Przeszczep włosów w Tunezji

cena przeszczepu włosów tunezja 1
Napisany przez William

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o przeszczepach włosów FUE i FUT w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanego przeszczepu włosów w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o przeszczepach włosów w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena przeszczepu włosów w Tunezji

W Tunezji średni koszt przeszczepu włosów wynosi 1 850 EUR. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 6 do 8 godzin. Długość pobytu wynosi 4 dni. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 5 miesięcy.

ProceduryCeny w Tunezji
Przeszczep włosów1800 €

Przeszczep włosów to ostatnia nadzieja dla osób cierpiących na łysienie lub będących na skraju łysienia. Jest to dość nowa procedura medyczna i chociaż jest dostępna w Europie, wiele osób chce ją wykonać gdzie indziej.

Tunezja jest szczególnie popularnym kierunkiem dla Europejczyków i innych osób z całego świata. Przystępne ceny w połączeniu z doświadczeniem lokalnych lekarzy sprawiają, że jest to atrakcyjne miejsce dla tego typu operacji.

Przed poddaniem się przeszczepowi włosów w Tunezji ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi informacjami na temat przeszczepu włosów w Tunezji.

Czym jest przeszczep włosów w Tunezji?

Jak wszyscy Państwo wiedzą, przeszczep włosów to operacja polegająca na ponownym zaludnieniu głowy włosami, które zostały utracone lub są w trakcie zaniku. Jest to technika chirurgii włosów polegająca na pobraniu przeszczepów z obszaru dawczego, które zostaną ponownie wszczepione w obszar biorczy. Przeszczepy są pobierane od samego pacjenta, więc jest to autoprzeszczep.

Procedura może być wykonywana na niemal każdym profilu pacjenta, mężczyzny lub kobiety, w każdym wieku. Coraz więcej osób na całym świecie cierpi na łysienie. W Europie dotyka ono około 13% populacji, czyli nieco ponad 8,5 miliona osób. W rezultacie istnieje stale rosnące zapotrzebowanie na przeszczepy włosów.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów

Przeszczep włosów odbywa się w kilku etapach, które lekarze starają się przestrzegać. Przeprowadzimy Państwa przez te etapy jeden po drugim.

Konsultacja przedoperacyjna

Wcześniej należy umówić się na wstępną wizytę z lekarzem odpowiedzialnym za operację, aby mógł on zdiagnozować stan włosów.

Rozmowa trwa od pół godziny do 45 minut i w jej trakcie będą Państwo mieli okazję dowiedzieć się jak najwięcej na temat charakteru operacji, sposobu jej przeprowadzenia i tego, co wydarzy się po niej.

Podczas tej rozmowy będzie Pan/Pani miał/a możliwość zadania lekarzowi wszelkich pytań. Konsultacja przed przeszczepem służy również identyfikacji potencjalnych przeciwwskazań, choć są one rzadkie.

Oto potencjalne przeciwwskazania, które mogą sprawić, że nie będą Państwo kwalifikować się do przeszczepu włosów:

  • Niektóre choroby skóry głowy
  • Niektóre choroby układu krążenia i układu oddechowego
  • Zaawansowane problemy z krzepliwością krwi
  • Niektóre rodzaje alergii
  • Ciąża lub karmienie piersią.

Przebieg operacji

Procedura przeszczepu włosów zależy od wybranej techniki. Zostanie to określone podczas sesji konsultacyjnej przed przeszczepem. W Tunezji istnieją dwa główne rodzaje operacji przeszczepu włosów: przeszczep włosów metodą FUE i przeszczep włosów metodą DHI.

Metoda FUE

Jest to najczęstszy rodzaj operacji przeszczepu włosów wykonywany w Tunezji. Skrót FUE oznacza “ekstrakcję jednostek mieszkowych”. Technika FUE polega na wyodrębnieniu każdego mieszka włosowego z jego korzenia. Odbywa się to za pomocą narzędzia zwanego mikro-dziurkaczem, które zazwyczaj ma średnicę od 0,7 do 1,1 mm. Mieszek włosowy jest pobierany z obszaru dawczego i wszczepiany do obszaru biorczego.

Technika FUE może być również wykonywana przy użyciu ręcznego stempla w niektórych przypadkach. Jest to metoda przeszczepu włosów, która nie pozostawia liniowej blizny na skórze głowy. Przeszczep FUE wytwarza jedynie mikro-blizny o średnicy mniejszej niż 1 mm, które nie są widoczne gołym okiem po odrośnięciu. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Technika DHI

Inną techniką szeroko stosowaną w Tunezji jest przeszczep DHI. Wykonuje się go przy użyciu trzpienia implantu DHI. Jest on również znany pod nazwą Choi Pen. Trzpień implantu DHI służy do wprowadzania mieszków włosowych do obszaru biorczego bez nacinania skóry głowy. Mieszek włosowy jest zasysany przez chirurga, a następnie wprowadzany bezpośrednio do obszaru biorczego. Metoda ta ułatwia kontrolowanie kąta i głębokości implantacji.

