Redukcja piersi w Tunezji

redukcja piersi tunezja 1
Napisany przez Erika

Proszę skupić się na redukcji piersi w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej redukcji piersi w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o redukcji piersi w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena redukcji piersi w Tunezji

Średni koszt redukcji piersi w Tunezji wynosi 2 100 EUR. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 4 godziny. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 4 miesięcy.

ProceduraCena Tunezja
Redukcja piersi2400 €

Dla kobiet, które cierpią z powodu dużych piersi, redukcja piersi w Tune zji może być prawdziwą ulgą. Tunezja stała się bardzo popularnym celem podróży i wiele pań wybiera się tam każdego roku. Dlaczego tak się dzieje? Bardzo atrakcyjna cena.

Czym jest redukcja piersi?

Redukcja piersi to operacja z zakresu chirurgii plastycznej, która polega na odciążeniu zbyt ciężkiej klatki piersi owej poprzez usunięcie nadmiaru tkanek i tłuszczu. Celem jest przywrócenie bardziej komfortowego rozmiaru i wagi, w harmonii z resztą ciała.

Zobacz także: Redukcja piersi w Tunezji

Kto może poddać się zabiegowi redukcji piersi w Tunezji i dlaczego?

Zbyt duże piersi często powodują różne problemy, a czasem mogą być przyczyną kompleksów estetycznych, a nawet utraty pewności siebie.

Oto najczęstsze przyczyny:

 • Ból pleców jest najczęstszym powodem konsultacji. Oprócz bólu pleców, pacjentki zazwyczaj cierpią również na przewlekły ból szyi lub ramion;
 • Z czasem piersi obwisają, co może prowadzić do poważnych kompleksów i dyskomfortu;
 • Niektóre kobiety nie akceptują swoich dużych piersi i zainteresowania, jakie mogą wzbudzać;
 • Dyskomfort podczas niektórych codziennych czynności, takich jak uprawianie sportu. Podobnie, ubieranie się i znalezienie odpowiednich ubrań lub bielizny może być czasami trudne.

Przeciwwskazania

Wszystkie kobiety, które cierpią z powodu zbyt dużych piersi, mogą poprosić o redukcję piersi w Tunezji. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań:

Musi mieć Pani ukończone 18 lat

Zalecamy odczekanie do ukończenia18 lat, gdy piersi w pełni się rozwiną.

Brak nieprawidłowości w piersiach

Przed zabiegiem chirurgicznym należy wykonać mammografię, aby wykluczyć wszelkie nieprawidłowości lub przeciwwskazania, takie jak rak piersi lub guz.

Otyłość

Kobiety ze wskaźnikiem masy ciała BMI (Body Mass Index) powyżej 35 powinny schudnąć przed zabiegiem zmniejszenia piersi, ponieważ otyłość znacznie zwiększa ryzyko powikłań.

Palenie tytoniu

Wreszcie, jeśli pacjentka dużo pali, jest ona narażona na znacznie większe ryzyko powikłań i problemów z bliznami. Pacjentka będzie musiała rzucić palenie na kilka tygodni przed i po operacji.

Przed operacją zmniejszenia piersi w Tunezji

Środki ostrożności, które należy podjąć

Pacjentka jest proszona o rzucenie palenia i zaprzestanie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych lub przeciwzapalnych przed operacją zmniejszenia piersi.

Pierwsza konsultacja

Wstępna konsultacja odbywa się z chirurgiem plastycznym. Chirurg omówi oczekiwania pacjentki, zalecenia, potencjalne ryzyko, przeciwwskazania i harmonogram operacji.

Podczas operacji

W dniu operacji pacjentka jest zapraszana do wybranego tunezyjskiego centrum medycznego i witana przez personel pielęgniarski przed wejściem na salę operacyjną.

Jak przeprowadzana jest operacja zmniejszenia piersi w Tunezji?

