Fekcja in vitro w Tunezji

zapłodnienie in vitro tunezja 1
Napisany przez Maria

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o zapłodnieniu in vitro w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanego zapłodnienia in vitro w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat zapłodnienia in vitro w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych lekarzy. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza specjalisty.

Cena zapłodnienia in vitro w Tunezji

Średni koszt zapłodnienia in vitro w Tunezji wynosi €3,100. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2900 euro do 3300 euro.

ProceduryCena Tunezja
Zapłodnienie in vitro3100 €

Czym jest zapłodnienie in vitro?

Aby ciąża mogła wystąpić naturalnie, jajnik uwalnia jajeczko podczas owulacji, które przemieszcza się do jajowodu, gdzie spotyka plemniki, a następnie zostaje zapłodnione. Zapłodniona komórka jajowa dostaje się do jamy macicy, gdzie zagnieżdża się w grubej ścianie macicy (endometrium).

W przypadku zapłodnienia in vitro (IVF) jajniki są stymulowane do produkcji pewnej liczby komórek jajowych, które są następnie pobierane i mieszane z plemnikami w laboratorium, co umożliwia zapłodnienie. Rozwijające się zarodki są ściśle monitorowane, a najzdrowsze z nich są następnie przenoszone do macicy w celu implantacji.

Zapłodnienie in vitro w Tunezji to seria procedur przeprowadzanych w celu leczenia niepłodności, szczególnie u kobiet w wieku powyżej 40 lat. Może być również stosowany w leczeniu niektórych problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia owulacji, przedwczesna niewydolność jajników, uszkodzenie jajowodów, endometrioza, niewyjaśniona niepłodność, mięśniaki macicy, upośledzona produkcja lub funkcja plemników, wcześniejsza sterylizacja lub ablacja jajowodów, zaburzenia genetyczne lub zachowanie płodności u pacjentów z rakiem.

Na czym polega procedura zapłodnienia in vitro (IVF)?

Zapłodnienie in vitro w Tunezji jest procesem długotrwałym i może trwać kilka miesięcy. Chociaż procedura ta zwiększa szanse na zajście w ciążę, nadal nie ma gwarancji, że będzie ona skuteczna dla każdego.

Przed poddaniem się zapłodnieniu in vitro, Pani i Pani partner muszą najpierw przejść serię badań, takich jak analiza nasienia, badanie rezerwy jajnikowej, badanie przesiewowe w kierunku chorób zakaźnych, symulowany transfer zarodka i badanie jamy macicy.

Po badaniach przesiewowych oboje zostaną poddani procedurom IVF:

Leki na płodność – są to leki przepisywane w celu stymulacji jajników, aby zwiększyć produkcję komórek jajowych. Należy wyprodukować kilka komórek jajowych, ponieważ oczekuje się, że niektóre z nich nie rozwiną się lub nie zostaną zapłodnione po pobraniu. Na tym etapie stosuje się przezpochwowe badanie ultrasonograficzne w celu sprawdzenia jajników, a także wykonuje się badanie krwi w celu sprawdzenia poziomu hormonów.

Pani jajeczka zostaną pobrane podczas niewielkiego zabiegu chirurgicznego. Procedura ta zostanie przeprowadzona przy użyciu najnowszej technologii ultrasonograficznej w celu wprowadzenia igły do każdego z Pani jajników w celu pobrania komórek jajowych. Podczas zabiegu zwykle stosuje się znieczulenie propofolem.

Próbka sp ermy – Pani partner zostanie poproszony o pobranie próbki spermy w celu dopasowania jej do jajeczek pobranych do zapłodnienia. Jeśli korzysta Pani z darowanej spermy, zostanie ona wyjęta z zamrażarki i przygotowana w ten sam sposób.

Inseminacja – w tej procedurze jajeczka i plemniki są mieszane i przechowywane w naczyniu laboratoryjnym w celu zapłodnienia. Jeśli szanse na zapłodnienie są niskie, można zastosować wewnątrzcytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemników (ICSI). W tym przypadku pojedynczy plemnik zostanie wstrzyknięty bezpośrednio do komórki jajowej; jaja będą ściśle monitorowane, aby sprawdzić, czy doszło do zapłodnienia.

