Rekonstrukcja nosa w Turcji

rekonstrukcja nosa 1
Napisany przez Maria

Rekonstrukcja nosa w Turcji to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu naprawy lub zmiany kształtu wad nosa. Głównym celem rekonstrukcji nosa jest osiągnięcie harmonii twarzy.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat rekonstrukcji nosa w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje operacja nosa w Turcji?

Średni koszt operacji nosa w Turcji w Stambule wynosi €2,700. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €2,500 do €2,900.

ProceduraCena Turcja
Rekonstrukcja nosa2700 €

Co to jest rekonstrukcja nosa?

Podczas rozmowy ludzie nawiązują kontakt wzrokowy, ale czasami uwagę przyciąga inna część twarzy, najprawdopodobniej nos. Wiele osób ma problemy z nosem, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Rekonstrukcja nosa w Turcji to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu naprawy lub zmiany kształtu wad nosa. Głównym celem rekonstrukcji nosa jest uzyskanie harmonii twarzy. Rekonstrukcja może jednak również zapobiec problemom funkcjonalnym nosa spowodowanym nadmiernym napięciem lub odchyleniem przegrody nosowej.

Rekonstrukcja nosa w Stambule po prostu zmienia kształt nosa, aby stworzyć mniejszy, bardziej okrągły nos. Obecnie bardzo popularne jest poddawanie się plastyce nosa w Turcji, ponieważ kraj ten oferuje operacje nosa wykonywane przez najlepszych chirurgów zajmujących się plastyką nosa w dobrze wyposażonych placówkach opieki zdrowotnej. Operacja nosa za granicą ma wiele zalet, od niskich cen po wysoce satysfakcjonujące wyniki plastyki nosa.

Plastyka nosa może być wykonywana tylko na jednej części nosa lub na całości. Innymi słowy, kandydaci z opadającym nosem mogą być zadowoleni z liftingu nosa, znanego również jako operacja czubka nosa.

W przypadkach, gdy nos ma garb, duże nozdrza lub szerokie skrzydełka, chirurg musi wykonać więcej niż jeden manewr przy użyciu różnych technik operacji nosa. W zależności od wymagań i zastosowanej techniki, plastyka nosa w Turcji trwa od 1 do 4 godzin i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym.

Zobacz także: Wtórna plastyka nosa w Turcji

Techniki rekonstrukcji nosa w Turcji

Chirurdzy zajmujący się plastyką nosa muszą zaplanować spersonalizowaną operację plastyki nosa dla każdego pacjenta, ponieważ mają oni różne potrzeby i oczekiwania. Po badaniu fizykalnym chirurg może po prostu zrozumieć, które podejście i technika plastyki nosa będą najbardziej skuteczne.

Obecnie w Turcji stosowane są trzy główne techniki rekonstrukcji nosa, z których każda jest ukierunkowana na inne warunki:

Zamknięta plastyka nosa:

Jest to technika plastyki nosa najbardziej preferowana przez chirurgów i pacjentów, ponieważ ma tę wielką zaletę, że nie pozostawia widocznej blizny po operacji plastyki nosa. Dostęp do obszaru operacyjnego odbywa się przez nozdrza, więc nie ma konieczności wykonywania nacięć zewnętrznych.

Otwarta plastyka nosa:

Ta technika wykorzystuje te same nacięcia, co zamknięta plastyka nosa w Turcji, a także dodatkowe nacięcie po zewnętrznej stronie nosa w tkance oddzielającej nozdrza. Wykonując to dodatkowe nacięcie, chirurg plastyki nosa jest w stanie oderwać skórę nosa i całkowicie odsłonić wewnętrzną strukturę, umożliwiając lepszą widoczność i bardziej precyzyjną pracę.

Rhino-septoplastyka:

Głównym celem rynoseptoplastyki jest poprawa funkcjonalności i wyglądu nosa. Ta technika plastyki nosa wykorzystuje małe nacięcia wykonane wewnątrz nozdrzy. Przegroda nosowa może zostać zmodyfikowana w celu skorygowania trudności w oddychaniu i krzywego grzbietu nosa.

Operacja plastyki nosa jest najczęściej wykonywana techniką otwartą, ponieważ umożliwia ona chirurgowi lepszy dostęp, szczególnie w skomplikowanych przypadkach. Najlepsza technika do zastosowania w każdym przypadku jest ustalana podczas konsultacji z tureckimi chirurgami.

