Terapia komórkami macierzystymi w Turcji

terapia komórkami macierzystymi 1
Napisany przez William

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o terapii komórkami macierzystymi w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące skutecznej terapii komórkami macierzystymi w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat terapii komórkami macierzystymi w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje przeszczep komórek macierzystych w Turcji?

Średni koszt terapii komórkami macierzystymi w Stambule w Turcji wynosi 6 500 EUR. W zależności od potrzeb, cena może wahać się od 3 000 euro do 10 000 euro.

ProceduraCena Turcja
Terapia komórkami macierzystymi2900 €

Czym jest terapia komórkami macierzystymi?

Terapia komórkami macierzystymi jest stosowana od kilkudziesięciu lat, głównie w leczeniu schorzeń hematologicznych. Obecnie stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów dla osób poszukujących kosmetycznej i estetycznej regeneracji i odmłodzenia, takich jak przeciwdziałanie starzeniu się, leczenie wypadania włosów i blizn oraz estetyka twarzy, policzków, nosa i piersi. Tutaj znajdą Państwo informacje potrzebne do uzyskania leczenia komórkami macierzystymi w Stambule w Turcji.

Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste to grupa komórek, które wykonują czynności naprawcze i regeneracyjne w ludzkim ciele, a także mają wiele potencjałów. Innymi słowy, komórki, które regenerują tkanki wszystkich naszych narządów i mają zdolność do odnawiania się, nazywane są komórkami macierzystymi.

Komórki macierzyste to komórki, które dają początek wszystkim strukturom w ludzkim ciele, a ich wyjątkowość polega na tym, że są one samoodnawiające się. Dlatego też komórki macierzyste są wykorzystywane w leczeniu wielu chorób. Należy zauważyć, że jest to stosunkowo nowa procedura.

Leczenie lub terapia komórkami macierzystymi umożliwia regenerację uszkodzonych komórek, tkanek i narządów pacjenta. Zabieg przeprowadza się poprzez przeszczepienie komórek macierzystych od pacjenta (przeszczep autologiczny) lub od zgodnego dawcy (przeszczep allogeniczny) lub dawcy częściowo zgodnego (przeszczep haploidentyczny).

Chociaż leczenie komórkami macierzystymi jest zwykle stosowane przy użyciu komórek macierzystych pobranych ze szpiku kostnego, obecnie można je stosować przy użyciu krwi obwodowej, krwi pępowinowej lub tkanki tłuszczowej.

W jaki sposób stosuje się leczenie komórkami macierzystymi?

Najczęstszym sposobem pozyskiwania komórek macierzystych jest krew obwodowa, szpik kostny, krew pępowinowa lub tkanka tłuszczowa pępowiny. Po pobraniu odpowiedniej komórki macierzystej od pacjenta lub dawcy, jest ona wstrzykiwana do dostępu naczyniowego pacjenta lub bezpośrednio do uszkodzonego obszaru.

Wskaźnik powodzenia różni się w zależności od rodzaju choroby, okresu i napotkanych powikłań. W niektórych przypadkach może również nie dojść do adhezji komórek macierzystych i konieczne może być powtórzenie zabiegu.

Również w tym przypadku najnowsze badania naukowe pokazują, że podskórna tkanka tłuszczowa ma najgęstszą populację komórek macierzystych. Dlatego też komórki macierzyste pobrane z tkanki tłuszczowej wokół pępka są intensywnie wykorzystywane, szczególnie w zastosowaniach estetycznych.

Mówiąc prościej, komórki macierzyste obecne w postaci perycytów (komórek satelitarnych) w podskórnej tkance tłuszczowej lub wokół pępka uzyskuje się poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji, w wyniku czego uzyskuje się zrębową frakcję naczyniową (SVF) bogatą w komórki macierzyste.

Uzyskana próbka tkanki tłuszczowej (zwykle szklanka) jest oddzielana w warunkach laboratoryjnych i w sterylnym środowisku, a następnie wstrzykiwana w obszar, który chcą Państwo odmłodzić lub naprawić metodą iniekcji.

Rodzaje komórek macierzystych

Komórki macierzyste występują głównie w dwóch rodzajach w ludzkim ciele: dorosłe komórki macierzyste i embrionalne komórki macierzyste.

Dorosłe komórki macierzyste znajdują się zazwyczaj w szpiku kostnym i tkance tłuszczowej. Z kolei embrionalne komórki macierzyste znajdują się w zarodku lub pępowinie.

W jakich obszarach stosuje się przeszczep komórek macierzystych?

Leczenie komórkami macierzystymi stosuje się głównie w przypadku chorób serca, mózgu i nerwów. Może być stosowane w przypadku nowotworów szpiku kostnego, chłoniaków, chłoniaków Hodgkina, białaczek, niedokrwistości, niedokrwistości śródziemnomorskich, nowotworów narządów, chorób komórek plazmatycznych, niewydolności szpiku kostnego, szpiczaka mnogiego, dziedzicznych i wrodzonych chorób krwi, chorób niedoboru odporności i dziedzicznych chorób metabolicznych.

