Obniżenie linii frontu w Tunezji

cena obniżenia linii frontu tunis 1
Napisany przez Maria

W Tunezji niektórzy chirurdzy wykonują redukcję czoła w celu uzyskania bardziej proporcjonalnej linii włosów i czoła. Proszę dowiedzieć się więcej o redukcji linii włosów.

NajlepszaKlinika.com informuje oredukcji linii włosów w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena obniżenia linii włosów w Tunezji

Średni koszt obniżenia linii włosów w Tunezji w Tunisie wynosi €1,400. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €1,200 do €1,600.

ProceduryCena Tunezja
Obniżenie linii włosów1400 €

Co to jest obniżenie linii włosów?

Obniżenie linii włosów to zabieg chirurgiczny trwający około dwóch godzin, który obniża linię włosów na czole, zmniejszając jej rozmiar. Zabieg ten jest najczęściej zlecany przez kobiety, które są niezadowolone z długości swojego czoła i które odniosłyby korzyści estetyczne z obniżenia linii włosów.

Kobiety, które proszą o obniżenie linii włosów prawie zawsze mają ten sam problem: mają kompleks na punkcie wielkości swojego czoła. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu problem był stałym źródłem osobistej frustracji i zażenowania przez większość ich życia. Jest to bardzo osobisty problem, który może powodować zażenowanie i wpływać na poczucie własnej wartości.

W wielu przypadkach kobiety z wysoką linią włosów mogą próbować ukryć swoje czoło za pomocą różnych fryzur, szalików lub kapeluszy. Na szczęście obniżenie czoła jest skutecznym zabiegiem chirurgicznym zaprojektowanym, aby pomóc kobietom, które chcą obniżyć pozycję linii włosów, aby uzyskać bardziej zrównoważone proporcje twarzy.

Zobacz także: Redukcja linii włosów w Turcji

Jakie są korzyści z obniżenia linii włosów?

Nasza procedura obniżania linii włosów oferuje wiele korzyści kobietom, które chcą przesunąć swoją linię włosów niżej na czole. U większości pacjentek obniżenie linii włosów :

 • Może zmniejszyć rozmiar czoła o ¾ cala lub więcej.
 • Zazwyczaj trwa około 2 godzin
 • Poprawia proporcje twarzy
 • Nacięcie jest dobrze ukryte
 • Czas rekonwalescencji jest krótki, a rezultaty szybkie.
 • Może poprawić samoocenę i pewność siebie.

Aby uzyskać najlepszy efekt kosmetyczny, dr Houssock może zalecić naturalnie wyglądające przeszczepy włosów w celu przyspieszenia linii włosów lub zakamuflowania widocznych pozostałości tkanki bliznowatej.

Kto jest kandydatem do obniżenia linii włosów?

Większość kobiet z wysoką linią włosów i dobrą elastycznością skóry może potencjalnie być kandydatkami do zabiegu obniżenia linii włosów. Ponieważ do wykonania tej procedury wymagane jest znieczulenie ogólne, pacjenci muszą być w dobrym stanie ogólnym, aby uniknąć powikłań.

Osoby, które mają trudności z nieprawidłowym bliznowaceniem i gojeniem się ran, mogą być zachęcane do rozważenia innych opcji. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy są Państwo kandydatami do zabiegu redukcji czoła, jest umówienie się na indywidualną konsultację z dr Houssock.

Podczas wizyty chirurg przeprowadzi pełną ocenę medyczną, zbada linię włosów, omówi Państwa obawy i określi, czy redukcja linii włosów jest dla Państwa najlepszą opcją.

Czy możliwe jest zmniejszenie czoła bez operacji?

Niestety, nie ma niechirurgicznych opcji redukcji czoła. Pacjenci mają do wyboru przeszczep włosów, operację redukcji linii włosów lub połączenie redukcji linii włosów i przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów jest najmniej obciążającą chirurgicznie opcją; jednak pacjenci, którzy chcą, aby linia włosów przesunęła się o ¾ cala lub więcej, są generalnie lepiej obsługiwani przez operację obniżenia linii włosów.

Czego mogę się spodziewać podczas zabiegu obniżenia linii włosów?

Operacja obniżenia linii włosów to doskonały sposób dla dobrze wyselekcjonowanych pacjentów na uzyskanie niższej linii włosów w zaledwie dwie godziny. Operacja jest wykonywana w sedacji w naszym certyfikowanym centrum chirurgicznym przez naszego specjalistę anestezjologa.

Skóra głowy jest przesuwana do przodu przez nacięcie na linii włosów, a nadmiar skóry czoła jest usuwany. Linia włosów jest następnie umieszczana niżej na czole, zwykle ¾ cala niżej, a może nawet więcej, w zależności od Państwa potrzeb. Nacięcie podczas zabiegu można zwykle ukryć wzdłuż linii włosów, aby uzyskać naturalny wygląd.

Po zabiegu wielu naszych pacjentów cieszy się wyglądem nowej linii włosów i wyraża odnowioną pewność siebie.

Jak wygląda proces rekonwalescencji po obniżeniu linii włosów?

Lekki obrzęk i drętwienie czoła są powszechne w ciągu pierwszych kilku dni rekonwalescencji po operacji. Przed operacją nasz chirurg zapewnia pełne instrukcje pooperacyjne, których należy ściśle przestrzegać, aby ułatwić dobre gojenie.

Większość pacjentów jest w stanie umyć włosy następnego dnia po operacji, a wielu wraca do pracy kilka dni później. Po około tygodniu szwy są zwykle usuwane.

Chociaż czas gojenia może się różnić w zależności od pacjenta, rekonwalescencja trwa zwykle od dwóch do trzech tygodni. Ważne jest, aby unikać podnoszenia ciężarów i innych forsownych czynności, dopóki chirurg nie powie, że można je wznowić. W przypadku niektórych pacjentów kolejna procedura przeszczepu włosów może pozwolić na dalsze obniżenie linii włosów, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Po pełnym wyzdrowieniu i zagojeniu się nacięcia można cieszyć się nowym wyglądem. Wygląd każdej blizny powinien z czasem ulegać poprawie.

U większości pacjentów korekta linii włosów pięknie podkreśla rysy twarzy i przywraca pewność siebie. Mogą również cieszyć się szeroką gamą nowych fryzur i nie muszą już próbować ukrywać czoła za pomocą szalików i czapek.

Czy będę mieć widoczną bliznę po redukcji czoła?

W przypadku większości pacjentów nacięcie po zabiegu redukcji czoła można ukryć w linii włosów, aby uzyskać naturalnie wyglądający efekt. Na początku zabiegu i podczas wczesnych etapów gojenia nacięcie może być widoczne.

Jednak po całkowitym zagojeniu się nacięcia i dojrzeniu tkanki bliznowatej, wszelkie pozostałości blizn są zwykle trudne do wykrycia. Jeśli pacjent chce bardziej zakryć bliznę, można wykonać naturalnie wyglądające przeszczepy włosów w celu dodatkowego kamuflażu.

Jak obliczana jest cena tej operacji?

Operacja redukcji linii włosów jest wysoce zindywidualizowana, aby zaspokoić potrzeby pacjenta, a przed określeniem dokładnego kosztu należy ocenić wiele czynników. Szacunkowe ceny są zazwyczaj podyktowane następującymi kryteriami:

 • Odległość, na jaką linia włosów zostanie przesunięta
 • złożoność procedury
 • Możliwe koszty przeszczepu włosów (w trakcie i/lub po operacji)
 • Koszty znieczulenia
 • Opłaty dla kliniki i chirurga
 • Leki pooperacyjne

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️