Zobacz także: Etniczna plastyka nosa w Turcji

Zalety rekonstrukcji nosa w Turcji

Dla osób planujących operację nosa za granicą, pakiet leczenia obejmuje wszystko, czego będą Państwo potrzebować podczas rekonstrukcji nosa w Turcji, z gwarancją najlepszej ceny:

 • Bezpłatna konsultacja fizyczna
 • Operacja plastyki nosa
 • 6 nocy zakwaterowania w 4-gwiazdkowym hotelu
 • 1 noc w szpitalu
 • Transfer prywatnym samochodem między lotniskiem a hotelem
 • Osobisty gospodarz
 • Specjalna zniżka dla grup
 • Regularne badania kontrolne i działania następcze

Coraz więcej pacjentów z całego świata decyduje się na rekonstrukcję nosa w Turcji.

Kontrola pooperacyjna

Rekonwalescencja po rhinoplastyce jest powolna i wymagająca. Bezpośrednio po operacji plastyki nosa w Turcji obudzi się Pan/Pani z szyną nosową przymocowaną do nosa i tamponem nosowym w środku, w zależności od zastosowanej techniki plastyki nosa. Tampon nosowy jest zwykle usuwany dwa dni później, podczas gdy szyna nosowa jest utrzymywana przez co najmniej tydzień.

Pacjenci mogą odczuwać niewielki ból, szczególnie w ciągu pierwszych trzech dni po operacji. Siniaki i obrzęk są również dość powszechne w okresie rekonwalescencji po plastyce nosa. Większość siniaków i obrzęków po rhinoplastyce znika w ciągu pierwszego miesiąca; jednak pełna rekonwalescencja po rhinoplastyce zajmuje pacjentom około roku.

Wyniki operacji nosa w Turcji

Plastyka nosa może być pracochłonna, ponieważ tkanki potrzebują dużo czasu, aby dostosować się do nowego kształtu kości nosowej. W najcięższych przypadkach wyniki operacji nosa mogą być do pewnego stopnia zauważalne; jednak jest również prawdopodobne, że nos będzie wyglądał prawie identycznie natychmiast po rhinoplastyce w Turcji. Kształt nosa poprawia się do końca pierwszego roku po plastyce nosa. W miarę zmniejszania się obrzęku pacjent zauważy, że nos jest mniejszy, symetryczny i nie ma już guza.

 • Ogólna poprawa proporcji twarzy
 • Poprawa samooceny i pewności siebie
 • Zdolność do łatwego oddychania

Po operacji nosa pacjenci odzyskują pewność siebie, a operacja zmienia ich życie, szczególnie w przypadku pacjentów, którzy przeszli septoplastykę. Rezultaty operacji nosa są najlepiej widoczne po co najmniej miesiącu. Zadowolenie z nowej proporcji twarzy powinno nadal rosnąć, podobnie jak powrót do zdrowia.

Turcja jest jednym z najpopularniejszych krajów pod względem kosztów operacji nosa, dzięki renomowanemu personelowi medycznemu, dużej liczbie operacji wykonywanych każdego roku, naturalnym efektom, przystępnym cenom i zachętom rządowym dla turystyki medycznej.

Co to jest septorhinoplastyka?

Czy mają Państwo zwykle suchość w ustach i chrapią? Czy oddychanie przez nos jest dla Pana/Pani trudne lub niemożliwe? Jeśli tak, być może potrzebują Państwo korekty nosa, a dokładniej “septorhinoplastyki”. Znaczenie septorhinoplastyki; septorhinoplastyka to operacja mająca na celu naprawę zarówno nosa (rhinoplastyka), jak i przegrody nosowej (septoplastyka). Przegroda to niewielka ściana tkanki, która oddziela nozdrza.

Może Pan/Pani potrzebować septorhinoplastyki, jeśli ma Pan/Pani nietypowe przemieszczenie przegrody nosowej, tj. odchylenie przegrody. Być może zastanawiają się Państwo, co oznacza odchylenie przegrody nosowej. Odchylenie przegrody występuje, gdy ściana nosa wewnątrz nosa jest zagięta lub zakrzywiona, uniemożliwiając przepływ części powietrza.