Fakt, że implantacja włosów może być precyzyjnie kontrolowana oznacza, że można osiągnąć dobre wyniki estetyczne.

Opieka pooperacyjna

Jak każdy rodzaj zabiegu chirurgicznego, implantacja włosów wymaga starannej opieki po zabiegu. To, jak poważnie potraktują Państwo zalecenia lekarza dotyczące opieki pooperacyjnej, zadecyduje o tym, czy operacja zakończy się sukcesem. Oprócz powodzenia przeszczepu, rekonwalescencja jest również ważna, aby uniknąć infekcji skóry głowy, która jest tymczasowo osłabiona po operacji.

Przede wszystkim należy odwiedzić chirurga, który wykonał przeszczep włosów w ciągu jednego dnia. Chirurg sprawdzi cebulki i zastosuje środek antyseptyczny. Procedura, którą zaleci, aby przyspieszyć rekonwalescencję, zależy od rodzaju przeszczepu, który Pan/Pani miał/a, a także od profilu Pana/Pani.

Ale ogólnie rzecz biorąc, wytyczne są takie, aby nie pić alkoholu i nie palić tytoniu oraz nie jeść zbyt dużo soli i przypraw. W zależności od charakteru Państwa aktywności zawodowej, zaleca się zawieszenie jej na okres od 3 dni do tygodnia. Rekonwalescencja po przeszczepie włosów nie jest zatem tak restrykcyjna i trudna, jak mogłoby się wydawać. Aktywność seksualna jest zabroniona przez 10 do 15 dni, aby uniknąć nagłego wzrostu temperatury naskórka czaszki.

Obserwacja wyników

Rezultaty pojawiają się po 3 lub 4 miesiącach, kiedy włosy zaczynają odrastać. Proszę zauważyć, że w ciągu tygodnia po przeszczepie na czaszce zaczną tworzyć się strupy. Jest to całkowicie naturalne i stopniowo odpadnie między 8. a 30. dniem po przeszczepie.

Idealny profil przeszczepu włosów

Jak powiedzieliśmy wcześniej, nie ma specjalnych warunków do przeszczepu włosów. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i nie mieć żadnych przeciwwskazań eliminacyjnych wymienionych powyżej. Istnieje jednak jedno zalecenie odnoszące się do wieku pacjenta, którym jest ukończenie trzydziestego roku życia. Powodem tego jest fakt, że przed 30 rokiem życia aktywność hormonalna jeszcze się nie ustabilizowała, a wypadanie włosów jest z tym ściśle powiązane. Jeśli zaczną Państwo łysieć przed trzydziestką, najlepiej poczekać, aż zdmuchną Państwo swoją trzydziestą świeczkę.

Dlaczego warto poddać się przeszczepowi włosów w Tunezji?

Tunezja jest popularnym kierunkiem turystyki medycznej, szczególnie w zakresie przeszczepów włosów. Obok Turcji jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji. Powodem tego jest głównie cena przeszczepów, która jest znacznie bardziej przystępna niż w Europie. Jednak jakość medyczna jest doskonała, a kliniki posiadają najbardziej wyrafinowany sprzęt do przeprowadzania przeszczepów włosów skutecznie i zgodnie z najwyższymi standardami.

Umiejętności chirurgów, jakość dostępnego sprzętu i przystępna cena to trzy czynniki, które razem wzięte sprawiają, że Tunezja jest preferowanym miejscem do transplantacji włosów.

Dlaczego ceny są bardziej przystępne?

Koszt implantu włosów różni się w zależności od Państwa konkretnych wymagań chirurgicznych. Szczegółową wycenę przedstawimy Państwu podczas konsultacji. Koszt przeszczepu włosów w Tunezji często wynosi od 1700 do 2500 euro. Średnio większość pacjentów otrzymuje od 2000 do 3000 przeszczepów podczas jednej sesji.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego ceny są tak różne, skoro techniki są takie same, a jakość medyczna jest tak wysoka. Prostym wyjaśnieniem jest to, że siła nabywcza w Tunezji jest znacznie niższa niż w Europie. W rezultacie ceny są znacznie niższe.

Koszt operacji w Tunezji będzie znacznie niższy niż w Europie, nawet po dodaniu kosztów podróży i rezerwacji hotelu!

Jak wykonać przeszczep włosów w Tunezji?

Procedura przeszczepu włosów w Tunezji jest stosunkowo złożona. Muszą Państwo wybrać dobrą klinikę, zarezerwować pokój hotelowy w pobliżu i wykupić bilet lotniczy. Aby ułatwić Państwu sprawę, nasza agencja jest do Państwa dyspozycji i zajmie się całą podróżą. Wszystko, co muszą Państwo zrobić, to złapać samolot, odwiedzić chirurga, cieszyć się pokojem hotelowym i wrócić do domu!

Aby skorzystać z naszych usług, mogą Państwo poprosić o wycenę już teraz, a my skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator pomoże Państwu bezpłatnie, aby zapewnić powodzenie Państwa operacji w Tunezji. Proszę poprosić nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

William

Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️