Operacje nosa w Tunezji

cena operacji nosa 1
Napisany przez Maria

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o operacji nosa w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej operacji nosa w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o operacjach nosa w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Cena operacji nosa w Tunezji

Średni koszt plastyki nosa w Tunezji wynosi 1 800 EUR. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 2 godziny. Długość pobytu wynosi 6 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 6 miesięcy.

ProceduraCena w euro
Operacja nosa1800

W Tunezji jakość opieki jest na najwyższym poziomie, a dzięki różnym technikom rhinoplastyki będą Państwo mogli na nowo odkryć nos, który się Państwu podoba.

Umieszczony w centrum twarzy nos może być przedmiotem kompleksów, których trudno się pozbyć. Jeśli jest zbyt płaski, zbyt opadający, zbyt gruby lub zbyt zadarty, nos można na szczęście zmienić chirurgicznie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Definicja plastyki nosa

Rynoplastyka to operacja nosa. Polega ona na zmianie kształtu lub rozmiaru nosa. Może to obejmować rozwiązanie problemu z symetrią nozdrzy, wyrównanie czubka nosa,usunięcie guza, który jest uważany za nieestetyczny lub skrócenie nosa poprzez jego podniesienie. Dzięki rhinoplastyce pacjenci mogą odzyskać harmonijny nos, który im się podoba, a ich kompleksy znikają.

Różne rodzaje plastyki nosa

Istnieją różne rodzaje operacji nosa, z których każdy ma swoje własne cele. Techniki różnią się w zależności od rodzaju wykonywanej plastyki nosa.

Rynoplastyka funkcjonalna

Znany również jako septoplastyka lub rhinoseptoplastyka, ten rodzaj operacji nosa jest wykonywany z powodów medycznych. Plastyka funkcjonalna nosa jest wykonywana, gdy nos nie może już wykonywać swoich zwykłych funkcji, takich jak oddychanie i wąchanie.

Strukturalna plastyka nosa

Plastyka strukturalna nosa jest wykonywana, gdy pacjent oczekuje zmiany estetycznej. Chirurg dostosowuje kształt i grubość nosa do życzeń pacjenta. Może skorygować odchyloną chrząstkę, podnieść czubek nosa lub uczynić go cieńszym, lub złagodzić garb.

Plastyka nosa z przeszczepem chrząstki

W zależności od potrzeb, które prowadzą do operacji nosa, może być konieczne wykonanie przeszczepu chrząstki. Chrząstka ta jest zazwyczaj pobierana z przegrody nosowej. Może być również pobrana z chrząstki uszu lub klatki piersiowej. Jest ona następnie wykorzystywana do modyfikacji kształtu nosa i naprawy jego struktury.

Wtórna plastyka nosa

Wtórna plastyka nosa jest wykonywana, gdy pierwotna plastyka nosa nie przyniosła pożądanych rezultatów. Może być również stosowana w celu skorygowania problemów, które pojawiły się po pierwszej operacji, takich jak trudności w oddychaniu lub dyskomfort fizyczny.

Lifting nosa

Lifting nosa nie jest ściśle mówiąc zabiegiem chirurgicznym, ale jest również wykonywany w celu poprawy wyglądu nosa. Wykonuje się go poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego i botoksu w celu zmiany kształtu nosa. Lifting nosa może być stosowany w celu zrównoważenia objętości nosa, podniesienia czubka lub zmniejszenia garbu.

Ultradźwiękowa plastyka nosa

Rynoplastyka ultradźwiękowa została opracowana w 2013 roku. Wykorzystuje ona częstotliwości ultradźwiękowe do modyfikacji architektury nosa. Ta nieinwazyjna technika wykorzystuje jedynie wibracje do wygładzenia chrząstki i kości nosa, tym samym polerując go i wyszczuplając.

Kto może poddać się operacji nosa w Tunezji?