Septorhinoplastyka może być również konieczna, jeśli nos jest zniekształcony w wyniku urazu, takiego jak uraz. Osoby, które chcą uzyskać bardziej atrakcyjny nos, również mogą poddać się tej operacji.

Mogą Państwo również poddać się tej operacji w celu skorygowania problemów związanych z wcześniejszą operacją nosa. Dzięki septorhinoplastyce będą Państwo mogli łatwiej oddychać i mieć bardziej atrakcyjny nos.

Techniki septorhinoplastyki

Istnieją dwa podejścia do septorhinoplastyki w Turcji;

 • Podejście otwarte: otwarta septorhinoplastyka w Stambule jest zwykle wykonywana, aby lekarz miał łatwiejszy dostęp do operowanego obszaru. W podejściu otwartym wykonuje się nacięcie na całej szerokości kolumny, a skóra jest podnoszona, dzięki czemu uzyskuje się lepszą widoczność i większą doskonałość. Metoda ta ma wiele zalet, ponieważ chirurg ma dostęp do całej struktury nosa, w tym czubka. Podejście to jest często wymagane jako część rewizji septorhinoplastyki w celu skorygowania błędów chirurgicznych lub innych problemów estetycznych lub strukturalnych. Metoda ta może być również stosowana u pacjentów, którzy wymagają bardziej rozległej rekonstrukcji nosa.
 • Metoda zamknię ta: Zwykle wykonuje się ją poprzez wejście do obszarów, które będą modyfikowane przez wnętrze nozdrza. Zamknięta septorhinoplastyka może być odpowiednia w przypadku niewielkich korekt i modyfikacji. Metoda ta jest mniej inwazyjna, co oznacza krótszy czas gojenia i mniejszy obrzęk. Ponieważ nacięcia są wykonywane wewnątrz nozdrzy, nie ma widocznej blizny. Zamknięta septorhinoplastyka jest zwykle wykonywana u pacjentów, którzy wymagają jedynie niewielkiej rekonstrukcji czubka nosa.

Septorynoplastyka w Turcji

Chirurgia plastyczna w Turcji stała się bardzo popularna, szczególnie septorhinoplastyka, ponieważ tureccy chirurdzy są bardzo doświadczeni, szczególnie ci specjalizujący się w septorhinoplastyce.

Udowodniono, że dzięki dogłębnej wiedzy tureccy chirurdzy plastyczni mogą osiągnąć naturalne wyniki w septorhinoplastyce. Po septorhinoplastyce w Stambule nasi pacjenci mogą cieszyć się spacerami po mieście, ponieważ zakupy w Stambule są bardzo przystępne, podobnie jak koszt septorhinoplastyki.

Operacja septorhinoplastyki w Turcji trwa zwykle od 1 do 2 godzin i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Nasza opieka pooperacyjna jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu podczas Państwa pobytu w Turcji, na wypadek gdyby odczuwali Państwo ból lub dyskomfort po septorhinoplastyce.

Korzyści z septorhinoplastyki w Turcji

Pakiet leczenia, który otrzymają Państwo w ramach septorhinoplastyki w Stambule obejmuje wszystko, czego mogą Państwo potrzebować i jest objęty gwarancją najlepszej ceny:

 • Bezpłatna konsultacja
 • Operacja septorhinoplastyki u jednego z najlepszych chirurgów w Stambule
 • Pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu przez 6 nocy
 • 1 noc w szpitalu
 • Wszystkie transfery prywatnym samochodem
 • Osobisty gospodarz
 • Specjalna zniżka dla grup
 • Bezpłatna kontrola i okresowe badania kontrolne
 • Fizyczne badania kontrolne w Wielkiej Brytanii

Powrót do zdrowia, wyniki i koszt septorhinoplastyki w Turcji

Powrót do zdrowia po septorhinoplastyce:

W okresie rekonwalescencji po septorhinoplastyce pacjent będzie musiał uzbroić się w cierpliwość, ponieważ będzie on powolny i wymagający. Bezpośrednio po septorhinoplastyce w Stambule pacjent obudzi się z szyną nosową przymocowaną do nosa i, w zależności od techniki zastosowanej przez lekarza, prawdopodobnie zostanie w niej umieszczony tampon do nosa.

