie przechodzimy do najbardziej krytycznej części: dopasowania korony. Jeśli ma ona odpowiedni rozmiar, dobrze pokrywa ząb i nie powoduje żadnych niedogodności dla pacjenta, jest mocowana do zęba za pomocą specjalnego cementu. Czasami dentyści decydują się na dwuetapowy proces mocowania – początkowo zakładają protezę na jakiś czas i sprawdzają efekt, a następnie, po kilku tygodniach, jeśli wszystko pójdzie dobrze, można ostatecznie zamocować koronę.

Całkowity czas trwania wszystkich etapów protezowania wynosi od pięciu dni do kilku tygodni – zależy to od początkowego stanu jamy ustnej pacjenta i złożoności procesu tworzenia korony

Na czas leczenia w klinikach stomatologicznych w Turcji (Stambuł) oferujemy naszym pacjentom tymczasowe korony plastikowe, które są następnie zastępowane koronami stałymi.

Warto również wspomnieć, że wszelkie manipulacje zębem podczas zabiegu protetycznego przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjenci nigdy nie odczuwają żadnych bolesnych wrażeń.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️