Botox żołądkowy w Turcji

botox żołądkowy cena 1
Napisany przez Manuella

Wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o botoksie żołądkowym w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanego botoksu żołądka w Turcji.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat botoksu żołądkowego w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje botox żołądkowy w Turcji?

Średni koszt botoksu żołądkowego w Turcji wynosi 1,200 €. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €1,000 do €1,400.

ProceduraCena Turcja
Botoks żołądka1200 €

Co to jest botoks żołądka?

Zastrzyki z botoksu żołądkowego w Turcji są szeroko stosowane w ostatnich latach. Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana do żołądka za pomocą igły endoskopowej. Botoks wpływa na mięśnie poprzecznie prążkowane żołądka, hamując ich skurcze; w ten sposób spowalnia trawienie pokarmu w żołądku. Żołądek potrzebuje więcej czasu na strawienie pokarmu i w rezultacie uczucie sytości trwa dłużej.

W Stambule botoks jest wstrzykiwany głównie w dno żołądka, które jest uważane za ośrodek apetytu żołądka i zatrzymuje sygnalizację hormonu greliny z tego obszaru. Ostatecznie zabieg ułatwia kontrolę apetytu.

JAK PODAJE SIĘ BOTOKS W ŻOŁĄDKU?

Toksyna botulinowa może być podawana bezboleśnie w lekkiej sedacji. Ilość botoksu podawanego pacjentom może wynosić od 500 do 1000 j.m. Zabieg trwa około 15 do 29 minut.

Po zakończeniu zabiegu pacjenci są przenoszeni na oddział i obserwowani przez co najmniej dwie godziny. Pacjenci pozostają w klinice Tturc do czasu, aż poczują się na tyle dobrze, aby wrócić do domu

KTO MOŻE OTRZYMAĆ ZASTRZYKI Z BOTOKSU W BRZUCH?

Osoby, które nie osiągnęły zadowalających rezultatów przy wcześniejszych próbach ograniczenia diety, które potrzebują nowych źródeł motywacji, aby pomóc im w przestrzeganiu diety odchudzającej, osoby z lekką nadwagą o wskaźniku masy ciała powyżej 25 kg/m² lub osoby sklasyfikowane jako otyłe, ale które nie preferują chirurgii bariatrycznej, mogą z łatwością otrzymać zastrzyki z botoksu w żołądek.

Wszelkie choroby żołądka, w tym zapalenie żołądka i wrzody, muszą być leczone przed zabiegiem wstrzyknięcia botoksu do żołądka. Pacjenci mogą otrzymywać zastrzyki z botoksu po zakończeniu leczenia.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY ZASTRZYKÓW Z BOTOKSU ŻOŁĄDKOWEGO W INDYKU?

Efekty zastrzyków z botoksu żołądkowego w Turcji zaczynają się około 72 godzin po zabiegu i trwają od 4 do 6 miesięcy. Pod koniec tego okresu należy ocenić, czy ryzyko chorób, które były nieuchronne, zanim pacjent osiągnął idealną wagę, ustąpiło.

Nie jest konieczne powtarzanie zastrzyków u pacjentów, którzy nie mają problemów zdrowotnych i którym udało się zrzucić wystarczającą ilość kilogramów. Pacjentom tym zaleca się jednak przestrzeganie diety i programu ćwiczeń.

Zabieg można powtórzyć 6 miesięcy później u pacjentów, którzy są zadowoleni z wyników uzyskanych dzięki wstrzyknięciom toksyny botulinowej do żołądka. Odstęp między wstrzyknięciami można wydłużyć, jeśli pacjent w wystarczającym stopniu przestrzega diety, dołożył wszelkich starań w ciągu ostatnich 6 miesięcy i nie narzeka na spożycie pokarmu w tym okresie.

Nie ma żadnych wad powtarzania zastrzyków z botoksu żołądkowego w Turcji. Zabieg można powtórzyć 3 razy w odstępie 6 miesięcy.

Jak długo Botox działa na żołądek?

Po procedurze żołądkowej Botox w Turcji pacjenci całkowicie wracają do zdrowia w ciągu 3 godzin. Efekty tej aplikacji zaczynają się w ciągu 2 do 3 dni i utrzymują się przez 4 do 6 miesięcy. Po zastosowaniu botoksu żołądkowego apetyt zmniejsza się w ciągu 3 dni, a po 2 tygodniach zaczyna pojawiać się utrata masy ciała.

Oczekiwana i docelowa utrata masy ciała wynosi od 5 do 10 kg. Ponieważ średni czas działania botoksu wynosi od 4 do 6 miesięcy, pierwsze 6 miesięcy po zastosowaniu botoksu należy dokładnie ocenić pod kątem skutecznej utraty wagi. Dlatego w tym procesie należy zwrócić dużą uwagę na dietę i skonsultować się z dietetykiem.

JAKIE SĄ ZALETY ZASTRZYKÓW Z BOTOKSU ŻOŁĄDKOWEGO?

