Cena opaski żołądkowej w Dubaju

cena opaski żołądkowej 1
Napisany przez Erika

Opaska żołądkowa w Dubaju jest uważana za najmniej inwazyjną operację odchudzania. Procedura ta polega na umieszczeniu małej nadmuchiwanej silikonowej opaski wokół górnej części żołądka.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat opaski żołądkowej w Dubaju i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena opaski żołądkowej w Dubaju

Średni koszt opaski żołądkowej w Dubaju wynosi €5,500. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €4,500 do €6,500.

ProceduraCena Dubaj
Opaska żołądkowa5500 €

CZYM JEST REGULOWANA OPASKA ŻOŁĄDKOWA?

Opaska żołądkowa w Dubaju jest uważana za najmniej inwazyjną operację odchudzania. Zabieg polega na umieszczeniu niewielkiej opaski z nadmuchiwanego silikonu wokół górnej części żołądka, tworząc dwie komory, z mniejszą na górze, co znacznie zmniejsza ilość pokarmu, jaką może pomieścić żołądek.

Zabieg założenia opaski żołądkowej w Dubaju jest również częścią naszego programu odchudzania i leczenia otyłości, który obejmuje opcjonalny 6-miesięczny program wsparcia po operacji, aby zapewnić Państwu najlepszą szansę na osiągnięcie celów związanych z utratą wagi.

DLACZEGO WYKONYWANA JEST OPERACJA?

Założenie opaski żołądkowej pomoże Państwu schudnąć poprzez ograniczenie ilości spożywanego pokarmu. Ogólnie rzecz biorąc, ta procedura w Dubaju pozwala tymczasowo schudnąć, jednocześnie przyjmując zdrowe nawyki żywieniowe i ćwicząc.

DLA KOGO ZALECANA JEST TA OPERACJA?

Opaska żołądkowa jest szczególnie zalecana, jeśli cierpi Pan/Pani na chorobliwą otyłość lub jeśli chce Pan/Pani tymczasowo schudnąć w połączeniu ze zmianą stylu życia. We wszystkich przypadkach lekarz może zdecydować, czy operacja jest dla Państwa korzystna. Aby skorzystać z zabiegu, muszą być spełnione następujące warunki:

 • BMI pomiędzy 30 a 40.
 • Poważne problemy zdrowotne związane z otyłością.
 • Brak historii chorób przewodu pokarmowego, nadużywania narkotyków lub alkoholu.
 • Zobowiązanie do zmiany zdrowego stylu życia.

KORZYŚCI I POTENCJALNE WYNIKI

Opaska żołądkowa może być bardzo skutecznym sposobem na utratę wagi, w zależności od stopnia, w jakim zmienią Państwo swoje nawyki związane ze stylem życia. Stosując tę metodę, średnia utrata masy ciała wynosi około 30-60% nadwagi w okresie sześciu miesięcy.

W rezultacie można również poprawić następujące warunki zdrowotne:

 • Cukrzyca.
 • Nadciśnienie tętnicze.
 • Hiperlipidemia.
 • Choroby serca.
 • Bezdech senny.
 • Choroby układu kostno-stawowego.

RYZYKO

Regulowana opaska żołądkowa jest bezpieczną procedurą z minimalnym odsetkiem powikłań. Niektóre powikłania obejmują zakażenie opaski lub portu oraz wymioty. Najpoważniejszym powikłaniem jest erozja opaski, ale zdarza się to niezwykle rzadko.

PRZED OPERACJĄ

Aby zostać wybranym jako kandydat do zabiegu, Państwa lekarz w Dubaju może wymagać wykonania pewnych badań laboratoryjnych. W noc poprzedzającą operację nie wolno Panu/Pani spożywać żadnych pokarmów ani płynów po północy.

PODCZAS OPERACJI

Regulowana opaska żołądkowa w Dubaju to minimalnie inwazyjny zabieg wykonywany przez lekarza bariatrę. Procedura obejmuje następujące kroki:

 • Mała nadmuchiwana opaska jest umieszczana wokół górnej części żołądka przez małe nacięcie w jamie brzusznej.
 • Opaska jest połączona małą rurką umieszczoną pod skórą.
 • Opaska jest wypełniona roztworem soli fizjologicznej, który może być usuwany lub dodawany w razie potrzeby przez małą rurkę.

Podczas zabiegu będzie Pani/Pan spać w znieczuleniu ogólnym i będzie Pani/Pan ściśle monitorowana/y w celu uniknięcia jakichkolwiek komplikacji. Cała procedura potrwa około godziny.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po operacji nie będzie Pani/Pan mogła/mógł jeść ani pić przez około 8 godzin. Po tym czasie Pana/Pani dieta stopniowo zmieni się z płynnej na stałą, a ilość spożywanego pokarmu również ulegnie zmianie. Większość osób wraca do domu tego samego dnia, a pełna rekonwalescencja po zabiegu w domu i powrót do pracy zajmuje około tygodnia.

Na koniec będzie Pan/Pani potrzebował/a kilku wizyt kontrolnych, aby wyregulować opaskę po operacji i zapewnić optymalną utratę wagi.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️