Transferzarodka – po udanym zapłodnieniu następuje podział komórek; zapłodnione komórki jajowe są teraz nazywane zarodkami. Zarodki te zostaną następnie przeniesione do Pani macicy 3 do 5 dni po pobraniu i zapłodnieniu komórek jajowych. W przypadku kobiet poniżej 40 roku życia można przenieść jeden lub dwa zarodki, a w przypadku kobiet powyżej 40 roku życia można przenieść maksymalnie 3 zarodki. Liczba przenoszonych zarodków musi być ograniczona, aby zapobiec ryzyku ciąży mnogiej.

Jak długo muszę pozostać w Tunezji w związku z procedurą zapłodnienia in vitro (IVF)?

Chociaż zaleca się odpoczynek po transferze zarodka, niektóre kobiety są w stanie powrócić do normalnej codziennej rutyny po zabiegu. Proszę pamiętać, że zaplanowane wizyty kontrolne u chirurga mają zasadnicze znaczenie dla powrotu do zdrowia i gojenia oraz że będziesz musiała pozostać w Tunezji przez 10 do 12 dni. Należy jednak pamiętać o możliwych skutkach ubocznych:

  • Wydalanie niewielkiej ilości płynu (który może być przezroczysty lub zabarwiony krwią) po zabiegu.
  • Lekkie skurcze i/lub wzdęcia
  • Zaparcia
  • Tkliwość piersi

Jaki jest czas rekonwalescencji po procedurze zapłodnienia in vitro (IVF) w Tunezji?

12 dni po pobraniu komórek jajowych lekarz przeprowadzi badanie krwi, aby sprawdzić, czy jest Pani w ciąży. W związku z tym będzie Pani musiała pozostać nieco dłużej po IVF, aby upewnić się, że wszystkie procedury zakończyły się pełnym sukcesem.

Jakiego rodzaju działania następcze są wymagane w przypadku procedur zapłodnienia in vitro (IVF) w Tunezji?

Doradztwo jest bardzo ważne podczas poddawania się IVF; każdy musi zrozumieć, że nie wszystkie procedury IVF kończą się sukcesem. Zdecydowanie zaleca się, aby pary otrzymały odpowiednie doradztwo w trakcie i po zakończeniu leczenia IVF.

Jaki jest wskaźnik powodzenia procedur zapłodnienia in vitro (IVF) w Tunezji?

Wskaźnik powodzenia zapłodnienia in vitro zależy od wielu czynników, w tym wieku matki, stylu życia, przyczyny niepłodności i historii reprodukcyjnej. u 40% kobiet w wieku poniżej 35 lat zabieg kończy się sukcesem, u 25% kobiet w wieku od 36 do 41 lat i tylko u 4% kobiet w wieku powyżej 42 lat. Powinna Pani również zrozumieć, że wskaźnik ciąż nie jest dokładnie taki sam jak wskaźnik żywych urodzeń. Ponadto należy mieć świadomość, że zapłodnienie in vitro wiąże się z niewielkim ryzykiem, na przykład mogą wystąpić nudności lub wymioty, trudności w oddychaniu, omdlenia, bóle brzucha i wzdęcia oraz możliwy przyrost masy ciała.

Czy istnieją jakieś alternatywy dla procedur zapłodnienia in vitro (IVF) w Tunezji?

Zapłodnienie in vitro nie jest jedyną możliwą metodą leczenia niepłodności. Inne metody leczenia niepłodności do rozważenia mogą obejmować

Inseminację domaciczną – powszechnie znaną jako sztuczne zapłodnienie. W tej procedurze plemniki są wprowadzane do macicy przez szyjkę macicy w momencie owulacji.

Operacja – w niektórych przypadkach mężczyźni i kobiety potrzebują operacji korekcyjnej, jeśli ich narządy rozrodcze powodują problemy z płodnością. Takie korygujące opcje chirurgiczne mogą pomóc bez konieczności stosowania innych metod leczenia niepłodności.

Zmiany stylu życia – zamiast leczenia niepłodności, Państwa specjalista ds. płodności może zasugerować szereg zmian w stylu życia, które mogą być przyczyną problemów. Mogą one obejmować zmniejszenie masy ciała, ograniczenie spożycia alkoholu i rzucenie palenia.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️