Podniesienie piersi w Turcji

cena lifting piersi indyk tanio 1
Napisany przez Manuella

Mastopeksja turecka jest zalecana każdej pacjentce, której przeszkadza uczucie utraty kształtu i objętości piersi.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat podnoszenia piersi w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje podniesienie piersi w Turcji?

Średni koszt liftingu piersi w Turcji, w Stambule, wynosi €2,200. W zależności od potrzeb, cena może wahać się od 2,000 euro do 2,400 euro.

ProceduraCena Turcja
Podniesienie piersi2200 €

Co to jest podniesienie piersi?

Mastopeksja w Turcji jest zalecana każdej pacjentce, której przeszkadza uczucie utraty kształtu i objętości piersi. Obwisłe piersi lub opadanie powiek są częścią naturalnego procesu starzenia, ale na stopień zwiotczenia wpływa kilka czynników.

Istnieje kilka rodzajów opadania powiek, w zależności od ich nasilenia zgodnie z klasyfikacją Regnault opublikowaną przez Paulę Regnault w 1976 roku:

 • Stopień I – łagodne opadanie powiek
 • Stopień II – umiarkowane opadanie powiek
 • Stopień III – zaawansowane opadanie powiek
 • Stopień IV – ciężkie opadanie powiek

Nie zaleca się liftingu piersi

Podniesienie piersi w Istambule lub operacja mastopeksji nie są zalecane dla pacjentów z podstawowymi problemami zdrowotnymi, takimi jak problemy z sercem i choroby płuc.

Pacjenci muszą być w dobrym zdrowiu fizycznym i utrzymywać stabilną wagę. Pacjenci cierpiący na otyłość i cukrzycę nie są dobrymi kandydatami do operacji podniesienia piersi.

Pacjentka musi spędzić jedną noc w szpitalu

Czas trwania operacji

Od 2 do 3 godzin

Przegląd procedury

Lifting piersi, znany również jako mastopeksja, wykonywany w Turcji, jest rodzajem mammoplastyki, w której obwisłe piersi pacjentki są podnoszone i ujędrniane do bardziej estetycznego poziomu. Może zmienić pozycję, kontur i rozmiar piersi pacjentki.

Mastopeksja usuwa również nadmiar tkanki skórnej, nadmiar tkanki tłuszczowej i napięte więzadła z klatki piersiowej pacjentki, a wewnętrzna tkanka piersi jest również przekształcana przez tę procedurę.

Istnieją dwa główne rodzaje liftingu piersi. Rodzaje liftingu piersi zależą od tego, czy pacjentka chce zmniejszyć czy powiększyć piersi:

Przygotowanie

Osoby nałogowo palące powinny mieć świadomość, że palenie może mieć szkodliwy wpływ na zdolność organizmu do gojenia się i regeneracji. Jeśli pacjentka jest palaczką, powinna rzucić palenie co najmniej miesiąc przed zabiegiem.

Pacjentom może zostać zalecone zaprzestanie przyjmowania niektórych leków, takich jak niesteroidowe leki przeciwzapalne, aspiryna i leki zawierające aspirynę.

Mogą również zostać poproszone o zaprzestanie przyjmowania substancji naturopatycznych, takich jak czosnek, miłorząb japoński i żeń-szeń, ponieważ mogą one wpływać na krzepnięcie i znieczulenie podczas operacji podniesienia piersi.

Technika stosowana podczas operacji podniesienia piersi zależy od wielu czynników:

 • Kształt piersi
 • Rozmiar piersi
 • Położenie otoczki
 • Stopień opadania piersi
 • Ilość dodatkowej skóry do usunięcia

Po podjęciu przez tureckiego chirurga kosmetycznego decyzji o zastosowanej technice i punktach nacięcia, pacjentowi podaje się znieczulenie lub sedację. Po wykonaniu odpowiedniego nacięcia lekarz może rozpocząć zabieg podniesienia piersi, który polega na usunięciu dodatkowej skóry i podniesieniu tkanki piersi we właściwe miejsce.

Tkanka piersi jest przekształcana, a sutek jest umieszczany wyżej na ścianie klatki piersiowej. Większe otoczki mogą również zostać zredukowane na tym etapie. Następnie obszar jest owijany bandażami i można oficjalnie rozpocząć okres rekonwalescencji po liftingu piersi.

Czas rekonwalescencji

Okres rekonwalescencji po podniesieniu piersi trwa średnio kilka tygodni, podczas których pacjentka musi podjąć pewne środki ostrożności, aby zapewnić powodzenie operacji.

Klinika zapewni pacjentce specjalny biustonosz medyczny. Biustonosz medyczny należy nosić przez cały okres rekonwalescencji po zabiegu podniesienia piersi. Zabronione jest spanie na brzuchu w okresie rekonwalescencji, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na wynik operacji.

Mała, cienka rurka może zostać tymczasowo umieszczona pod skórą w celu odprowadzenia nadmiaru krwi lub płynu. Pacjenci zazwyczaj powracają do pracy i normalnej aktywności, takiej jak uprawianie sportu, w ciągu jednego do dwóch tygodni.

Większość pooperacyjnych efektów ubocznych występuje w ciągu pierwszego tygodnia po operacji podniesienia piersi.

Powikłania operacji podniesienia piersi mogą obejmować:

 • Zakażenie
 • Krwawienie
 • Obrzęk, zasinienie i ból
 • Blizny asymetryczne
 • Zmniejszona wrażliwość sutków
 • Reakcje alergiczne

Efekty uboczne

Pacjenci mogą odczuwać ból, dyskomfort, obrzęk i utratę czucia w sutkach po operacji. Blizny będą zwykle początkowo czerwone, a następnie fioletowe, blednąc do bladych po 12-18 miesiącach. Efekty uboczne po operacji podniesienia piersi są najbardziej znaczące przez pierwsze 4 dni, ale stopniowo ustępują.

Wrażliwość sutków zazwyczaj wraca do normy po około 6 tygodniach do 6 miesięcy.

Wskaźniki powodzenia

Średni wskaźnik powodzenia oparty na badaniach pacjentów, którzy przeszli operację mastopeksji, wynosi 94,2%.

Przed i po

Wyniki operacji mastopeksji (podniesienia piersi) są widoczne natychmiast, ale ostateczne wyniki operacji podniesienia piersi będą pojawiać się powoli w ciągu kilku miesięcy. Obrzęk może ustąpić po kilku miesiącach. Rezultaty mastopeksji są długotrwałe, ale piersi pacjentki będą się zmieniać wraz z upływem czasu. Pacjentka powinna prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, aby zachować odnowiony i odmłodzony wygląd po operacji.

Czy potrzebujęoperacji mastopeksji, jeśli planuję mieć dzieci?
Mastopeksja nie przeszkadza w karmieniu piersią. W rzadkich przypadkach nerwy lub przewody mogą zostać uszkodzone podczas operacji, co może prowadzić do zmniejszenia produkcji mleka. Ciąża może mieć wpływ na czas podniesienia piersi, ponieważ cały proces ciąży ma różny wpływ na wygląd lub funkcję piersi. Jeśli planuje Pani urodzić dziecko, najlepiej odłożyć operację podniesienia piersi na później.

Czy operacja mastopeksji zmieni rozmiar moich piersi?
Sama operacja podniesienia piersi nie zmieni znacząco rozmiaru piersi. Pacjentki mogą jednak zdecydować się na podniesienie piersi z powiększeniem piersi lub podniesienie piersi z redukcją, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Powrót do pracy
1 do 2 tygodni

Powrót do sportu
Jeden miesiąc

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️