Leczenie komórkami macierzystymi dorosłych jest często stosowane w zabiegach przeciwstarzeniowych, odmładzaniu twarzy i skóry, wspomaganiu wypadania włosów, leczeniu stawów, chrząstek i zwapnień.

Leczenie komórkami macierzystymi w kosmetyce i estetyce

Obecnie dostępnych jest wiele metod leczenia komórkami macierzystymi. Metodą najczęściej stosowaną i uznawaną za najskuteczniejszą w dziedzinie estetyki jest leczenie komórkami macierzystymi z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej.

Według badań i publikacji naukowych efekt leczenia komórkami macierzystymi, który jest jednym z zastosowań estetycznych, zaczyna być widoczny po około 6 miesiącach, a u pacjentów obserwuje się odmłodzenie o 5 do 10 lat, w zależności od cech skóry i stanu starzenia.

Metoda ta jest również najczęściej stosowaną i najskuteczniejszą na świecie. Leczenie komórkami macierzystymi w ramach zabiegów estetycznych i kosmetycznych obejmuje;

 • Przeciwdziałanie starzeniu się,
 • Leczenie wypadania włosów,
 • Leczenie blizn,
 • Konturowanie twarzy (efekt wysokiego światła),
 • Kształtowanie szczęki,
 • Wypełnianie kości policzkowych,
 • Niechirurgiczna chirurgia piersi,
 • Niechirurgiczny lifting pośladków (BBL),
 • Usuwanie deformacji nosa (korekcja nosa),
 • Płynny lifting twarzy,
 • Powiększanie ust,
 • Estetyka dłoni i nóg.

Badania pokazują, że gdy komórki macierzyste są stosowane w połączeniu z zastrzykami z tłuszczu wzbogaconego komórkami macierzystymi, optymalizują dobre wyniki pod względem gojenia, rozjaśniania i efektów rozciągania skóry.

Terapia ta daje również bardzo dobre wyniki w utracie objętości w różnych częściach twarzy, uzyskując efekt konturowania w niektórych obszarach twarzy, redukując zmarszczki i nadając twarzy bardziej młodzieńczy wygląd.

Leczenie komórkami macierzystymi w celu odmłodzenia twarzy i skóry

Terapia komórkami macierzystymi w celu odmłodzenia twarzy i skóry przy użyciu komórek macierzystych uzyskanych z tkanki tłuszczowej jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów. Podczas tego zabiegu z brzucha usuwa się około jednej szklanki tkanki tłuszczowej, stosując rodzaj metody liposukcji.

Usunięta tkanka tłuszczowa jest poddawana zabiegowi natychmiast, bez czekania. Następnie, ponownie bez marnowania czasu, świeże komórki macierzyste są wstrzykiwane pod skórę poprzez wykonanie małych otworów za pomocą specjalnych narzędzi w pożądanym obszarze twarzy. W ten sposób skóra zaczyna regenerować swoje fibroblasty i substancję elastyczną.

Należy pamiętać, że komórki macierzyste rozbite w tkance tłuszczowej muszą być natychmiast wstrzyknięte pod skórę, bez zamrażania lub wysyłania do innego ośrodka. W przypadku zamrożenia, żywotność komórek macierzystych może zostać zakłócona.

Odpowiedź na pytanie, jak to się dzieje, jest następująca: z biegiem czasu nasza skóra traci elastyczność i witalność z powodu czynników środowiskowych, słońca itp. Wstrzyknięcie komórek macierzystych pod skórę stanowi ostrzeżenie dla skóry, aby odzyskała elastyczność. Wstrzyknięte komórki macierzyste zwiększają syntezę kolagenu, nadając skórze żywszy, młodszy wygląd.

Leczenie wypadania włosów komórkami macierzystymi

Terapia komórkami macierzystymi odgrywa również skuteczną rolę w leczeniu wypadania włosów. Uzyskane komórki macierzyste są wstrzykiwane w obszary, w których włosy zaczynają się przerzedzać, co ma pozytywny wpływ na odnowę i naprawę tego obszaru.

Leczenie komórkami macierzystymi schorzeń stawów i zwapnień

Wiadomo, że terapia komórkami macierzystymi ma działanie regeneracyjne w przypadku zwapnienia stawów, łąkotek, zerwania więzadeł i urazów sportowych. Stosuje się ją poprzez wstrzyknięcie komórek uzyskanych i oddzielonych w ten sam sposób do stawu pacjenta.

W tym zastosowaniu celem jest stworzenie tkanki chrzęstnej lub podobnej warstwy w ciągu około 6 miesięcy. Wstrzyknięte komórki macierzyste umożliwiają regenerację tkanki w stawach, regenerację tkanki łącznej i samonaprawę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

William

Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️