Główne zalety zastrzyków z botoksu żołądkowego w Turcji to niechirurgiczny charakter zabiegu i natychmiastowy powrót do codziennych czynności. Nie są wymagane żadne bandaże, ponieważ procedura nie obejmuje żadnych nacięć ani szwów chirurgicznych. Proces rekonwalescencji jest szybszy i bardziej komfortowy niż w przypadku innych zabiegów odchudzających.

Jakie są możliwe skutki uboczne wstrzyknięcia botoksu w żołądek?

Jak każda operacja zdrowotna, botoks żołądkowy ma pewne skutki uboczne. Do tego stopnia, że każdy, kto rozważa leczenie botoksem, nie powinien poddawać się zabiegowi, jeśli cierpi na chorobę mięśni lub alergię na botoks.

Ponadto kontrole, które zostaną przeprowadzone zgodnie z życzeniem lekarza specjalisty, zapewnią również, że pacjent jest zdolny do otrzymania botoksu w żołądku. Oto niektóre z możliwych skutków ubocznych wstrzyknięcia botoksu do żołądka:

  1. Problemy z rytmem serca
  2. Trudności w oddychaniu
  3. Zawał serca
  4. Skutki neurologiczne
  5. Martwica żołądka
  6. Alergia na botoks
  7. Ryzyko związane z dawkowaniem

Chociaż botoks żołądkowy wygląda jak zabieg chirurgiczny, w rzeczywistości jest to rodzaj praktyki. Botoks żołądkowy, który można zastosować w zaledwie 15 do 20 minut, jest wstrzykiwany w różne części żołądka. Nie ma on żadnych trwałych efektów. Jego średnia żywotność jest ograniczona do 6-7 miesięcy, ale jego wytrzymałość jest największa w ciągu pierwszych kilku miesięcy, stopniowo zmniejszając się w kolejnych miesiącach i kończąc żywotność. Zmniejsza skurcz mięśni żołądka i spowalnia trawienie.

Ile kilogramów można stracić dzięki botoksowi żołądka?

Jest to idealna metoda dla osób, które mają od 5 do 10 kg nadwagi, czyli nie są na tyle otyłe, by poddać się operacji. Endoskopię można wykonać u osób w wieku od 18 do 70 lat, które nie mają żadnych problemów zdrowotnych. Botoks nie jest alternatywą dla chirurgii bariatrycznej w Turcji.

Dlatego też w przypadku pacjentów o wskaźniku masy ciała powyżej 40, botoks żołądkowy nie będzie zbyt przydatny. W międzyczasie pacjenci cierpiący na wrzody lub zapalenie żołądka w żołądku powinni najpierw leczyć te problemy, a następnie przejść do Botoxu. Nie tylko Botox żołądka, ale żadna metoda nie gwarantuje utraty wagi.

Nie warto więc traktować go jako cudownego środka. Ma on co prawda działanie zmniejszające apetyt, ale po Botoxie jest się karmionym wysokowęglowodanową, wysokobiałkową masą ciała i stylem fast food, a jeśli dalej będzie się żyć bez ruchu, szanse na sukces są niewielkie.

Po zastosowaniu botoksu czas przejścia pokarmu z żołądka do jelit może wynosić od 10 do 12 godzin. Powoduje to również bardzo silne odczucia przez długi czas. Po zastosowaniu botoksu w żołądku przeciętna osoba traci 15 kilogramów, a nawet więcej w ciągu pierwszych kilku miesięcy.

Jednak wcześniejsza waga i metabolizm danej osoby odgrywają tutaj ważną rolę. Na przykład osoba ważąca 100 kilogramów przy wzroście 60 centymetrów i osoba ważąca 150 kilogramów przy wzroście 60 centymetrów mogą nie schudnąć w tym samym tempie lub tempie. Wraz ze wzrostem liczby pilotów wzrasta również waga, którą można wykorzystać.

Botox nie jest lekiem, który zaczyna wykazywać swoje działanie natychmiast po podaniu. Efekt zaczyna pojawiać się w ciągu kilku dni po zabiegu i utrzymuje się do 6 miesięcy. Powodem, dla którego efekt jest tymczasowy, jest natura Botoxu. Niezależnie od przeznaczenia, działanie leku trwa maksymalnie 6 miesięcy, w tym czasie lek jest stopniowo eliminowany z organizmu i zaczyna tracić swoje działanie.

DIETA PO WSTRZYKNIĘCIU BOTOKSU DO ŻOŁĄDKA

Przestrzeganie diety ma ogromne znaczenie po zastrzykach z botoksu żołądkowego w Turcji. Osoby, którym wstrzyknięto toksynę botulinową do żołądka, powinny pamiętać, że procedura ma na celu ułatwienie przestrzegania diety.

W tym okresie wraz z dietetykiem zaplanują Państwo dietę zawierającą dobrze zbilansowane ilości węglowodanów, tłuszczów i białek, która zostanie dostosowana do Państwa stylu życia, nawyków żywieniowych i odczuć smakowych oraz która ułatwi Państwu osiągnięcie celów bez uczucia głodu.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️