Trzy dni po zabiegu septorhinoplastyki zamkniętej lub septorhinoplastyki otwartej normalne jest, że pacjenci odczuwają pewien ból. Siniaki i obrzęk są również bardzo normalne w okresie rekonwalescencji po septorhinoplastyce. Większość siniaków i obrzęków znika w ciągu pierwszego miesiąca, ale pełny powrót do zdrowia po septorhinoplastyce zajmuje około roku.

Turecki chirurg może poprosić Pana/Panią o przestrzeganie pewnych instrukcji przez kilka tygodni po operacji, aby zmniejszyć ryzyko krwawienia i obrzęku. W zależności od stopnia trudności operacji, pacjent może nie być zmuszony do przestrzegania wszystkich tych zaleceń:

 • Podczas snu proszę spać z 2 lub 3 poduszkami, tak aby głowa była uniesiona.
 • Przez kilka tygodni po septorhinoplastyce pacjenci nie mogą wydmuchiwać nosa.
 • Proszę nosić ubrania, które zapinają się z przodu na zamek błyskawiczny lub guzik; proszę nie nosić ubrań takich jak koszule, swetry lub bluzy z kapturem, które trzeba ściągać przez głowę.
 • Trzy tygodnie po operacji siniaki i obrzęk powinny się zmniejszyć.
 • Do pięciu tygodni, aby uniknąć ewentualnego krwawienia z nosa. Proszę unikać forsownych ćwiczeń, takich jak aerobik i jogging.
 • od 4 do 6 tygodni później pacjenci mogą rozpocząć intensywną aktywność.

Wyniki septorhinoplastyki:

3 do 6 miesięcy po septorhinoplastyce Państwa materiał nosa będzie umiarkowanie stabilny. Zawsze istnieje możliwość, że chrząstka i materiał z czasem ulegną przesunięciu lub przebudowie. Różne zmiany mogą występować jeszcze przez rok lub dłużej po septorhinoplastyce w Turcji.

Większość pacjentów uważa, że septorhinoplastyka pomaga złagodzić objawy, takie jak trudności w oddychaniu spowodowane odchyloną przegrodą. Stopień poprawy, jakiej pacjent może oczekiwać po septorhinoplastyce, różni się w zależności od osoby.

Niektórzy pacjenci mogą stwierdzić, że nadal mają objawy nawet po zabiegu i zdecydować się na drugą septorhinoplastykę w celu dalszej poprawy nosa i przegrody.

Koszt septorhinoplastyki :

Turcja stała się bardzo popularnym krajem ze względu na przystępne ceny chirurgii plastycznej oraz dlatego, że tureccy chirurdzy plastyczni są bardzo doświadczeni w tym, co robią. Kiedy pacjenci porównują cenę zabiegu septorhinoplastyki z ceną w ich własnym kraju, zdają sobie sprawę, że cena w Turcji jest bardzo przystępna, a jakość lekarzy jest bardzo wysoka. Jest to więc sytuacja korzystna dla obu stron. Ponieważ pacjenci, którzy tu przyjeżdżają, są operowani przez nas, wyniki uzyskane po operacjach takich jak septorhinoplastyka będą wyglądać naturalnie.

Jeśli musieli Państwo żyć z nosem, który nie pomagał w prawidłowym oddychaniu i po prostu nie podobał się Państwu jego wygląd, teraz mogą go Państwo naprawić. Mogą Państwo obawiać się kosztów septorhinoplastyki, co jest zrozumiałe. Ale proszę sobie wyobrazić, że będzie Pan w stanie prawidłowo oddychać, proszę sobie wyobrazić, jak wpłynie to na Pana/Pani sen, wpłynie to na Pana/Panią na wiele sposobów, jeśli przeszkadzało Panu/Pani odchylenie, po zabiegu nie będzie to miało miejsca. Tak więc, zasadniczo, da to Państwu kolejny powód do uśmiechu i to w bardziej ekonomicznej cenie. Co więcej, będą Państwo mieli okazję odkryć inną kulturę.

Instrukcje przed- i pooperacyjne dotyczące rhinoplastyki i septorhinoplastyki

Ważna uwaga:
Operacja zostanie ODWOŁANA, jeśli istnieje jakakolwiek możliwość, że pacjentka jest w ciąży lub ma problemy zdrowotne (anestezjolog sprawdzi to przed zabraniem pacjentki na salę operacyjną).