Przede wszystkim istnieją 3 rodzaje operacji, w zależności od rozmiaru piersi:

 • W przypadkumałych piersi chirurg plastyczny wykona bardzo cienkie i proste nacięcie wokół otoczki;
 • W przypadkuśrednich piersi mogą być konieczne dwa nacięcia. Jedno wokół otoczki, a drugie między brodawką a dolną częścią piersi;
 • W przypadkuwiększych piersi w tym przypadku wykonuje się 3 nacięcia w kształcie odwróconej litery T, tj. jedno pod piersią, jedno pionowe i jedno wokół otoczki.

Nadmiar tkanki i tłuszczu jest następnie usuwany z dolnej części piersi, a chirurg plastyczny zmienia jej kształt, abyuzyskać harmonijny, estetyczny efekt. Zmniejszeniu piersi może również towarzyszyć liposukcja lub podniesienie piersi, jeśli to konieczne.

We wszystkich przypadkach operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, zwykle w warunkach ambulatoryjnych. Czasami jednak konieczny jest nocleg w szpitalu. Sama operacja trwa zazwyczaj od 2 do 5 godzin, w zależności od rozmiaru piersi i zastosowanej procedury.

Ryzyko i powikłania związane z redukcją piersi w Tunezji

Chociaż ryzyko i powikłania związane z redukcją piersi są rzadkie, ważne jest, aby o nich wspomnieć. Mogą one obejmować opóźnione gojenie, pojawienie się krwiaka, któremu towarzyszy obrzęk, asymetrię piersi, tworzenie się torbieli lub zmniejszoną wrażliwość brodawki sutkowej. Wrażliwość powraca do normy w większości przypadków między 6 a 18 miesiącem po operacji.

Zobacz także: Powiększanie piersi w Tunezji

Po operacji

Po operacji piersi są owijane bandażami w celu zapewnienia wsparcia. Zakładane są również rurki drenażowe, aby umożliwić odpływ krwi i wydzielin z rany.

Środki ostrożności, które należy podjąć

 • Pacjentka musi następnie nosić biustonosz podtrzym ujący przez cały czas przez okres jednego miesiąca;
 • Aktywność sportową można wznowić po około 6 miesiącach;
 • Pacjentka musi wziąć co najmniej tydzień wolnego w pracy;
 • Proszę unikać gwałtownych ruchów lub ruchów wymagających podnoszenia ramion;
 • Proszę stosować krem przeciwsłoneczny na blizny przez co najmniej rok;
 • Proszę nie spać na brzuchu.

Ból

Ból po redukcji piersi jest bardzo często umiarkowany, ale środki przeciwbólowe i przeciwbólowe są systematycznie przepisywane, aby jak najbardziej ulżyć pacjentce przez cały okres pooperacyjny.

Wyniki i widoczne blizny

Blizny stopniowo bledną w ciągu pierwszych kilku miesięcy po operacji, aż stają się prawie niewidoczne. Możliwe jest przyspieszenie lub ułatwienie procesu gojenia poprzez codzienne stosowanie kremów pielęgnacyjnych.

Na koniec, pierś jest początkowo bardzo wysoka i okrągła, a po około trzech miesiącach osiąga swój ostateczny kształt.

Ile kosztuje redukcja piersi w Tunezji?

Cena redukcji piersi w Tunezji zależy od kilku czynników:

 • Rodzaju operacji wymaganej na piersi;
 • Doświadczenia i reputacji chirurga plastycznego odpowiedzialnego za operację;
 • Wybranej placówki medycznej.

Podsumowując, redukcja piersi w Tunezji wymaga kilku środków ostrożności, których nie należy przeoczyć. Po spełnieniu wszystkich warunków i zatwierdzeniu dokumentacji można przystąpić do operacji.

Dzisiejsza Tunezja może pochwalić się doświadczonymi chirurgami i najnowocześniejszymi ośrodkami medycznymi, aby zagwarantować pacjentom rozważającym operację piersi to, co najlepsze.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator bezpłatnie pomoże Państwu zapewnić powodzenie operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️