Po ukończeniu 18 roku życia każdy, kto ma trudności z wizerunkiem swojego nosa, może rozważyć operację nosa. Niezależnie od tego, czy jest to nos, który zawsze był nieatrakcyjny, czy nos, który doznał urazu i od tego czasu został zdeformowany, plastyka nosa może być rozwiązaniem pozwalającym odzyskać pewność siebie.

Podobnie, operacja nosa jest w pełni wskazana, jeśli nos ma dysfunkcję oddechową.

Jak przeprowadzana jest plastyka nosa w Tunezji?

Operacja nosa w Tunezji zawsze przebiega w kilku etapach, podczas których towarzyszyć będą Państwu wykwalifikowani specjaliści.

Przed operacją

Przede wszystkim odbędzie Pan/Pani wstępną wizytę u chirurga. Pomoże to określić Państwa potrzeby i oczekiwania. Może on wykonać zdjęcia rentgenowskie lub skany nosa, a także kilka zdjęć i funkcjonalną ocenę rynologiczną.

Chirurg przekaże Panu/Pani również instrukcje dotyczące okresu poprzedzającego operację. Obejmują one

  • Proszę zaprzestać picia alkoholu i palenia tytoniu do czasu operacji;
  • Zaprzestanie przyjmowania leków przeciwzapalnych, aspiryny lub leków przeciwzakrzepowych;
  • Przekazanie wszystkich informacji potrzebnych do oczyszczenia twarzy przed operacją.

Aby uspokoić Panią/Pana, chirurg przekaże Pani/Panu również szczegółowe informacje na temat procedury, która nastąpi po operacji. Będą Państwo mogli zadawać wszelkie pytania.

Przebieg operacji plastyki nosa

Plastyka nosa jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od operacji, która ma zostać przeprowadzona i Państwa życzeń, gdy tylko jest to możliwe. Operacja trwa od 1 do 3 godzin, czasami nieco dłużej w przypadku wtórnej plastyki nosa.

Operacja może być przeprowadzona jedną z dwóch metod:

  • rhinoplastyka otwarta lub rhinoplastyka zewnętrzna, która polega na wykonaniu nacięcia w tkance oddzielającej oba nozdrza w celu uzyskania dostępu do chrząstki nosa;
  • rhinoplastyka zamknięta, czyli rhinoplastyka endonasalna, która modeluje nos za pomocą drobnych nacięć wykonanych bezpośrednio wewnątrz nozdrzy. Metoda ta jest stosowana w przypadku drobnych korekt nosa.

W razie potrzeby lekarz wykona przeszczep chrząstki, aby zmienić kształt nosa.

Po zakończeniu operacji na nos zakładana jest szyna, a do każdego nozdrza wkładany jest knot. W celu ochrony nosa po operacji zakładane są również bandaże.

Środki ostrożności, które należy podjąć po operacji

Zaleca się trzymanie głowy uniesionej przez 3 do 4 dni po operacji, aby uniknąć powstania obrzęku. Na tkankach w pobliżu nosa, szczególnie wokół oczu lub nad górną wargą, mogą pojawić się siniaki.

Okład zzimnej wody może pomóc zmniejszyć obrzęk. Zatkanie nosa jest również całkowicie normalne, podobnie jak wydzielina. Nie należy wydmuchiwać nosa.

Pooperacyjne wizyty kontrolne i wizyty będą okazją do monitorowania postępów w leczeniu nosa. Szyna zostanie usunięta po 7 do 10 dniach. Państwa nos nabierze ostatecznego kształtu po 6 miesiącach.

Ile kosztuje operacja nosa w Tunezji?

W Tunezji za operację nosa należy zapłacić od 1 600 € do 2 500 €. W przypadku wtórnej plastyki nosa średni koszt wynosi 2,200 €. Ceny te różnią się oczywiście w zależności od specyfiki pacjenta, zastosowanych technik i wybranej kliniki.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator pomoże Państwu bezpłatnie, aby zapewnić powodzenie Państwa operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️