Dwa tygodnie przed operacją:

 • Proszę przestać pić alkohol i palić papierosy. Nikotyna wpływa na krążenie krwi, co może mieć wpływ na wynik operacji i zwiększyć ryzyko powikłań związanych ze znieczuleniem.
 • Proszę nie przyjmować produktów zawierających ibuprofen (Advil, Motrin), aspirynę, leki przeciwzapalne lub witaminę E.

Jeden dzień przed operacją:

 • PROSZĘ NIE JEŚĆ ANI NIE PIĆ NICZEGO PO PÓŁNOCY.

W dniu operacji:

 • Pacjenci mogą wziąć prysznic przed udaniem się do szpitala
 • Pacjenci nie mogą nosić makijażu. Na włosach nie mogą znajdować się żadne produkty, a lakier do paznokci i sztuczne rzęsy muszą zostać usunięte.
 • Pacjenci powinni zabrać ze sobą torbę zawierającą luźne ubrania i wygodne buty.
 • Pacjenci nie powinni nosić biżuterii ani przynosić cennych przedmiotów na operację.

Instrukcje pooperacyjne

 • Pacjenci nie powinni palić tytoniu ani pić alkoholu przez dwa tygodnie.
 • Pacjenci nie powinni myć okolic nosa przez tydzień. Proszę unikać mycia okolic nosa przez tydzień.
 • Proszę nosić szynę nosową do czasu wizyty kontrolnej.
 • Pacjenci mogą chodzić w dniu operacji i po niej, aby uniknąć zakrzepów krwi; powinni również często poruszać nogami.
 • Przez kilka pierwszych dni normalne jest uczucie zmęczenia.
 • Proszę przyjmować wszystkie leki zgodnie z zaleceniami chirurga. Proszę przyjmować leki przeciwbólowe zanim ból stanie się silny, ponieważ może Pani/Pan spodziewać się dyskomfortu wokół nacięcia przez 24 godziny po operacji.
 • Przez tydzień należy spodziewać się siniaków i obrzęków, a ostateczny efekt będzie widoczny po 6-12 miesiącach.
 • Paski samoprzylepne zostaną założone po Państwa wizycie kontrolnej. Paski należy utrzymywać w czystości i suchości przez 5 dni, a następnie można je usunąć.
 • Na początku można wziąć szybki prysznic tyłem do wody, utrzymując nacięcia całkowicie suche, aby uniknąć infekcji.

Pacjenci poddawani operacji nosa pozostają w szpitalu na noc, a operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Bardzo ważne jest, aby pacjenci postępowali zgodnie z instrukcjami chirurga plastycznego, aby zapewnić prawidłowy przebieg procesu gojenia.

Procedura:Poprawia rozmiar nosa, zmienia kształt czubka nosa i/lub mostka nosa i/lub nozdrzy.
Czas trwania:1 do 3 godzin
Pobyt :1 noc w szpitalu, 6 nocy w hotelu
Znieczulenie :Znieczulenie ogólne
Czas rekonwalescencji:7 do 10 dni do powrotu do pracy
Co należy zabrać :Wygodne ubranie (bluza, koszula zapinana na guziki lub zamek błyskawiczny itp.)
Skutki uboczne:Wzdęcia, obrzęk, tymczasowa utrata węchu, krwawienie.
Powikłania :Blizny, krwawienie, seroma, infekcja, wyciskanie, obrzęk, zasinienie i ból, asymetria, zwiększone lub zmniejszone czucie, uszkodzenie głębokich struktur, niezadowalający wynik, zmiana w czasie, reakcja alergiczna (infekcja klatki piersiowej, skrzepy krwi, atak serca lub udar i śmierć), otwór w przegrodzie (perforacja przegrody), trudności w oddychaniu, upośledzony zmysł węchu.
Ćwiczenia:Po 3 do 4 tygodniach
Blizny :Nie
Ból:Łagodny (zależy od pacjenta)
Wyniki:Obrzęk zmniejsza się po 7 do 15 dniach, a ostateczne rezultaty ujawniają się między 6 miesiącem a 1 rokiem.
Kilka operacji chirurgicznych:Liposukcja, operacja piersi, przeszczep włosów

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️