Cena operacji rękawem żołądkowym w Dubaju

rękaw żołądkowy dubaj cena 1
Napisany przez Erika

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o operacji rękawowej resekcji żołądka w Dubaju! Jaka jest średnia cena? Nasze porady dotyczące udanej operacji rękawowej resekcji żołądka w Dubaju.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat operacji rękawowej resekcji żołądka w Dubaju i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena operacji rękawowej resekcji żołądka w Dubaju

Średni koszt operacji rękawowej resekcji żołądka w Dubaju wynosi 3 500 EUR. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €4,100 do €1,2600.

ProceduraCena Dubaj
Rękaw żołądkowy5800 €

Co to jest rękawowa resekcja żołądka?

Operacja rękawowa żołądka w Dubaju, znana również jako pionowa rękawowa resekcja żołądka, jest zabiegiem chirurgicznym odchudzającym. Podczas tej procedury usuwa się około 80% żołądka, a pozostały żołądek tworzy wąską rurkę zwaną rękawem. W ten sposób, spożywając mniejszą ilość pokarmu, poczują się Państwo pełniejsi podczas jedzenia.

Zabieg rękawowej resekcji żołądka jest dostępny w ramach naszego programu odchudzania i bariatrii, który obejmuje opcjonalny sześciomiesięczny program wsparcia pooperacyjnego, aby zapewnić Państwu najlepszą szansę na osiągnięcie celów związanych z utratą wagi.

DLACZEGO WYKONYWANA JEST OPERACJA?

Operacja rękawowa żołądka jest zwykle wykonywana w celu leczenia chorobliwej otyłości poprzez ograniczenie ilości jedzenia, które mogą Państwo spożywać. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg ten jest wykonywany w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia problemów zdrowotnych związanych z wagą, które mogą zagrażać życiu.

DLA KOGO ZALECANA JEST OPERACJA?

Operacja rękawowa żołądka w Dubaju jest zwykle zalecana tylko osobom chorobliwie otyłym, które bezskutecznie próbowały innych metod odchudzania. Aby skorzystać z zabiegu, wymagane są następujące warunki:

 • BMI 40 lub więcej.
 • Poważne problemy zdrowotne związane z otyłością
 • Brak chorób przewodu pokarmowego w wywiadzie.
 • Zobowiązanie do zmiany stylu życia.

KORZYŚCI I POTENCJALNE WYNIKI

Zabieg ten może być bardzo skutecznym sposobem na utratę wagi w dłuższej perspektywie, w zależności od stopnia, w jakim zmieni Pan/Pani swoje nawyki związane ze stylem życia. Rękawowa resekcja żołądka może skutkować utratą od 20 do 40 kilogramów nadwagi w ciągu pierwszych dwóch lat.

Ponadto, może również poprawić lub nawet odwrócić niektóre problemy zdrowotne związane z nadwagą, w tym:

 • Cukrzyca
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Hiperlipidemia
 • Choroby serca
 • Bezdech senny
 • Choroby układu kostno-stawowego
 • Niepłodność

RYZYKO

Ponieważ rękawowa resekcja żołądka wiąże się z poważną operacją, istnieje pewne ryzyko związane z tą procedurą.

Niektóre z zagrożeń związanych z samą procedurą chirurgiczną są następujące:

 • Krwawienie
 • Zakrzepy krwi
 • Problemy z oddychaniem
 • Nieszczelność przewodu pokarmowego

Długoterminowe powikłania pooperacyjne obejmują

 • Niedożywienie
 • Nudności lub wymioty
 • Refluks żołądkowo-przełykowy
 • Niedrożność jelit

PRZED OPERACJĄ

W celu zakwalifikowania Pana/Pani jako odpowiedniego kandydata do zabiegu chirurgicznego, lekarz może zażądać wykonania pewnych badań laboratoryjnych. Należy również poinformować go o wszelkich regularnie przyjmowanych lekach (leki przeciwzakrzepowe, leki na ciśnienie krwi lub leki na cukrzycę), ponieważ będą istniały ograniczenia dotyczące tego, które z nich można przyjmować, a także tego, co można jeść i pić przed operacją.

PODCZAS OPERACJI

Rękawowa resekcja żołądka jest obecnie zazwyczaj wykonywana przy użyciu minimalnie inwazyjnej techniki laparoskopowej. Procedura obejmuje następujące etapy:

 • Po wykonaniu kilku małych nacięć w Pana/Pani brzuchu, chirurg wprowadzi narzędzia laparoskopowe.
 • Lekarz przetnie Pana/Pani żołądek pionowo, usuwając i zakrzywiając jego część w celu utworzenia wąskiego rękawa.
 • Pozwoli to Panu/Pani szybciej poczuć się sytym podczas posiłków.

Zostanie Pan(i) uśpiony(a) w znieczuleniu ogólnym i będzie Pan(i) ściśle monitorowany(a) w celu uniknięcia jakichkolwiek powikłań. Cała operacja potrwa kilka godzin.

PO OPERACJI

Bezpośrednio po operacji nie będzie Pani/Pan mogła/mógł jeść ani pić przez około 8 godzin. Po tym czasie przez kolejny tydzień Pana/Pani dieta będzie składała się wyłącznie z płynów bez cukru, następnie stopniowo będzie Pan/Pani przechodził(a) na pokarmy przecierowe, a po około czterech tygodniach od operacji przejdzie Pan/Pani na normalną dietę. Prawdopodobnie pozostanie Pan/Pani w szpitalu przez co najmniej 2 do 4 dni. Lekarz zaleci Panu/Pani przyjmowanie pewnych suplementów witaminowych i mineralnych po operacji. Przez całe życie będzie Pan/Pani potrzebować zastrzyków z witaminy B-12 raz w miesiącu.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️